Другие новости

Шуми у вусі, параліч лицьового нерва - симптоми и ознаки захворюваннь вуха

Відчуття шуму у вусі може бути у вигляді дзвону, свисту або пульсуючого звуку. Причини відчуття шуму можуть бути пов’язані з приглухуватістю - провідною чи сприймаючою. Шуми, не пов’язані з приглухуватістю, виникають внаслідок ураження за межами вуха.

Суб’єктивні шуми, які чує тільки пацієнт, виникають через зубний карієс і порушення розвитку зуба мудрості ; ураження міжхребетних дисків шийної ділянки хребта (спондильоз); гіпертонію або гіпотонію.

Об’єктивні шуми (шум, який чують і пацієнт, і дослідник), виникають з таких причин:

а) аневризма (наприклад, внутрішньої сонної артерії) і судинні внутршньочерепні пухлини; пульсуючий шум чути при аскультації черепа;

б) клонічні судорожні скорочення м’язів барабанної порож нини і м’якого піднебіння.

Запаморочення характеризується відчуттям руху пацієнта або предметів навколо себе (галюцинація руху). Вона може виникнути через хвороби внутршнього вуха. Хвороба Меньєра є найчастішою причиною запаморочення.

Травматичні ушкодження також призводять до запаморочення. Позиційному запамороченню передує удар по голові . Механізм розвитку позиційного запаморочення невідомий. Пацієнт відчуває короткочасні напади запаморочення під час руху головою у певних положеннях, особливо лежачи на спині. Якщо перелом основи черепа розповсюдився на внутрішнє вухо, то це також спричиняє запаморочення.

Запальні (лабіринтити) і судинні захворювання призводять до появи шуму у вусі. Захворювання вестибулярного нерва може сприяти появі шуму (невринома та неврит).

Неврит вестибулярного нерва може мати різне походження і виникати внаслідок вірусної інфекції гангліозних клітин вестибулярного нерва та респіраторновірусних інфекцій.

Важкі запаморочення тривають протягом кількох днів, після чого зникають.

Захворювання стовбура і кори головного мозку також спричиняють шум у вусі, як от:

  • запальні (енцефаліт);
  • дегенеративні (розсіяний склероз);
  • судинні (тромбоз, крововилив, емболія);
  • пухлини мозку або мозочка;
  • психогенні;
  • епілепсія.

Вестибулярний неврит є причиною запаморочення без приглухуватості . Вони становлять близько 15-20 % запаморочень.

Параліч лицьового нерва

Анатомія лицьового нерва. Нерв розташовується у внутрі шньому слуховому проході й проходить латеральніше, досягаючи медіальної стінки барабанної порожнини. Утворюючи колінчастий вузол, нерв прямує назад вище овального вікна (горизонтальна частина). Великий поверхневий кам’янистий нерв виходить з ганглія (парасимпатичні волокна іннервують слізну залозу). Він прямує донизу до соскоподібного відростка, виходить крізь шилососкоподібний отвір (вертикальна частина), утворює дві гілки:

а) нерв стремена;

б) барабанну струну, що має чутливі смакові волокна пе редніх 2/3 язика і парасимпатичні волокна для підщелепної та під’язикової слинних залоз.

Параліч лицьового нерва за ходом його у скроневій кістці виникає з ідіопатичних чи травматичних причин. Найчастше спостерігається параліч Белла, що є ідіопатичною причиною захворювання.

Травматичний параліч виникає внаслідок пологової травми, перелому основи черепа, що включає поперечний перелом скроневої кістки з пошкодженням кісткового каналу лицьового нерва; хірургічного ушкодження при операціях на середньому вусі.

Запальний параліч спостерігається як вторинний при середньому отиті чи внаслідок інфікування колінчастого вузла вірусом зостер. Герпетичні висипи можуть розповсюджуватись із зовнішнього слухового проходу назовні.
Передать в Facebook Передать в Twitter Stumble It Передать по почте Еще...


Наиболее просматриваемые статьи: