Другие новости

Захворювання гортані

Природжена мембрана - це фіброзна перетинка між голосовими складками.

Симптоми: стеноз (може стати причиною смерті при народженні), охриплість (у дитини найчастше слабкий хрипкий плач).

Ознаки: при прямій ларингоскопії помітна мембрана між голосовими зв’язками.

Лікування. Трахеостомія у випадках вираженої обструкції, розріз мембрани.

Природжений гортанний стридор (ларингомаляція) виникає в результаті розм’якшення хрящів гортані.

Симптоми: Стридор (без охриплости) відмічається відразу після народження.

Ознаки: методом прямої ларингоскопії виявляють надгортанник, скручений і відхилений назад. Просвіт гортані звужується при вдиху.

Лікування не пропонується, оскільки стридор найчастше зникає протягом двох років. Трахеостомія проводиться в рідких випадках.

Сторонні тіла дихальних шляхів

Найчастше вони виявляються в дітей, ніж у дорослих. Це рослинні сторонні тіла: кавунне й динне насіння, боби тощо та нерослинні сторонні тіла: булавки, намистинки, кульки, кров та ін.

Сторонні тіла рідко затримуються в гортані, спричиняючи наростаючий стридор. Найчастше вони потрапляють у правий бронх, який ширший і є нібито продовженням гортані.

Клінічні прояви. На початковій стадії наростаючий нападоподібний кашель, який супроводжується ціанозом, задухою, іноді втратою свідомості, судорогами та калатаючим звуком при балотуючих сторонніх тілах у трахеї. Це більш характерне для маленьких дітей, у яких можна запідозрити стороннє тіло.

Прихована (латентна) стадія настає після фіксації стороннього тіла в бронху. Може виникнути різної тривалості безсимптомний інтервал, який залежить від розміру і форми стороннього тіла. Рослинні сторонні тіла можуть спричиняти гострий алергічний бронхіт, а металеві та пластмасові сторонні тіла безсимптомно знаходитися роками у просвт дихальних шляхів.

Явна стадія характеризується ознаками підтискання легені (повна обтурація бронха), притупленням перкуторного звуку і зміщенням середостіння в бік закупореного бронха, а також ознаками емфіземи легені (при клапанній обтурації бронха). Супроводжується тимпанітом і зміщенням середостіння в протилежний бік.

Обстеження: рентгенографічне дослідження є найбільш цінним.

Лікування: видалення стороннього тіла шляхом бронхоскопії.

Травми гортані

Етіологія. Травми гортані поділяються на механічні, фізичні та хімічні.

1. Механічні:

  • а) пошкодження: удари, вогнепальні або ножові поранення;
  • б) хірургічні: виникають при прямій ларингоскопії, ендо трахеальній інтубації або верхній трахеостомії;
  • в) самовбивства.

2. Фізичні: вдихання гарячої пари або подразнюючих газів.

3. Хімічні: проковтування агресивних речовин, наприклад, каустичної соди.

Клінічна картина: спостерігаються задуха, стридор; охриплість; припухлість (набряк, крововилив або підшкірна і тканинна емфізема); болючість; крепітація; кровотеча є смертельною при пошкодженні магістральних судин шиї .

Лікування. Трахеостомія може знадобитися негайно.

Запальні захворювання гортані

Усі захворювання поділяються на гострі - неспецифічні та специфічні (дифтерія) і хронічні - неспецифічні та специфічні (гранулеми): туберкульоз, склерома, сифіліс.

Гострий неспецифічний ларингіт

Це гостре запалення слизової гортані. Найчастіше є частиною гострого запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів як у разі гострого ринофарингіту (при загальному переохолодженні), так і ринофарингітів при висипах і грипі.
Передать в Facebook Передать в Twitter Stumble It Передать по почте Еще...


Наиболее просматриваемые статьи: