Симптоми хвороби - Болі в попереку


- Болі в період хвороби
- Болі в процесі діяльності
- Болі в частинах тіла
- Болі при вагітності
- Болі у дітей
- Болі у жінок
- Види болі


А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю ЯБіль в попереку -

Біль в області попереку з або без іррадіації в ногу (low back pain) - найбільш часто зустрічається больовий синдром в амбулаторній практиці. 30-60% населення розвинених країн страждають періодично повторюваними болями в спині, і до 80% від усіх болів в спині припадає на область попереку (поперекову ділянку спини). Болями в області попереку можуть страждати всі вікові категорії, проте пік захворюваності припадає на вік від 30 до 60 років.

Болі в області попереку - неспецифічний симптом, який може бути викликаний безліччю причинами. Для зручності виділимо первинний і вторинний синдроми болю в області попереку.


При яких захворюваннях виникає Біль в попереку:


При яких захворюваннях виникає біль в області поясниці:

В основі більшості болю в області попереку лежать м'язово-скелетні морфофункціональні зміни (первинний синдром болю області попереку). Це перш за все дегенеративно-дистрофічні ураження хребта:

 1. остеохондроз (дистрофічна поразка міжхребцевого диска і прилеглих до нього тіл хребців з формуванням спондильозу);
 2. спондилоартроз [артроз міжхребцевих (фасеточних) суглобів, які є звичайними синовіальними суглобами)].

Можливі причини вторинного синдрому болю в області попереку:

 • Первинні і метастатичні пухлини хребців, спинного мозку, ретроперитонеального простору.
 • Переломи хребців.
 • Інфекційні ураження хребців і міжхребцевих дисків (туберкульоз, бруцельоз, епідуральний абсцес).
 • Неінфекційні запальні захворювання (анкілозуючий спондиліт, синдром Рейтера, ревматоїдний артрит).
 • Метаболічні ураження кісток (остеопороз, остеомаляція).
 • Хвороби зростання (сколіоз).
 • Гострі порушення спинального кровообігу (інсульт).
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту (атиповий перебіг гострого апендициту, кишкова непрохідність).
 • Відбиття болю при захворюваннях органів малого тазу (в тому числі ниркова колька, інфекційні гінекологічні захворювання, такі як: хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, уреаплазмоз, аднексит).

Біль в області попереку також може бути гострою та хронічною, а причинами є ураження хребта або корінців нервів. Можливо, переміщення болю з глибших структур (нирки, підшлункова залоза, товста кишка, тазові органи або заочеревинні пухлини).

Гострий біль в області попереку

Гострий розтяг

Біль локалізується в області довгих м'язів спини при їх спазмі, що викликає обмеження в рухах. Зсуви болі в пахову область або в нижні кінцівки немає.

Переломи хребців

Зазвичай це наслідок травми при згинанні або падінні на ноги, але такий же результат може бути і без травми або при мінімальній травматизації, якщо у хворого вражена кісткова система, є остеопороз, синдром Кушинга, гіперпаратиреоз, мієломна хвороба, метастази злоякісних пухлин у кістки, хвороба Педжета.

Зміщення міжхребцевих дисків у поперековому відділі

Найчастіше вражений ділянку LV-SP потім - LIV-LV, рідше - LIII-LIV або вище. Симптоми включають біль в поперековій області, вимушене положення тіла, обмеження рухливості. На участь в патологічному процесі нервових корінців вказують: корінцевий біль, зазвичай односторонній, розлад чутливості (парестезії, гіперестезія або гипалгезія); зниження або відсутність ахіллового (корінець S або S2) або колінного рефлексу (L3-L4). Випинання міжхребцевого диска зазвичай впливає на корінець, розташований нижче рівня диска, іншими словами, диск LIV-LV впливає на корінець L5. Порушення функцій сечового міхура або прямої кишки свідчить про ураження кінського хвоста, але може виникнути і при випинанні значної частини диска.

Фасеточний синдром

Здавлення корінця в місці його виходу з хребетного каналу викликає корінцевий біль, не обумовлену поразкою диска. Односторонній фасеточний синдром, який найчастіше пов'язаний з корінцем L5, виявляється при збільшенні верхньої та нижньої фасеток міжхребцевого суглоба, що тягне за собою звуження міжхребцевого каналу або отвору.

Епідуральний абсцес

Найчастіше зустрічається в грудному відділі хребта, може супроводжуватися гострим болем у спині при промацуванні або простукуванні ураженої зони. Вимагає швидкої діагностики і початку лікувальних заходів аж до хірургічного втручання, якщо є ознаки стискання спинного мозку. Патологічні процеси в області кульшового суглоба можуть супроводжуватися болями, що віддають у сідничний область і нижні кінцівки до рівня колінного суглоба.

Хронічна біль в області попереку

Деформуючий спондильоз

Деформуючий спондильоз представляє собою дегенеративні зміни поперекових хребцях з формуванням кісткових виростів, звужуючих хребетний канал і які чинять тиск на корінці. При появі попереково-крижового болю з неврологічною симптоматикою при ходьбі (втрата чутливості, порушення чутливості або слабкість в обох нижніх кінцівках) є підозри на синдром переміжної кульгавості, пов'язаний з хребтом і виникає при звуженні хребетного каналу. Діагноз підтверджується при обстеженні.

Анкілозуючий спондилоартроз

Його слід запідозрити у молодих людей з болями в нижніх відділах спини, зміщаються в стегна. Спочатку виникають обмеження рухливості і ранкова скутість, зменшення дихальних рухів грудної клітки, прогресуюче викривлення і згинання грудного відділу хребта. Рентгенологічні ознаки: руйнування і перебудова крижово-клубових зчленувань, формування так званого "бамбукового" хребта. Подібна симптоматика з обмеженням рухів у нижніх відділах хребта може мати місце при псоріатичному артриті, синдромі Рейтера і хронічному коліті.

Пухлини та їх метастази, хвороби обміну

За допомогою рентгенографії та мієлографії необхідно виключити наступні патологічні стани: метастатична карцинома (молочна залоза, легені, передміхурова залоза, щитовидна залоза, нирки, шлунково-кишковий тракт), мієломна хвороба, лімфома.

Остеомієліт

Викликається гнійними бактеріями (частіше стафілококами) або мікобактерією туберкульозу; можливість зазначених інфекцій необхідно підтвердити або виключити з допомогою визначення ШОЕ, рентгенографії кісток, шкірної проби з туберкуліном. Інтрадурально пухлини - нейрофіброма, менінгіома і ліпома - можуть викликати хронічний біль ще до появи інших неврологічних симптомів. Переміщаються болі в області попереку при захворюваннях внутрішніх органів.

При ураженні тазових органів біль зміщується в крижовий відділ, органів нижніх відділів черевної порожнини - в поперекові сегменти L3-L5, верхніх відділів черевної порожнини - в нижні грудні і верхні поперекові сегменти Т10-L2. Характерно відсутність локальних симптомів і скутості в спині, руху спини в повному обсязі не посилюють біль.

 1. Пептична виразка і пухлини шлунка, дванадцятипалої кишки і підшлункової залози, особливо з заочеревинному розповсюдженні, можуть викликати біль у спині в сегментах Т10-L2.
 2. Виразковий коліт, дивертикуліт, пухлини товстої кишки викликають біль у нижніх відділах спини.
 3. Хронічні захворювання органів малого тазу, ендометріоз, карцинома яєчників або матки супроводжуються болем у ділянці нирок. У чоловіків необхідно виключити хронічний простатит і карциному передміхурової залози.
 4. Захворювання нирок викликають болі в реберно-хребетному куті.
 5. Розшаровуюча аневризма аорти викликає біль у грудному та поперековому відділах.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в попереку:


 • Гастроентеролог;
 • Інфекціоніст;
 • Травматолог;
 • Ортопед;
 • Мануальний терапевт;
 • Терапевт;
 • Сімейний доктор;
 • Кардіолог;
 • Пульмонолог;
 • Уролог;
 • Нефролог;
 • Гінеколог;
 • Проктолог; 
 • Хірург;
 • Лікар швидкої допомоги.


Ви відчуваєте Болю в попереку? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Euro lab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Euro lab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

(+38 044) 206-20-00 Клініка Eurolab

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в попереку? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Euro lab , щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.


Інші види болю на літеру "П":
Біль в лівому плечі
Біль в підшлунковій залозі
Біль в пальцях
Біль в пальцях рук
Біль в паховій області справа
Біль в паху при вагітності
Біль в печінці
Біль в попереку справа
Біль в потилиці
Біль в потиличній частині голови
Біль в промежині
Біль на пізніх термінах вагітності
Біль нижче попереку
Біль нижче пупка
Біль п'яткова
Біль під пахвою
Біль під правим ребром
Біль під правою груддю
Біль під правою лопаткою
Біль після перелому
Біль після пологів
Біль перед пологами
Біль пологова
Біль поперековий
Біль постпломбовий
Біль потилична
Біль при панкреатиті
Біль при переломах
Біль психогенний
Біль психологічна
Біль у лівому підребер'ї
Біль у п'яті
Біль у підошві
Біль у підребер'ї
Біль у підребер'ї при вагітності
Біль у піхві
Біль у піхві при вагітності
Біль у пальцях ніг
Біль у пахвовій западині
Біль у передпліччя
Біль у переніссі
Біль у перші тижні вагітності
Біль у першому триместрі у вагітних
Біль у плечі
Біль у плечовому суглобі
Біль у повіках
Біль у поперековому відділі хребта
Біль у попереку зліва
Біль у попереку при вагітності
Біль у правій лопатці
Біль у правій нирці
Біль у правій нозі
Біль у правій руці
Біль у правій скроні
Біль у правій частині живота
Біль у правому боці
Біль у правому боці при вагітності
Біль у правому підребер'ї
Біль у правому плечі
Біль у правому яєчку
Біль у правому яєчнику
Біль у придатках
Біль у простаті
Біль у прямій кишці
Біль у пупку
Біль у пупку при вагітності
Болі в паху зліва


Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.