Online Тесты

  • Общительный ли ваш ребенок? (вопросов: 10)

    Данный тест позволяет выяснить, умеет ли ваш ребенок заводить друзей, умеет ли он дружить. Тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет.
Другие новости

Симптоми хвороби - Болі в суглобах у дітей

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Болі в суглобах у дітей -

Біль у суглобах у дітей будь-якого віку може виникнути внаслідок безлічі різних причин. Вона може бути результатом природного зростання і розвитку дитини і може супроводжуватися ригідністю, зменшенням рухливості. Біль у суглобах може бути наслідком розтягнень, деформацій, переломів, вивихів або таких станів, як хвороба Осгуда-Шлаттера, перебіг яких стає більш важким в результаті занять спортом. Злегка пошкоджені (вивернуті або розтягнуті) м'язи, сухожилля і зв'язки, в основному, зберігають еластичність і здатність функціонувати та зазвичай потребують лише у відпочинку для відновлення. Тому що при більш важких ушкодженнях тканина може бути частково, або повністю порвана, для повного відновлення може знадобитися оперативне лікування.

Біль у суглобі може також викликатися артритом (запаленням хряща, сухожиль і зв'язок), запаленням м'язів (міозит), бактеріальною інфекцією кісток (артрити гострі; остеомієліт) і іноді пухлинами (рак кістки). При правильному лікуванні болю в суглобі, що зумовлений більшістю причин, суглоб виліковуюється без ускладнень (вивихи суглобів).

Суглоб - це рухома частина кінцівки, де зустрічаються дві кістки. Кістки утримуються на місці зв'язками (сильними тканинними джгутами) і рухаються м'язами та сухожиллями (останні прикріплюють м'яз до кістки). Біль у будь-який з цих частин розглядають як біль в суглобі.

Артрит - це запалення одного або декількох суглобів що входять до їх складу сухожиль та зв'язок (сполучна тканина). На запалення вказують симптоми: набряк суглоба, обмеженість рухів, жар, біль і почервоніння. Більше 100 патологічних станів, таких як інфекції і порушення складу крові, сприяють розвитку артриту.

Якщо вражений один суглоб, говорять про моноартрит, два-три суглоба - олігоартриті, більше трьох - поліартриті. Болі в суглобах при бактеріальному ураженні не пов'язані з фізичними навантаженнями: вони виникають навіть у стані фізичного спокою людини і помітно посилюються при русі. При цьому виникає припухлість і почервоніння шкіри навколо суглоба, відчуття скутості - особливо вранці, відзначається зміна форми і обрисів суглоба, викликане запаленням суглобових тканин, порушенням кістково-хрящових поверхонь суглоба і накопиченням в його порожнини запальної рідини. Виникають і такі загальні симптоми, як почуття втоми, підвищення температури, головний біль, слабкість, дратівливість. Біль значно впливає на повсякденне життя людини.

При яких захворюваннях виникає Болі в суглобах у дітей:

Причини болю в суглобах у дітей:

1. Септичне запалення суглоба (артрит): може викликатися стрептококами, стафілококами, вірусами грипу та іншої поширеною інфекцією. Зазвичай страждають великі суглоби. Хвороба несподівано починається лихоманкою, потім з'являється припухлість суглоба, біль при русі, болючість при дотику. Якщо уражається колінний суглоб, дитина починає кульгати.

2. Ревматизм: захворювання передує гостра інфекція верхніх дихальних шляхів. Класична форма ревматизму починається лихоманкою і болями в суглобах. Уражаються зазвичай великі суглоби: колінний, гомілковостопний, ліктьовий, променевозап'ястний. Болі мають леткий характер, переходять з одного суглоба на інший. Навколо хворого суглоба може з'явитися почервоніння і припухлість, проте незворотних змін не відбувається. При тривалому перебігу хвороби навколо суглоба можуть з'явитися ревматичні вузлики. Вони мають вигляд щільних, розміром з чечевицю утворень. Виникають звичайно в місцях, що піддаються тиску: ліктьові згини, зап'ястя, передпліччя, коліна. На шкірі хворої на ревматизм дитини бувають своєрідні висипання: блідо-червонуваті, вигнуті або кільцеподібні плями, вузькі смужки. У міру прогресування хвороби розвивається важке ураження серця.

3. Хронічні артрити тривають, принаймні, 6 тижнів. Найбільш поширеною формою хронічного артриту у дітей є юнацький ревматоїдний артрит, але, крім нього, є близько 50 більш рідкісних форм, включаючи супроводжучий системний червоний вовчак (запальне захворювання суглобів, шкіри і внутрішніх органів) і юнацький анкілізуючий спондиліт (запальний артрит хребта).

Хоча пік захворюваності припадає на вік від 2 до 5 років, юнацький ревматоїдний артрит може початися в будь-якому віці, з перших місяців життя і до 16 років. ЮРА розвивається у дівчаток майже в 2,5 рази частіше, ніж у хлопчиків.

Хоча будь-який суглоб, включаючи суглоби пальців ніг і рук, щелепні і Ахіллесове сухожилля, можуть бути уражені, все ж на початку захворювання найбільш часто уражаються колінні, гомілковостопні і ліктьові суглоби. У залежності від того яка конкретно форма ЮРА розвинулася, в процес можуть залучатися інші органи, включаючи очі, шкіру і серце. У той час як при відсутності лікування протягом ЮРА все більш і більш пошкоджує організм, медичне обслуговування хворого на сучасному рівні, що включає в себе комплексне, уважне медичне спостереження з використанням ліків, фізіотерапії і, іноді, оперативне лікування, може забезпечити відносно нормальне життя більшості хворих дітей. Тим не менше, також за умови проведення найкращої терапії не всі симптоми можуть бути проконтрольовані, і завжди слід очікувати несподіваного загострення захворювання.

Виділяють 3 підгрупи юнацького ревматоїдного артриту, які можуть бути ідентифіковані за характерними ознаками і симптомами. Це системна форма (залучаються до процесу весь організм); поліартритна форма (залучаються в процес 5 або більше суглобів) і пауціартритна форма (залучаються в процес менш п'яти суглобів).

  •  Спочатку ЮРА був широко відомий як хвороба Стілла, названа так на честь лікаря, що вперше чітко описав її в 1896 році. Термін «Хвороба Стілла» в даний час використовується для позначення системної форми ЮРА, яка вражає близько 20% всіх дітей, які страждають на артрит. Системна форма ЮРА, яка найбільш важко діагностується, часто може починатися з лихоманки або висипки і збільшення розмірів печінки, селезінки і лімфатичних вузлів. Незважаючи на наявність болю в м'язах і серці, до появи запалення суглоба може пройти багато місяців.
  • На поліартрітную форму припадає 35% дітей, страждаючих артритом. При цій формі часто уражаються дрібні суглоби рук і ніг, а також гомілковостопний, колінний і тазостегновий суглоби. Зазвичай спостерігається симетричне ураження суглобів. Так, якщо певний суглоб на лівій половині тіла вражений, то відповідний суглоб правої половини тіла також вражений.
  • Приблизно 45% дітей, які страждають ЮРА, вражені пауціартритною формою. Початок захворювання часто носить поступовий характер: коліно або кісточка спочатку опухають, і батьки це помічають, тільки коли дитина починає кульгати. Біль у суглобі рідкісна, особливо у дітей молодшого віку. Може також розвинутися увеїт (стійке запалення середньої судинної оболонки ока, райдужної оболонки і оточуючих тканин з мережею дрібних кровоносних судин середини ока), який може загрожувати зору при відсутності відповідного лікування. Діти з увеїтом, як правило, мають потребу в регулярному спостереженні офтальмолога (очного лікаря). Це запалення часто протікає безсимптомно і не супроводжується почервонінням або іншими явними ознаками.

У багатьох випадках ЮРА після декількох місяців або років активного перебігу хвороби спостерігається спонтанний розвиток тривалої ремісії (відсутність активних проявів захворювання). У деяких випадках симптоми знову виявляються час від часу, і лише іноді дитина страждає тривалим безперервним ЮРА.

Для артриту характерно послідовне поява болю, нерухомості, теплоти, почервоніння, набряклості і, нарешті, деяке зниження функціональної активності одного або більшої кількості суглобів. Обмежена рухливість ураженого суглоба може викликатися м'язовими спазмами або накопиченням рідини навколо даного суглоба. У разі системного варіанту ЮРА загальне нездужання, що включає лихоманку, висип, млявість і втрату апетиту, передує залученню до хвороба суглобів в терміни до 6 місяців. Якщо ЮРА прогресує безконтрольно, то може наступити ослаблення і руйнування суглоба з сильним обмеженням свободи і легкості руху. У разі подібного руйнування гомілковостопного суглоба і стопи у дитини часто розвивається плоскостопна хода. Кульгавість з'являються у разі запалення і набряку колін і стегон. Поразка суглобів може супроводжувати інші різноманітні симптоми. Часто спостерігається невелика і постійна температура або, навпаки, висока, досягає піку більше 38,8 ° С один-два рази на день. Блідо-червоний або рожевий, зазвичай несверблячий, висип стає яскравішим під час лихоманки. Збільшуються розміри лімфатичних вузлів, печінки та селезінки. Іноді спостерігається зниження апетиту і ваги.

4. Сироваткова хвороба: являє собою алергічну реакцію, на введення лікувальних сироваток або ліків (наприклад, пеніциліну, аспірину та ін.) Виникає зазвичай на 6-12 добу після контакту дитини з провокуючим чинником. Проявляється болями в суглобах (артрит), лихоманкою, болями у м'язах, висипом на шкірі (кропив'янкою), сверблячкою, набряками обличчя і шиї.

5. Травми суглобів: як правило, болі спостерігаються в одному суглобі. Він опухає, деформується, стає червоним або синюшним. Рухи в ураженому суглобі обмежені, болючі. Різка біль виникає при механічному навантаженні на суглоб. У маленьких дітей від 1 до 4 років нерідко буває травматичний підвивих ліктьового суглоба, наприклад при падінні, коли їх "тягне" за руку доросла людина. При цьому кільцеподібна зв'язка надривається в місці її прикріплення до променевої кістки передпліччя і затискається між голівкою плечової кістки та променевої кісткою. У результаті дитина відмовляється рухати рукою і тримає її нерухомо злегка зігнутою в лікті і розверненою у передпліччя досередини навколо його осі.

6. Туберкульозний артрит: найбільш часто вражає стегновий суглоб. Зовні хвороба спочатку проявляється легкою кульгавістю і болем при ходьбі, яка віддає в коліно або середню частину стегна. З плином часу рухи стегна обмежуються у всіх напрямках, навколо суглоба помічається припухлість. Хворе стегно стає зігнутим, притиснутим до іншої ноги і злегка розвернутим всередину. Якщо уражається хребет, дитина скаржиться на болі в тому місці тіла, яке іннервується з хворої ділянки спинного мозку. Він ледве може підняти лежачі на підлозі предмети, ходить дуже обережно, навшпиньках, тулуб тримає підкреслено прямо. Любить лежати на животі.

Артрит шийного відділу хребта викликає кривошия, і дитина вимушена підтримувати голову руками. Якщо хворобливий процес охоплює грудний відділ хребта, розвивається горб.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Болі в суглобах у дітей:

Ортопед

Травматолог

Ви відчуваєте Болю в суглобах у дітей? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить суглобі у дітей? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "С":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.