Online Тесты

  • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

    Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...
Другие новости

Симптоми хвороби - болі у грудях перед місячними

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у грудях перед місячними -

З народження і до старості жіночі груди зазнають складних фізіологічних змін. У 8-9 років у дівчинки може бути одностороннє збільшення молочної залози (фізіологічна асиметрична гіпертрофія). До 10-11 років розміри обох молочних залоз порівнюються. Процес формування молочних залоз завершується до 15 років. Протягом менструального циклу, при вагітності і лактації в часточках і вивідних протоках молочної залози відбуваються зміни, вираженість яких залежить від рівня вироблення гормонів (естрогенів, пролактину і прогестерону).

Кожна жінка відчуває зміни в грудях протягом місячних. У залежності від фази циклу груди у однієї і тієї ж жінки можуть значною мірою змінювати свою будову. У кожному менструальному циклі, за кілька днів до овуляції (друга фаза циклу), починається проліферація (збільшення кількості) епітелію проток і часточок. При цьому відзначається збільшення об'єму і щільності тканини залоз за рахунок кровонаповнення органу та набряку. Саме цією обставиною пояснюється почуття огрубіння, ущільнення, розширення і підвищеної чутливості. У нормальній залозі цей процес виражений помірно. Готуючись до лактації, груди також збільшуються за рахунок розростання залозистої тканини. Якщо вагітність не настає, відбувається атрофія нещодавно сформованих структур протягом декількох місяців. Після закінчення місячних описані явища зменшуються або проходять. Протягом усього життя проліферація тканини і її регрес йдуть паралельно.

При яких захворюваннях виникає Біль у грудях перед місячними:

Болі в грудях перед місячними - досить часта скарга пацієнток. Більшість жінок відзначають огрубіння (збільшення) грудей за 5-10 днів до менструації. Нормально це чи ні?! Швидше нормально.

Циклічний біль у грудях - мастодинія (не плутати з мастопатією). У тканинах молочної залози (а вона складається із залозистої, жирової і фіброзної тканини) є рецептори до гормонів яєчників (естрадіолу і прогестерону), тому стан молочної залози змінюється протягом менструального циклу. У другій фазі циклу під дією прогестерону в молочній залозі стає більше залозистої тканини, що робить груди більш твердими, але болючих відчуттів бути не повинно.

Стан жіночих грудей безпосередньо залежить від правильної роботи яєчників, тому при появі болю в грудях після місячних бажано зробити наступні аналізи:

  • УЗД молочних залоз на 6-10 день менструального циклу.
  • УЗД органів малого таза на 7-й день менструального циклу.
  • Аналіз на гормони (обов'язково гормони щитовидної залози, пролактин).
  • Аналіз на онкомаркери (СА 15-3, СА 125, підвищення в крові рівня цих показників - ризик онкологічних захворювань молочних залоз і яєчників).

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у грудях перед місячними:

Гінеколог

Ендокринолог

Мамолог

Ви відчуваєте болю у грудях перед місячними? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить у грудях перед місячними? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.