Симптоми хвороби - Болі сідничні


- Болі в період хвороби
- Болі в процесі діяльності
- Болі в частинах тіла
- Болі при вагітності
- Болі у дітей
- Болі у жінок
- Види болі


А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю ЯБіль сіднична -

Сідничний нерв - найбільший в нашому організмі, тому й боліти він може теж сильно. Але чому болить сідничний нерв? Які причини змушують його «вередувати» і що можна зробити, щоб не допустити розвитку сідничної болю.


При яких захворюваннях виникає Біль сіднична:


Невралгію сідничного нерва - діагностувати легко

Типові ознаки - біль в сідниці, що поширюється по задній поверхні стегна і гомілки і іноді досягає стопи, оніміння шкіри цих областей і слабкість (аж до паралічу) м'язів ніг, а також різкий сідничний біль і мимовільне м'язове скорочення, коли при огляді лікар намагається підняти і випрямити ногу лежачого на спині пацієнта.

Всі ці симптоми обумовлені функціональними особливостями і місцезнаходженням сідничного нерва, який починається від крижового нервового сплетення, проходить під м'язами сідниці через задню поверхню стегна, а трохи не доходячи підколінної ямки, роздвоюється на дві низхідні гілки. Сідничний нерв забезпечує шкірну чутливість відповідних зон, проводить рухові імпульси до м'язів, що розгинають тулуб і стегно, згинає гомілку і піднімає вгору стопу.

Чому сідничний нерв болить?

Найчастіша з причин, що викликають хворобливий стан сідничного нерва - здавлювання. Симптоми виглядають по-різному, в залежності від того, на якому рівні воно сталося і чим викликано. Як розвивається хвороба, коли здавлений один з спинномозкових корінців крижового нервового сплетення? Якщо причина - грижове випинання міжхребцевого диска, раптово виникає різкий біль, що підсилюється при рухах і кашлі.

Одночасно протягом першої доби наростають порушення шкірної чутливості і слабкість м'язів. Корінець, здавлений потовщеною зв'язкою або кістковим розростанням при остеохондрозі, поступово дає наростаючий сідничний біль і оніміння. М'язова слабкість приєднується значно пізніше, при запцщенному ураженні можлива атрофія м'язів.

Здавлювання сідничного нерва м'язами називається тунельним синдромом. До нього можуть призвести деякі захворювання хребта і суглобів, травми, плоскостопість і навіть невдалі ін'єкції в сідницю. Прояви тунельних синдромів різноманітні: від болю в сідниці до пекучих болів у підошві ноги і неможливості управляти рухами стопи.

Травми сідничного нерва (удари, розриви, колоті і різані рани) супроводжуються, як правило, помірним болем, але порушують передачу рухових імпульсів. Вони можуть призводити до атрофії м'язів, паралічів, а також до виникнення сухості шкіри і трофічних виразок на ногах.

Цілий ряд захворювань, що порушують обмін речовин, здатний порушувати роботу сідничного нерва - це цукровий діабет, деякі хвороби щитовидної залози, різні отруєння.

Викликається вірусом герпесу оперізуючий лишай іноді дає сильний біль і висипання у вигляді пухирців по ходу сідничного нерва.

Діагностика уражень сідничного нерва

Сучасні методи діагностики дозволяють точно з'ясувати причини неблагополуччя. Перш за все, як правило, вдаються до рентгенографії попереково-крижового відділу хребта. Вона дозволяє оцінити стан хребців і виявити кісткові розростання. Інформацію про роботу міжхребцевих суглобів дає рентгенографія з функціональними пробами (згинання, розгинання). У деяких випадках проводять рентгенографію з введенням контрастної речовини в спинномозковій канал.

Комп'ютерна томографія дозволяє детально досліджувати не тільки кісткові структури, але і міжхребцеві диски. Вона незамінна при діагностиці дискових гриж, а також пухлин і травматичних пошкоджень. «Розгледіти» спинний мозок, дати прогноз його життєздатності при здавлюванні дозволяє магнітно - резонансна томографія. Судити про характер ураження сідничного нерва, особливості того, що відбувається в ньому, дозволяє електроміографія. Цей метод полягає в дослідженні біоелектричної активності м'язів під дією різних видів стимуляції.


До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль сіднична:


НеврологВи відчуваєте Болю сідничного? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Euro lab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Euro lab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

(+38 044) 206-20-00 Клініка Eurolab

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болять сідниці? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Euro lab , щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.


Інші види болю на літеру "С":
Біль в кінці сечовипускання
Біль в сонячному сплетінні
Біль після сексу
Біль після сечовипускання
Біль після сну
Біль після статевого акту
Біль при сечовипусканні
Біль при сечовипусканні в період вагітності
Біль при сечовипусканні у дітей
Біль при сидінні
Біль скроневий
Біль суглобовий
Біль у лівій скроні
Біль у сідницях
Біль у селезінці
Біль у серці
Біль у серці при вдиху
Біль у серці у дітей
Біль у сечівнику
Біль у сечовому міхурі
Біль у скронях
Біль у спині
Біль у спині вранці
Біль у спині зліва
Біль у спині після сну
Біль у спині при вагітності
Біль у спині при вдиху
Біль у спині справа
Біль у спині у дітей
Біль у статевих губах
Біль у статевих органах
Біль у статевому члені
Біль у статевому члені
Біль у стегні
Біль у стопі
Біль у стопі при ходьбі
Біль у стравоході
Біль у ступні
Біль у суглобах
Біль у суглобах ніг
Біль у суглобах пальців ніг
Біль у суглобах пальців рук
Біль у суглобах при вагітності
Біль у суглобах рук
Біль у сухожиллях
Біль уві сні
Болі в суглобах у дітей
Серцевий біль


Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.