Online Тесты

 • Тест на созависимость (вопросов: 9)

  Этот тест поможет определить: вы – тот, кто помогает или тот, кому помогают. Отвечайте «да» или «нет»
Другие новости

Симптоми хвороби - Болі в лімфовузлах

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в лімфовузлах -

Лімфатичні вузли - це лімфоїдне утворення розміром із квасолю або горох, виконує функцію захисту від інфекцій. Лімфатичні вузли фільтрують бактерії та інші потенційні інфекційні агенти з тканин організму. Вони також містять лімфоцити - білі клітини крові, що борються з інфекцією. Лімфатичні вузли розташовуються групами або поодинці в стратегічно важливих для організму місцях і представляють частину лімфатичної системи, також включає в себе циркуляторну мережу судин, по яких тече особлива рідина, звана лімфою.

Лімфа - це прозора, злегка жовтувата рідина. Вона омиває і захищає багато клітин і тканин організму. Рідина збирається від усіх частин тіла в лімфатичні судини і потім вливається в кровотік. Крім лімфатичних судин, лімфатична система складається з двох видів лімфоїдної тканини: лімфоїдні органи, такі, як лімфовузли, селезінка та тимус; і острівців лімфоїдної тканини, що виступають або приховані, розташованих, наприклад, на мигдалинах, в шлунку, тонкій кишці і шкірі. Всі лімфоїдні елементи грають бар'єрну роль у захисті організму від інфекції.

Серед основних груп лімфовузлів, кожна з яких захищає і дренує різні частини тіла, можна виділити шийні, пахвові та пахові (в складці між стегном і лобкової областю) лімфовузли. Інші окремі лімфовузли та їх групи розташовані глибше, наприклад, в грудній клітці або черевної порожнини, і звичайно не видні лікарю при огляді.

Лімфаденіт (lymphadenitis) - запалення лімфовузлів, часто поєднується з лімфангоїтів.

Запалений лімфовузол, що збільшився в розмірі, повинен насторожити. Як правило, цей симптом говорить про прояв якого-небудь захворювання. У більшості випадків причиною лімфаденіту - так називається збільшення лімфатичних вузлів - є інфекційні процеси.

Чому запалюється лімфовузол?

У цьому немає нічого дивного, так як лімфатичні вузли є своєрідне сито, що фільтрує всі речовини, які потрапляють у кров'яне русло. Після того, як у такі «імунні пастки» потрапляють хвороботворні мікроби, в лімфатичних вузлах активізуються білі клітини крові, які й руйнують мікроорганізми. Однак у деяких випадках чужорідних агентів так багато, що первинна кількість захисних клітин просто не справляється зі своїм завданням. Тоді «білі тільця» починають розмножуватися, щоб з подвоєною силою боротися з інфекцією. У результаті шкіра над лімфатичними вузлами червоніє, а самі вони збільшуються в розмірах і стають болючими.

Симптоми запалення лімфовузлів.

При запаленні лімфовузлів з'являються наступні симптоми: збільшення і біль у лімфовузлах, головний біль, слабкість, підвищення температури. Поява інтенсивних болей, почервоніння шкіри на місці лімфовузла говорить про те, що відбувається нагноєння самих вузлів. Якщо загальний стан погіршується (підвищується температура, з'являється озноб і виражена слабкість), значить, розвивається гнійний лімфаденіт.

Якщо збільшення одного лімфовузла не супроводжується хворобливістю, підвищенням температури, прогресуючим зростанням вузла, то це говорить про те, що цей лімфовузол працює активніше за інших. Найчастіше це відбувається на тлі або після перенесених захворювань. З часом лімфовузол повертається до своїх звичайних розмірів.

У залежності від поширеності захворювання збільшення лімфовузлів буває локальним або генералізованим. Локальним називається таке збільшення лімфатичних вузлів, при якому вражена одна група лімфовузлів, при генералізованому збільшенні лімфовузлів уражаються більше двох різних груп лімфатичних вузлів.

При яких захворюваннях виникає Біль в лімфовузлах:

У більшості випадків збільшення і біль у лімфовузлах є відповіддю на інфекцію, генералізовану або локалізовану, як правило, вимагає лікування. Однак деякі тяжкі захворювання, включаючи серйозні інфекції, можуть починатися з збільшення одного лімфовузла або однієї групи лімфовузлів.

Збільшення лімфовузлів може свідчити про різні стани, починаючи зі звичайних захворювань (такі інфекції, як застуда або ангіна горлова), закінчуючи рідкісними хворобами (рання ознака раку, наприклад, лейкозу (лейкемії) або лімфоми). У цілому, у дітей збільшення лімфовузлів зустрічається частіше, ніж у дорослих, незалежно від тяжкості захворювання.

У деяких дітей нормальні лімфовузли, особливо розташовані в підставі черепа і передньої поверхні шиї настільки видаються, що при обстеженні здаються збільшеними. При відсутності інших ознак і симптомів захворювання збільшення лімфовузлів у може бути не характеристикою хвороби, а нормальним для нього станом. Тим не менш відомо, що значне збільшення розмірів одного лімфовузла - більше 2,5 см - як правило, свідчить про серйозне захворювання.

Гостре запалення лімфовузлів.

Гостре запалення лімфовузлів починається з болю в лімфовузлах та їх збільшення, головних болей, слабкості, нездужання, підвищення температури тіла. Нерідко запалення лімфовузлів протікає із запаленням лімфатичних судин.

Вираженість ознак запалення безпосередньо залежить від запалення в тому місці, звідки прийшла інфекція. Але іноді при стиханні запалення в первинному вогнищі запалення в лімфовузлах триває.

Гостре запалення лімфовузлів може бути катаральним (запалення без гною), геморагічним (у запальної рідини є домішка крові) і гнійним.

При катаральному запаленні в лімфовузлах загальний стан страждає мало, регіонарні (розташовані в області первинного вогнища інфекції) лімфовузли збільшені в розмірах і болючі, з оточуючими тканинами вони не спаяні, шкіра над ними не змінена. При появі гною болі стають інтенсивнішими, шкіра над лімфовузлами червоніє і запалюється, лімфовузли стають нерухомими, з'являються загальні ознаки запалення - висока температура, головні болі і т.д.

Прогноз при початкових формах лімфаденіту і своєчасно розпочатому лікуванні в більшості випадків сприятливий. Гнійний процес може призвести до загибелі лімфовузла з наступним заміщенням його сполучною тканиною і порушенням лімфовідтоку (набряками) у цій області.

Гостре запалення лімфовузлів може ускладнитися тромбофлебітом (запаленням вен), поширенням гнійного процесу на навколишні тканини, зараженням крові (сепсисом). Гостра форма захворювання може також перейти в хронічну форму.

Хронічне запалення лімфовузлів.

Хронічне запалення лімфовузлів може протікати хронічно з самого початку при уповільнених запальних захворюваннях (наприклад, при хронічній ангіні) або виникати після гострого процесу. Хронічний запальний процес у лімфовузлах найчастіше супроводжується розростанням тканини і дуже рідко супроводжується нагноєнням.

При хронічному лімфаденіті відзначається збільшення і ущільнення лімфовузлів, які на дотик щільні, безболісні, не спаяні з оточуючими тканинами. При цьому лімфовузли довго залишаються збільшеними, але потім все ж зменшуються за рахунок розростання в них сполучної тканини і зморщування. У деяких випадках виражене розростання сполучної тканини в лімфовузлах може призвести до розладу лімфообігу і набряків.

Причини збільшення лімфатичних вузлів можна розділити на шість груп; локалізована (місцева) інфекція, генералізована (найпоширеніша) інфекція, захворювання сполучної тканини, стану гіперчутливості, ракові захворювання, гранульоматозна хвороба.

1. Локалізовані інфекції

 • Бактеріальні. Одиничний епізод збільшення лімфовузлів зазвичай викликається стафілококовою або стрептококовою інфекцією. До рідкісних бактеріальних захворювань відносяться чума і дифтерія. Туберкульоз є тривалою локалізованою інфекцією.
 • Вірусні. Типовими захворюваннями, що викликають лімфаденопатію, є хвороба котячої подряпини та краснуха.

Іншими збудниками інфекції можуть бути одноклітинні організми (найпростіші), грибки і спірохети. Однією з найчастіших причин локалізованого збільшення лімфовузлів є тимчасове запалення, що виникає відразу після імунізації дитини, наприклад, проти дифтерії, коклюшу та правця (АКДП).

2. Генералізовані інфекції

 • Бактеріальні. Великі інфекції шкіри (такі, як імпетиго), туберкульоз, зараження крові і тиф є типовими причинами лімфаденопатії.
 • Вірусні. Мононуклеоз інфекційний, цитомегаловірусна інфекція, краснуха, вітряна віспа є типовими причинами. Деякі дослідники припускають, що СНІД (синдром набутого імунодефіциту) є причиною збільшень лімфовузлів.

Іншими збудниками генералізованих інфекцій є найпростіші і спірохети, мікроскопічні організми, що викликають інфекцію і набряк.

Важливо пам'ятати, що при генералізованій інфекції лімфаденопатія спочатку локалізована (обмежена певним місцем), і лише потім стає генералізованою (поширеною).

 • Захворювання сполучної тканини

Захворювання сполучної тканини, що викликають лімфаденопатію, включають в себе артрит і системний червоний вовчак.

 • Стану гіперчутливості

Стани гіперчутливості, що викликають лімфаденопатію, - це реакції на деякі медикаменти і речовини, наприклад, на кінську сироватку, використовувану для виробництва антисироваток при деяких захворюваннях.

 • Ракові захворювання

Лімфаденопатію викликають такі ракові захворювання, як лейкоз, хвороба Ходжкіна та неходжкінська лімфома.

 • Гранульоматозне захворювання

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в лімфовузлах:

Інфекціоніст

Хірург

Гематолог

Онколог

Ви відчуваєте болю в лімфовузлах? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить в лімфовузлах? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.