Геморой: причини, симптоми, види геморою, діагностика, лікування

Що таке геморой?

Геморой - це набряк кровоносних судин прямої кишки. Гемороїдальні вени знаходяться в нижній частині прямої кишки і заднього проходу. У деяких випадках вени розпухають так, що їх стінки розтягуються, стають тонкими і легко дратуються при випорожненнях. Розрізняють геморой двох основних видів: внутрішній і зовнішній.

Внутрішній геморой знаходиться далеко в прямій кишці, так що його неможливо побачити чи відчути. Він, як правило, не викликає болю, оскільки в прямій кишці знаходиться невелика кількість нервових закінчень. Єдиною ознакою такого геморою може бути кровотеча. Іноді внутрішній геморой випадає або збільшується до такої міри, що виступає за анальний сфінктер. В такому разі його можна відчути як вологі, рожеві опуклості шкіри, які мають більш яскравий колір, ніж шкіра, яка оточує. Такий геморой може викликати хворобливі відчуття, оскільки в задньому проході знаходиться велика кількість нервових закінчень. Він проходить сам по собі, в протилежному випадку його можна вправити всередину.

Зовнішній геморой утворюється в області заднього проходу і в більшості випадків викликає біль. Якщо зовнішній геморой випадає назовні (як правило, внаслідок проходження калу), його можна відчути і побачити. При такому геморої можуть утворюватися згустки крові, а також такий хворобливе стан, як тромбоз. Якщо при зовнішньому геморої розвивається тромбоз, він може мати багряний або синюватий відтінок, і супроводжуватися кровотечею. Незважаючи на страхітливий вигляд, такий геморой не є серйозним захворюванням і при вчасному лыкуванні проходить приблизно через тиждень. Якщо біль не терпимий, лікар може видалити геморой, що зупинить хворобливі відчуття.

Анальна кровотеча і біль є серйозними симптомами, якими не слід нехтувати, вони можуть свідчити про захворювання, які становлять загрозу для життя, наприклад, рак кишечника.

Причини геморою

Приблизно половина жителів України коли-небудь відчували симптоми геморою, більшість з них страждали від цієї хвороби у віці від двадцяти до п'ятдесяти років. Фахівцям невідомо, що є причиною геморою. Такими причинами можуть бути слабкі вени, а також варикозне розширення.

Можливо, сильний черевний тиск викликає набряк вен, внаслідок чого вони стають чутливими. Тиск може виникнути при ожирінні, вагітності, тривалому стоячому або сидячому положенні, кашлі, чханні, блювоті і затримці дихання під час важкої фізичної роботи.

Раціон відіграє основну роль у розвитку і профілактиці геморою. Люди, які вживають їжу, багату на волокна, менш схильні до утворення геморою, на відміну від тих, хто вживає оброблені продукти. Брак волокон або рідини може викликати запор (закреп), який сприяє розвитку геморою: він є причиною напруги під час випорожнень, а також посилює геморой і дратує набряклі вени.

Симптоми геморою

Кожна хвороба має характерні індивідуальні клінічні ознаки або симптоми. Правда, вони настільки різноманітні, мінливі і зазвичай поєднуються в таких заплутаних комбінаціях, що розібратися в них буває часом нелегко.

Від багатьох інших захворювань геморой вигідно відрізняється наочністю симптомів. Необхідно лише знати, що слід шукати. Згадайте, що робить лікар, коли ви приходите до нього на прийом. Правильно, він довго розмовляє з вами і задає питання. Всі питання орієнтовані на виявлення головних симптомів хвороби, але перший з них майже завжди звучить однаково: на що ви скаржитеся?. На що ж може скаржитися хворий гемороєм? Скарги можуть бути дуже різноманітні.

Великий набір скарг при геморої обумовлений зосередженням в анальної області величезного числа нервових закінчень, які негайно реагують на будь-які хворобливі зміни в цій зоні, а також складністю рефлекторних реакцій, що виникає при акті дефекації.

До того ж геморой нерідко супроводжується іншими захворюваннями кишечника і заднього проходу, які доповнюють клінічну картину хвороби. Найбільш частими при геморої є скарги на болі різного характеру і неприємні відчуття в області ануса, а також на кровотечі, що відбуваються у зв'язку з дефекацією. Ми спробуємо згрупувати і описати найбільш типові симптоми геморою і спровоковані ними скарги, які і складають клінічну картину хвороби, що дозволяє лікарю поставити правильний діагноз.

Біль

Біль є, напевно, найбільш поширеним симптомом геморою. Походження болю при цьому захворюванні пов'язано з великою кількістю нервових больових рецепторів в області анального отвору, які залучаються до патологічно процес і, посилають імпульси в кору головного мозку, формуючи неприємне відчуття. Основними причинами появи болю при геморої є травмування шкіри і слизової оболонки каловими масами, а також розвиток запалення. І те й інше зустрічається при геморої дуже часто, тому біль є типовою ознакою, характерною як для гострої, так і хронічної стадії захворювання.

Особливості больових відчуттів вельми різноманітні. Вони залежать як від індивідуальних особливостей людини, так і від характеру патологічних змін в області заднього проходу. При хронічному геморої біль, як правило, пов'язаний з актом дефекації, виникає під час або одразу після випорожнення і зумовлений ушкодженням слизової оболонки каловими масами. Такі болі найбільш характерні для геморою у поєднанні з запорами. Біль проявляється гостро, відчувається печіння, поколювання або розпирання в області заднього проходу. Після випорожнення кишечника біль поступово стихає, але печіння, поколювання в анальній області може зберігатися досить довго, до декількох годин.

При загостренні геморою біль завжди різко посилюється і стає головною причиною страждань, особливо при запаленні тромбуванні гемороїдальних вузлів. При гемороїдальному тромбозі біль виражений, розпираючий, що створює відчуття присутності стороннього тіла в області прямої кишки і заднього проходу. У разі запалення гемороїдальних вузлів він носить пульсуючий характер і значно посилюється під час дефекації, кашлю, при різких рухах, дотику до вузлів. Біль може бути настільки сильним і болісним, що пацієнти не в змозі сидіти і не сплять ночами.

Кровотеча

Кровотеча при геморої - найпоширеніший симптом. Дуже уважно поставтеся до її вивчення. Кровотеча може бути ознакою і інших захворювань, наприклад, тріщини анального отвору і навіть злоякісної пухлини прямої кишки.

При геморої кровотеча починається під час дефекації: іноді при напруженні перед відходженням калових мас, частіше - відразу після. Причина проста: розширені і витончені гемороїдальні вузли при напруженні переповнюються кров'ю, а потім травмуються і надриваються. Слід зауважити, що значно частіше гемороїдальні вузли пошкоджуються твердими калових і масами, тобто при запорах. Кровотеча швидко зупиняється, але повторюється при кожній дефекації. Зазвичай крововтрата незначна - 5-15 мл, проте можливі і рясні кровотечі. Як правило, кров з анального отвору витікає краплями, іноді струменем або бризками. Перші припущення про захворювання виникають після виявлення на туалетному папері яскраво-червоних або червоних слідів. При геморої кров ніколи не змішується з каловими масами, а розмазується по їх поверхні.

Темна кров у калових масах може бути тривожним сигналом. Так, при пухлинах прямої кишки вона виливається пухлини в просвіт кишки, де перемішується е калом. Не панікуйте, але пам'ятайте, що злоякісні пухлини дуже небезпечні - дорога кожна хвилина, тому при виникненні будь-кровотечі з прямої кишки негайно звертайтеся до лікаря. І майте на увазі, що, перш ніж заспокоїти вас, лікар зобов'язаний зробити кілька нескладних, але досить інформативних досліджень, щоб уточнити діагноз.

Анемія (недокрів'я)

Отже, кровотечі і біль є найбільш типовими і частими симптомами геморою. Рідкісні і невеликі кровотечі, як правило, не приводять до яких-небудь серйозних наслідків. Зовсім інша справа, якщо виділення крові повторюються при кожному акті дефекації, а тим паче, якщо хворий одночасно втрачає і багато крові. Це ніколи не проходить безслідно і дуже швидко призводить до розвитку недокрів'я або, інакше кажучи, анемії. Анемія буває гострою при разовій або повторно великій крововтраті і хронічною при постійних незначних кровотечах.

На відміну від гострої, хронічна анемія проявляється менш специфічно. Хворі відзначають поступово наростаючу слабкість, зниження працездатності, підвищену стомлюваність, сонливість, посилене потовиділення, запаморочення, серцебиття при незначних фізичних навантаженнях, блідість шкірних покривів.

Розвиток будь-якої анемії при геморої є дуже тривожною ознакою і вимагає додаткового обстеження і лікування не тільки основного захворювання, але і недокрів'я. Нерідко анемія служить одним з показань до хірургічного втручання при геморої. Хронічне недокрів'я зустрічається не тільки при геморої, але і при інших захворюваннях кишечника, перш за все при злоякісних пухлинах. Тому, виявивши у себе або своїх близьких описані симптоми, негайно зверніться до лікаря, і не займаючись самолікуванням.

Гемороїдальні вузли

Хоча всі перераховані вище симптоми геморою надзвичайно важливі для постановки діагнозу, вони є лише непрямими ознаками геморою. Щоб поставити остаточний діагноз, необхідно виявити власне гемороїдальні вузли. Гемороїдальні вузли - це розширені, мішкоподібні, переповнені кров'ю кровеносні судини. Зазвичай вони розташовуються навколо анального отвору, а якщо виходять за межі прямої кишки, то легко визначаються при огляді і пальцевому дослідженні.

Вузли покриті слизовою оболонкою або тонкою шкірою і являють собою утворення округлої форми, схожі на пухлини. Гемороїдальні вузли можуть бути в поперечнику від 0,5 до 2 см. Іноді вони розростаються до такої міри, що виглядають як конгломерат, тому тяжко вдається розрізнити, чи він все ж таки складається з окремих вузлів, розташованих по колу анального отвору.

геморой

Зазвичай вузли м'які на дотик або еластичні і, якщо немає ускладнень, безболісні. У випадку запалення або тромбозу гемороїдальні вузли різко збільшуються, набухають і стають щільними. З рожево-блакитних вони перетворюються в синюшно-багряні або навіть чорні. Вузли такого кольору вкрай чутливі і болючі.

Для геморою, як і для будь-якого хронічного захворювання, при відсутності лікування характерне прогресування патологічних змін уражених тканин, в першу чергу гемороїдальних вузлів. Вони поступово збільшуються в розмірах, потім починають періодично випадати із заднього проходу, спочатку після акту дефекації, а потім і при кашлі, напруженні, підйомі тяжких речей. У найбільш запущених випадках захворювання вузли постійно розташовуються зовні заднього проходу.

В залежності від розмірів і ступеня випадіння гемороїдальних вузлів можна виділити кілька стадій їх збільшення:

 • На першій стадії геморою вузли невеликих розмірів - до 0,5-1 см в діаметрі, без вираженої ніжки. Такі вузли ніколи не випадають із заднього проходу. Виявити їх можна лише при пальцевому дослідженні прямої кишки або ендоскопічному огляді.
 • Друга стадія збільшення гемороїдальних вузлів характеризується розростанням їх до 1-2 см в діаметрі і появою більш або менш вираженою ніжки. При дефекації вони можуть виходити в анальний канал, викликаючи неприємні відчуття чужорідного тіла в задньому проході, але зазвичай незабаром мимоволі повертаються в пряму кишку.
 • Для третьої стадії геморою типово збільшення гемороїдальних вузлів до 2-2,5 см в діаметрі з утворенням чітко вираженою ніжки. При дефекації такі вузли випадають з прямої кишки, і хворі змушені вправляти їх назад за допомогою пальця. Нерідко ці вузли защімлюються в задньому проході, розвивається тромбоз, а внаслідок нього навіть омертвіння тканин.
 • Нарешті, при четвертій стадії збільшення гемороїдальних вузлів вони досягають розміру більше 2 см, мають окреслену ніжку і випадають з ануса не тільки під час випорожнення, але і при будь-якій напрузі м'язів черевного преса - кашлі, сміху, підняття важких предметів і навіть ходьбі. Гемороїдальні вузли на цій стадії практично неможливо вправити назад.

Хронічний геморой

Хронічний геморой характеризується тривалим і стійким перебігом хвороби. При цій формі захворювання самопочуття хворого стабільно, симптоми мало змінюються з плином часу, а якщо самопочуття погіршується, то поступово і непомітно. Тому можна вважати, що хронічний геморой протікає досить сприятливо, щоправда, якщо немає рясних кровотеч.

Нерідко про свою недугу хворий дізнається несподівано, без будь-яких провісників, наприклад по появі після дефекації слідів крові на туалетному папері або на стінках унітазу. Кровотеча з анального отвору у багатьох є першою і єдиною ознакою хронічного геморою. Гемороїдальні вузли показуються пізніше. Поява крові може бути однократною, проте зазвичай кровотечі повторюються і частішають, і з часом супроводжують майже кожен акт дефекації. Таким чином, виділення крові під час випорожнення - часта ознака хронічного геморою.

Слід відразу з'ясувати, чи провокуються кровотечі запорами. Для геморою це важливий відмінна ознака. Саме запори, з тривалим і сильним напруженням і твердим калом, викликають ушкодження і розриви переповнених кров'ю вузлів.

Кривавий хронічний геморой приводить до анемії (недокрів'я). Часто хворий довго не звертає уваги на досить серйозне нездужання, тому, що анемія приходить поступово і непомітно. Тим, хто уважно ставиться до свого здоров'я, ми допоможемо розпізнати це ускладнення. Поспостерігайте, як ви стали переносити фізичну роботу, підйоми по сходах, швидку ходьбу, біг. Як змінюється ваше самопочуття, якщо доводиться різко встати? Чи не з'являється у вас при цьому слабкість і запаморочення або миготіння мушок перед очима? Якщо це так, то ви маєте потребу в серйозному лікуванні. Анемія - найнебезпечніше ускладнення хронічного геморою.

Також, треба попередити, що в деяких випадках перша ж кровотеча, що виникла на тлі сприятливо протікання геморою, може бути рясною і навіть небезпечною для життя пацієнта. Це додаткове підтвердження того, що хронічний геморой - серйозне захворювання.

Болі в області заднього проходу інший досить поширений симптомом хронічного геморою. При хронічному геморої вони можуть бути більш або менш регулярними, особливо при дефекації внаслідок подразнення слизової оболонки прямої кишки. Зазвичай болі не сильні, тим не менш змушують відчувати дискомфорт.

Дуже неприємний симптом хронічного геморою - свербіння в задньому проході або в області промежини. Він виникає через подразнення шкіри слизовими виділеннями з анального отвору. Слиз виділяється залозами слизової оболонки анальної області. Часто це трапляється при випаданні внутрішніх гемороїдальних вузлів з просвіту прямої кишки.

Пам'ятайте, що і кровотечі, і болі, і виділення слизу можуть бути не тільки при геморої, але і при пухлинах прямої кишки.

Незважаючи на те, що наявність гемороїдальних вузлів дуже важливий ознака хронічного геморою (власне, без вузлів немає геморою), їх не завжди можна виявити без спеціального обстеження. Хронічний геморой може бути внутрішнім, тоді вузли визначаються внутрішньою пальпацією або ендоскопією. При зовнішньому геморої вузли видимі і пальпуються зовні. Зазвичай вони м'які на дотик, при пальпації безболісні. Таким чином, відсутність видимих або пальпуємих зовні гемороїдальних вузлів - ще не підстава виключати діагноз геморой.

Якщо у хворого виявляються і зовнішні, і внутрішні вузли, то геморой називають змішаним.

Щоб попередити зайві хвилювання і переживання, слід зазначити, що незначне збільшення внутрішніх вузлів може зустрічатися і у абсолютно здорових людей. Поодинокі невеликі зовнішні вузлики, що не супроводжуються ніякими розладами і неприємними відчуттями, не повинні лякати і служити приводом для якого-небудь лікування. Це лише сигнал про потенційну можливість розвитку захворювання при несприятливих умовах і про необхідність профілактичних заходів.

Гострий геморой

Гострий геморой - серйозна небезпека для здоров'я. Зазвичай він розвивається на тлі хронічного геморою, який раптово змінюється різким погіршенням самопочуття. Самий яскравий симптом гострого геморою сильні болі в ділянці анального отвору і в промежині. Іноді їх поява здається раптовою для начебто абсолютно здорової людини. Таке враження оманливе і пояснюється тим, що хронічний геморой протікає непомітно і деякі його ознаки, добре відомі лікарям, хворий не помічає.

І все ж значно частіше гострий геморой виникає у хворих, добре обізнаних про своє захворювання. Щоб запобігти виникненню гострої форми геморою, потрібно знати про несприятливі умови, які сприяють переходу хронічної форми в гостру. Візьміть до уваги наші рекомендації, змініть спосіб життя, щоб не наражати себе на зайву небезпеку.

На першому місці серед причин, що викликають загострення геморою, стоять запори, потім - важка фізична робота, їзда в автомобілі, на велосипеді, верхи. Заходи профілактики очевидні.

Якщо ж вам не вдалося вберегтися від впливу перерахованих факторів, погіршення самопочуття, посилення болю в задньому проході явище закономірне. Це перші ознаки гострого геморою. Нерідко після застосування примочок, гемороїдальних свічок, мазей, тільки при припиненні впливу провокуючих факторів, знову настає період затишшя. Тим не менш, це не підстава сподіватися на остаточне полегшення захворювання.

Лікарі виділяють два різновиди гострого геморою: в одному випадку гострі болі з'являються через випадіння внутрішніх гемороїдальних вузлів і обмеження їх анальним жомом, в іншому - обумовлені тромбозом внутрішніх або зовнішніх гемороїдальних вузлів (закупорка гемороїдальних вен згустками крові).

При гострому геморої болі постійні й особливо нестерпні при дефекації. Часто страх перед болем змушує пацієнта відмовлятися від прийому їжі і вдаватися до інших способів, щоб відстрочити дефекацію і рідше відвідувати туалет. Болі посилюються при ході і фізичній роботі. У хворого псується настрій, з'являється дратівливість, а іноді і агресивність. Нерідко відзначаються підвищення температури тіла і озноб.

При гострому геморої вузли, що виступають назовні з прямої кишки, набрякають, збільшуються в розмірах, набувають синюшний відтінок. Запалені гемороїдальні вузли тяжко або взагалі не вправляються, а пальпація різко болюча. Незалежно від перебігу гострого геморою в гемороїдальних вузлах порушується кровообіг, а відсутність своєчасного лікування призводить до появи виразок, іноді досить глибоких, аж до повного змертвіння та розпаду вузлів. Виразкові вузли стають хорошим живильним середовищем для хвороботворних мікроорганізмів. Мікроби проникають в пошкоджені тканини анальної зони і швидко розмножуються, викликаючи важкі гнійно-запальні процеси в промежині.

Такий ланцюг змін зумовлює появу нових симптомів і більш важких проявів захворювання. Але хвороботворні процеси не завжди проходять всі стадії розвитку, зазвичай їх вдається зупинити на ранньому етапі хвороби застосуванням консервативного або хірургічного лікування.

Гнійні запалення

Гострий геморой небезпечний розвитком ускладнень. Частіше за все спостерігаються гнійні запалення анальної області та промежини. Такі ускладнення дуже важко переносяться. Хворі страждають від нестерпних болей в промежині. Тканини промежини нагадують велику і дуже болючу пухлину. Шкіра над нею набуває яскраво-рожевого забарвлення, стає гарячою на дотик. Хворий не може сидіти, спати, працювати. Акт дефекації перетворюється на муку. Гнійно-запальні ускладнення небезпечні не тільки важкими місцевими змінами, але і загальним отруєнням організму (інтоксикацією): температура тіла піднімається до 38-40 °С, частота серцевих скорочень збільшується, частішає дихання, активізуються обмінні реакції. Енергоресурси людського організму поповнюються їжею, але у хворих з гнійно-запальними ускладненнями немає апетиту, і повноцінне заповнення витраченої енергії неможливо, тому з часом настає загальне виснаження організму. Іноді виснаження настає досить швидко, а буває, що розтягується на місяці.

Сепсис

Дуже важким можливим ускладненням гострого геморою є сепсис. Сепсис розвивається в результаті подолання захисних бар'єрів організму хвороботворними мікробами і проникнення їх в кров. Властивий для ослаблених різними захворюваннями пацієнтів і людей похилого віку. При сепсисі інтоксикація яскраво виражена і переноситься вкрай важко. На щастя, при геморої це ускладнення зустрічається нечасто, лише в запущених випадках захворювання.

Лікування сепсису дуже складне, включає хірургічні операції, внутрішньовенні краплинні вливання, застосування антибіотиків і вимагає від пацієнта великих зусиль, часу, а іноді й матеріальних коштів. В боротьбі за життя пацієнта зазвичай беруть участь не тільки хірурги і проктологи, але й терапевти, реаніматологи, часто гепатологи, нефрологи, кардіологи та інші лікарі. Але і сьогодні впоратися з сепсисом вдається не завжди навіть в хорошій лікарні з кваліфікованими фахівцями.

Свищі

Найчастіше хворий зрештою одужує, проте на цьому його муки після гострого геморою можуть не закінчитися. Іноді ускладнення гострого геморою призводять до утворення гнійних і навіть калових свищів прямої кишки, а у жінок - і свищів піхви. Позбутися від свищів так само непросто. Щоб їх закрити і відновити нормальну діяльність прямої кишки і прилеглих органів, необхідні складні пластичні операції.

Діагностика геморою

При появі перших симптомів захворювання краще відразу звернутися до проктолога, але можна звернутися і до хірурга, гастроентеролога або онколога. Зараз з'явилися лікарі нової спеціальності - домашні (сімейні). Це фахівці широкого профілю, які добре розбираються у всіх поширених захворюваннях, в їх компетенції так само і діагностика геморою.

Підготуйтеся до зустрічі з лікарем

Продумайте, що ви скажете. Відкиньте помилкову скромність, не бійтеся поділитися інтимними подробицями, які можуть допомогти в діагностиці геморою. Обов'язково згадайте не тільки про ті симптоми, які ви вважаєте ознаками геморою, але і про інші свої недуги: зміну апетиту, запори або проноси, нудота та печія, підвищеної стомлюваності, втрата ваги і т. п. Не довіряйте лікарю, який не може уважно вислухати вас. Майте на увазі: досвідчений і знаючий фахівець сам повинен детально розпитати хворого, перш ніж приступити до огляду та спеціального обстеження.

Сформулюйте питання, які ви хочете задати лікареві і, щоб не забути, запишіть. Підготувавшись до візиту, ви не станете шкодувати про витрачений час і гроші.

В кабінеті у лікаря

Перш за все, лікар поговорить з вами і докладно розпитає про скарги. Він може задати питання, які здадуться вам неприємними, інтимними: не ображайтеся, не мовчіть і не уникаєте відповіді. Все підпорядковано одній меті: точна діагностика геморою. Якщо щось незрозуміло, не соромтесь, уточніть, запишіть основне. Це допоможе точно виконати поради та лікувальні призначення.

Після бесіди лікар проведе обстеження. Головну увагу буде приділено області промежини і анального отвору, але не виключено огляд живота, а при необхідності і інших органів.

Будьте до цього готові

Після загального зовнішнього огляду і пальпації буде проведено внутрішнє обстеження прямої кишки, а у жінок, можливо, і піхви, оскільки прояв гемороїдальних вен може бути викликано не тільки гемороєм, але і пухлинними захворюваннями статевих органів і різними захворюваннями органів черевної порожнини.

Лікування

Застосовуються консервативні методи і хірургічне втручання. У кожному випадку лікар неодмінно призначить дієту, а також необхідні в конкретному випадку заходи.

Консервативне лікування геморою в першу чергу передбачає полегшення симптоматики - полегшення больового симптому, обмеження і подальше усунення запального процесу в гемороїдальних вузлах, боротьба з тромбозом судин аноректальної області та відновлення нормального кровотоку. З цією метою проктолог призначає ректальні свічки, мазі і гелі на область анального отвору. Препарати такого роду також володіють функцією розм'якшення калових мас, вони ж відновлюють тонус венозних і лімфатичних судин.

З препаратів, які ефективно і безпечно вирішують ці проблеми, можна порекомендувати фітопрепарат Гемороль. Це препарат, який містить екстракти ромашки, трави дроку, кори кінського каштана, коріння беладони, кореневища перстачу, трави деревію, також доданий знеболюючий анестезин і гліцерин для розм'якшення калових мас.

Якщо консервативні методи лікування не допомагають, в такому випадку сучасна медицина пропонує наступні способи лікування геморою:

 • інфрачервона коагуляція - на вузли впливають високою температурою від інфрачервоного випромінювання; метод швидкий, безболісний і ефективний, але досить дорогий; працездатність повертається на наступну добу;
 • лігування вузлів латексними кільцями - гемороїдальний вузол перев'язується латексною гумкою, в результаті чого залишається без кровостачання і відмирає; сама перев'язка безболісна, а ось відмирання вузла (може тривати до трьох тижнів) часто заподіює значний безболісний дискомфорт;
 • склеротерапія - гемороїдальний вузол тонкою голкою вводиться препарат, що сприяє утворенню в ньому сполучної тканини; так вузол зменшується, чим і досягається позитивний ефект, але сама процедура вимагає високого професіоналізму від лікаря;
 • кріотерапія - процедура проводиться під місцевою анестезією, суть процедури полягає у впливі на вузол рідким азотом; пацієнт не застрахований від ускладнень, тому що глибина впливу азоту складно контрольована;
 • лазеротерапія - за допомогою лазерних технологій вузол закріплюється в стінці товстої кишки; процедура ефективна, але дорога, не виключені ускладнення у вигляді кровотеч;
 • електрокоагуляція - гемороїдальні вузли обробляються розрядами струму, процедура дуже ефективна і майже безболісна;
 • хірургічне втручання - повноцінне висічення гемороїдальних вузлів, проводиться під загальним наркозом, доречно на будь-якій стадії геморою; після операції необхідно провести тиждень (в середньому) в стаціонарі, але захворювання більше не повернеться.

Досягнення сучасної медицини дозволяють людині, що зіткнулося з гемороєм повністю позбутися від хвороби. Сьогодні це захворювання не повинно сприйматися пацієнтом як приречення на постійний біль. Якщо вас починає переслідувати дискомфорт в області анального отвору, не відкладайте візит до проктолога. Своєчасне звернення до фахівця, виконання всіх призначень і здоровий спосіб життя дозволять вам ніколи не дізнатися, що таке ріжучий біль від геморою.

Якщо ж консервативна терапія не допомогла і ваша хвороба прогресувала, прийміть рішення про повторний візит до проктолога для заміни консервативного лікування більш радикальними методами. У будь-якому випадку, біль від геморою - це не той біль, який можна і потрібно терпіти, а зміни в анатомії гемороїдальних вен впливають не тільки на процес дефекації, але й на весь процес травлення, що небезпечно розвитком інших більш складних захворювань.
Наиболее просматриваемые статьи: