Online Тесты

  • Есть ли у вашего ребенка творческий потенциал? (вопросов: 8)

    Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте 3-5 лет. Он помогает выявить творческий потенциал, проанализировать стремление ребенка к творчеству, выявить его способности...Симптомы болезни - болю навколо пупка

Боли и их причины по категориям:

Боли и их причины по алфавиту:

А Б В Г Д Е Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Біль навколо пупка

Біль навколо пупка може бути сигналом серйозного захворювання.


Болі в області живота завжди були і є для нас одними із найнеприємніших. Адже коли болить живіт, робити ми вже точно нічого не можемо, навіть нормально ходити.


Найчастіше визначення причин болю навколо пупка є досить складним. У певних ситуаціях неможливе навіть послідовне детальне дослідження причин болю. Часто для якісної діагностики та призначення лікування необхідний великий досвід лікуючого лікаря, адже іноді картина захворювання буває незрозумілою, стертою.

При каких заболеваниях возникает Біль навколо пупка:

Гастроентеролог

К каким врачам обращаться, если возникает Біль навколо пупка:


Біль навколо пупка може спостерігатися при декількох захворюваннях, таких як:


- Захворювання тонкого кишечника (ентерити) бактеріальної, вірусної, паразитарної етіології.


- Загострення хронічного ентериту. Хронічний ентерит - захворювання, що характеризується запальними і дистрофічними змінами слизової тонкої кишки. Може поєднуватися з ураженням товстого кишечника (ентероколіт). Причиною даного захворювання є перенесені в минулому кишкові інфекції, лямбліоз. Клініка проявляється нерізким, тупим, ниючим розлитим болем, що виникає після їжі або незалежно від неї; почуттям повноти, тяжкості, розпирання в надчеревній області і навколо пупка (ці відчуття посилюються після їжі і до вечора); зниженням апетиту або нормальним апетитом; здуттям і бурчанням в животі. Шкіра суха, відзначаються ламкість нігтів, кровоточивість ясен, слабкість, втома.


- Гострий апендицит. Найчастішим гострим захворюванням органів черевної порожнини, що вимагає хірургічного втручання, є гострий апендицит. Захворювання починається раптово, з появи болю в надчеревній ділянці або по всьому животі, іноді навколо пупка, який поступово наростає. Через деякий час він локалізуються в правій половині живота, правої клубової області (близько крила клубової кістки справа). Невелике підвищення температури, почастішання пульсу, сухий язик. При натисканні на живіт визначається різка болючість в правій половині живота, правої клубової області, яка посилюється після відпускання руки, напруга м'язів.


- Грижа пупка, яка супроводжується сильним болем навколо пупка, нудотою, блювотою, затримкою випорожнення і газів, почастішанням пульсу. В області грижі одночасно з болями визначається щільне утворення округлої або довгастої форми, різко хворобливе, не вправляється в черевну порожнину: цим защемлена грижа відрізняється від грижі, що вправляється. Необхідно терміново викликати машину "швидкої допомоги", яка доставить хворого в хірургічний стаціонар. Неприпустимо займатися вправленням грижі, оскільки можна пошкодити ущемлену кишку. Зволікання з викликом "швидкої допомоги" загрожує небезпеками і може призвести до некрозу (омертвіння) защемленої кишки.


- Рак тонкого кишечника. Найчастішими початковими симптомами є диспепсичні розлади: нудота, блювота, здуття живота, спастичні болі в області кишечника, болі навколо пупка. Надалі спостерігається зниження маси тіла, яке може бути пов'язано як зі зниженим харчуванням, так і з швидким прогресуванням пухлинного процесу.


- Дивертикуліт тонкого кишечника. Дивертикулами називаються набуті мішкоподібні випинання слизової оболонки через м'язовий шар кишки, розміром від 3 мм до більше 3 см в діаметрі, як правило, множинні, найчастіше після 40 років. Дуже рідко зустрічаються гігантські дивертикули в діаметрі до 15 см. Дивертикули зустрічаються в будь-якому місці тонкого кишечника. Клініка включає в себе біль навколо пупка, локальну болючість при пальпації в лівій нижній частині живота і підвищення температури.


- Абдомінальна мігрень. Абдомінальна форма мігрені найчастіше зустрічається у школярів та підлітків. Біль носить інтенсивний характер, може бути розлитим або локалізується навколо пупка, супроводжується нудотою, блювотою, проносом, зблідненням і похолоданням кінцівок. Тривалість болю коливається від півгодини до декількох годин або навіть декількох діб. Характерно одночасна поява болі в животі і головної болі або їх чергування.


Важливо враховувати зв'язок абдомінального болю з головним болем мігренозного характеру, характерні для мігрені ознаки: молодий вік, випадки мігрені в родині, терапевтичний ефект протимігрених препаратів, збільшення швидкості лінійного кровотоку в черевній аорті при допплерографії під час пароксизму.


- Заворот тонкої кишки (странгуляційна кишкова непрохідність). Завороти тонкої кишки починаються гостро. Захворювання протікає з важкими загальними і місцевими клінічними симптомами, характерними для гострої високої странгуляционной непрохідності кишечника. Провідним симптомом є різкі болі. Характерний постійний гострий біль у глибині живота і в превертебральних області. Болі (як постійні, так і переймоподібні) локалізуються в правій половині живота і навколо пупка. Блювота з'являється на початку захворювання, але рідко буває фекалоідною. Затримка випорожнень і газів є у більшості хворих.


У перші години захворювання на фоні постійного болю періодично виникають переймоподібні болі, інтенсивність яких наростає синхронно з перистальтикою, досягаючи характеру нестерпної. Часто хворі кричать від болю, стають неспокійними, приймають вимушене положення з приведеними до живота ногами. Блювота з самого початку багаторазова і не приносить полегшення.


- Порушення мезентериального кровообігу і аневризми черевного відділу аорти.

Вы испытываете болем навколо пупка? Вы хотите узнать более детальную информацию или же Вам необходим осмотр? Вы можете записаться на прием к доктору Eurolab всегда к Вашим услугам! Лучшие врачи осмотрят Вас, изучат внешние признаки и помогут определить болезнь по симптомам, проконсультируют Вас и окажут необходимую помощь. Вы также можете вызвать врача на дом. Клиника Eurolab открыта для Вас круглосуточно.

Как обратиться в клинику:
Телефон нашей клиники в Киеве: (+38 044) 206-20-00 (многоканальный). Секретарь клиники подберет Вам удобный день и час визита к врачу. Наши координаты и схема проезда указаны здесь. Посмотрите детальнее о всех услугах клиники на ее персональной странице.

Если Вами ранее были выполнены какие-либо исследования, обязательно возьмите их результаты на консультацию к врачу. Если исследования выполнены не были, мы сделаем все необходимое в нашей клинике или у наших коллег в других клиниках.

У Вас болю навколо пупка? Необходимо очень тщательно подходить к состоянию Вашего здоровья в целом. Люди уделяют недостаточно внимания симптомам заболеваний и не осознают, что эти болезни могут быть жизненно опасными. Есть много болезней, которые по началу никак не проявляют себя в нашем организме, но в итоге оказывается, что, к сожалению, их уже лечить слишком поздно. Каждое заболевание имеет свои определенные признаки, характерные внешние проявления – так называемые симптомы болезни. Определение симптомов – первый шаг в диагностике заболеваний в целом. Для этого просто необходимо по несколько раз в год проходить обследование у врача, чтобы не только предотвратить страшную болезнь, но и поддерживать здоровый дух в теле и организме в целом.

Если Вы хотите задать вопрос врачу – воспользуйтесь разделом онлайн консультации, возможно Вы найдете там ответы на свои вопросы и прочитаете советы по уходу за собой. Если Вас интересуют отзывы о клиниках и врачах – попробуйте найти нужную Вам информацию на форуме. Также зарегистрируйтесь на медицинском портале Eurolab, чтобы быть постоянно в курсе последних новостей и обновлений информации на сайте, которые будут автоматически высылаться Вам на почту.

Карта симптомов предназначена исключительно для образовательных целей. Не занимайтесь самолечением; по всем вопросам, касающимся определения заболевания и способов его лечения, обращайтесь к врачу. EUROLAB не несет ответственности за последствия, вызванные использованием размещенной на портале информации.
Cимптомы болезней Если Вас интересуют еще какие-нибудь симптомы болезней и виды боли или у Вас есть какие-либо другие вопросы и предложения – напишите нам, мы обязательно постараемся Вам помочь.