Online Тесты

  • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

    Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...Симптоми хвороби - Болі при остеохондрозі

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль при остеохондрозі -

Остеохондроз хребта являє собою захворювання, що характеризується розвитком дегенеративних змін у хрящах міжхребцевих дисків і реактивними процесами в оточуючих їх тканинах. Найбільш частими чинниками ризику розвитку остеохондрозу є різні аномалії хребта, надмірне фізичне перенапруження, ожиріння, куріння, гіподинамія, а також постійний вплив на хребет вібрації. Останнє може спостерігатися при постійному водінні транспортних засобів.

Неправильна постава, гормональні перебудови, ендокринні та соматичні захворювання, порушення нормального кровопостачання тканин хребта, вікові зміни, емоційний стрес, неправильне харчування - все це список причин через які у Вас може з'явитися остеохондроз хребта.

При яких захворюваннях виникає Біль при остеохондрозі:

При яких захворюваннях виникає біль при остеохондрозі:

Механізм появи болю при остеохондрозі:

При розвитку остеохондрозу драглисте ядро міжхребцевих дисків втрачає свої амортизаційні і пружні якості. У результаті фіброзне кільце диска починає випинатися і тріскатися. Тріщини, що утворилися в свою чергу сприяють утворенню гриж міжхребцевих дисків.

Навколо міжхребцевого диска розташовані нервові відростки, судини і спинний мозок. Грижа диска, зачіпаючи який-небудь з нервових відростків викликає його запалення, що і призводить до виникнення болю.

Фізіологічні механізми болю дуже складні і ще до кінця не пояснені наукою. Спробуємо схематично уявити виникнення почуття болю.

У шкірі є безліч нервових закінчень, чутливих до тиску, уколів, хімічному роздратуванню, тепла та інших факторів. За будь-яких подразнень надмірної сили, що викликають пошкодження тканин, відбувається подразнення нервових закінчень, що є рецепторами болю. Від них сигнали по нервових волокнах передаються в спинний мозок і далі - в головний мозок, де сприймаються нервовими клітинами як почуття болю. Біль виникає не тільки при пошкодженні нервових рецепторів шкіри або внутрішніх органів, але і при пошкодженні нервів. Причому, місця пошкодження і локалізації болю можуть не збігатися. Наприклад, причиною виникнення болю, може бути, обмеження спинномозкового нерва в місці виходу його корінця з поперекового відділу хребта, а відчуття болю при цьому виникає не в місці утиску, а там, де нерв бере свій початок, тобто в стопі.

Якщо хворий знаходиться в несвідомому стані, то больові сигнали не викликають у нього усвідомленого сприйняття, тобто він не відчуває болю. Сильна концентрація уваги на чому-небудь теж може блокувати сприйняття болю. А ось відчай і депресія, навпаки, підвищують чутливість до болю. При поганому настрої невелике тілесне ушкодження може бути болісним. Іноді емоційне роздратування або важкорозширювана ситуація можуть проявлятися у вигляді болю. Для того, щоб зрозуміти, чому людина відчуває біль, дуже важливо не тільки провести медичне обстеження, а й визначити його психічний стан. Сучасна медицина розділяє декілька видів остеохондрозу хребта.

Залежно від місця розташування деструктивно-дистрофічного процесу, розрізняють:

  • Шийний остеохондроз;
  • Шийно-грудний остеохондроз;
  • Поперековий остеохондроз;
  • Остеохондроз грудного відділу хребта.

Слід зазначити, що найбільш частими в медичній практиці все ж є шийний і хребетний остеохондрози. Остеохондроз грудного відділу хребта зустрічається вкрай рідко.

Характер болю при остеохондрозі:

Для остеохондрозу характерні гостра і хронічна біль, обмеження рухів в хребті, скутість в спині. Більш того, хворий починає відчувати постійну втому. Іноді при остеохондрозі спостерігається здавлювання нервового корінця. У таких випадках людину переслідують ще більш сильні больові відчуття. Біль не просто сильна, вона ніби «прострілює», при цьому поширюючись по руці або нозі. Крім цього у хворого з'являється оніміння, він починає відчувати щось подібне до мурашок, порушується чутливість, можуть ослабнути і схуднути м'язи, з'являється значна слабкість в певних групах м'язів.

Поперековий остеохондроз, що є найпоширенішим, в основному викликає біль у нижніх кінцівках, шийний остеохондроз - в руках і голові, грудний - у внутрішніх органах.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль при остеохондрозі:

  • Вертебролог;
  • Остеопат;
  • Невролог.

Ви відчуваєте Болю при остеохондрозі? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить при остеохондрозі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.