Online Тесты

 • Есть ли у вашего ребенка творческий потенциал? (вопросов: 8)

  Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте 3-5 лет. Он помогает выявить творческий потенциал, проанализировать стремление ребенка к творчеству, выявить его способности...Симптоми хвороби - Болі в пальцях

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в пальцях -

У людини, за винятком випадків полідактилії і гіподактіліі по п'ять пальців на руках і ногах. Болю в пальцях можуть спостерігатися при різноманітних захворюваннях:

При яких захворюваннях виникає Біль в пальцях:

При яких захворюваннях виникає біль в пальцях:

Причини болю в пальцях рук

Стенозуючий лігаментит поперечної зв'язки зап'ястя (синдром зап'ястного, або карпального, каналу). Хворіють переважно жінки, особливо у віковій групі 40 - 60 років. Для захворювання характерні оніміння і (або) печія, пекучі болі у всіх пальцях кисті, крім мізинця - у великому, вказівному, середньому і менше в безіменному пальці.

Біль і оніміння сильніше виражені по долонній поверхні пальців, і йдуть від самого заснування долоні до їх кінчиків; тобто неприємні відчуття поширюються по всій довжині пальців, а не концентруються в області якихось суглобів.

Посилення неприємних відчуттів в пальцях і долоні відбувається зазвичай вночі, години в три-чотири, або зовсім під ранок. У середині дня біль і оніміння при синдромі зап'ястного каналу зазвичай виражені слабше.

Зовнішній вигляд суглобів пальців при даному захворюванні не змінюється. Іноді виникає лише невелика набряклість всієї кисті і пальців і їх блідість або синюшність (акроціаноз).

 • При пошкодженнях шийного відділу хребта неприємні відчуття розвиваються в одній руці, захоплюються процесом або всі п'ять пальців руки, включаючи мізинець, або взагалі біль і оніміння виникають тільки в мізинці і безіменному пальці.
 • Вивих пальців кисті. Ознаки: різкий біль в ушкодженому пальці, положення пальця неприродне, палець випирає з суглоба. Рухи його відсутні. Найчастіше виникає вивих великого (першого) пальця руки.
 • При наявності ознак запалення в суглобах пальців (біль в пальцях, набряк, почервоніння, утруднені і / або хворобливі рухи) можна запідозрити артрит. Найчастіше зустрічається ревматоїдний артрит (який, незважаючи на свою назву, не має до ревматизму ніякого відношення). Для нього характерні такі ознаки (крім вказаних проявів запалення): поразка трьох і більше дрібних суглобів кисті, яке тягнеться більше трьох місяців; в патологічний процес часто залучаються симетричні суглоби обох рук (наприклад обидва перші суглоби вказівних пальців на лівій і правій руках); характерна скутість рухів в уражених суглобах вранці, яка протягом дня поступово проходить. Почавшись з одного суглоба, за відсутності лікування, артрит переходить поступово на інші, залучаючи все більше і більше суглобів рук, що робить неможливим здійснення дрібних рухів.

  Часто процес може спостерігатися не тільки на руках, але і на суглобах пальців ніг, гомілковостопних суглобів. Великі суглоби (колінний, тазостегновий, плечовий) практично ніколи не страждають. Крім суглобових порушень ревматоїдний артрит може викликати і серйозні розлади в діяльності внутрішніх органів (судини, нирки, легені та ін.) Тому вчасно розпочате лікування надзвичайно важливе в плані профілактики прогресування цього захворювання.
 • Ангіоспастичні периферичні кризи виявляються в легких випадках парестезіями в пальцях рук і ніг, синюшністю, а у виражених випадках - зблідненням, похолоданням і болями в пальцях рук, пізніше виникає ціаноз пальців, а потім їх почервоніння (синдром Рейно). Триває напад кілька хвилин, може виникати кілька разів на день, провокується охолодженням і психічною травмою.
 • Симптомами захворювань судин рук можуть бути болі, судоми і стомлюваність в пальцях рук при фізичному навантаженні, непостійне відчуття оніміння в пальцях. Шкіра пальців і кісток при цьому може бути блідою і холодною на дотик. Найчастіше подібні симптоми з'являються, коли пацієнт має справу з холодною водою. Іноді можуть бути важкість у руках, відчуття слабкості, стомлюваності. Волосяний покрив стає рідкісним. Нігті товщають.

З часом просвіт артерій верхніх кінцівок звужується більше, і кровотік порушується сильніше. Болі в пальцях і костях стають постійними або проявляються при найменшому навантаженні, шкіра пальців холодна. Пульс на променевих артеріях (місце на зап'ясті, де звичайно обмацують пульс.) Ослаблений або не прощупується.

Вібраційна хвороба

При дії локальної вібрації в осіб, що працюють з ручним механізованим інструментом, виділяють чотири стадії вібраційної хвороби. У I стадії виникають минущі болі, парестезії й оніміння в пальцях рук. У II стадії больові відчуття і парестезії носять стійкий характер, виявляються зміни судинного тонусу (капілярів і більш великих судин), виразні розлади чутливості (особливо знижується вібраційна чутливість). Розвиваються симптоми вегетативно-судинної дистонії і астенії. У III стадії вазомоторні і трофічні порушення стають вираженими, з'являються напади болю, оніміння і парестезії, виразний синдром вазоспазму - побіління пальців, змішані розлади чутливості (периферичні, нерідко сегментарні).

Невропатія ліктьового нерва виникає внаслідок його травми або здавлення в області ліктьового суглоба або променево-запястного суглоба. Характерні біль і парестезії в IV і V пальцях, болючість при перкусії і пальпації місця здавлення. У міру розвитку хвороби можуть виникати рухові розлади у вигляді слабкості відведення та приведення IV та V пальців, атрофії м'язів гіпотенара і міжкісткових м'язів з формуванням «пазуристого пензля».

Приступоподібні епізоди болю в пальцях рук, що супроводжуються різким побілінням кінчиків пальців, відомо в медицині під назвою "синдром Рейно". Болі зазвичай пекучі, сильні, можуть провокуватися стресами, травмами, переохолодженням рук. Цей стан іноді протікає як самостійне захворювання і не супроводжується іншою патологією. Іноді воно виступає лише в ролі одного з проявів інших хвороб (наприклад, склеродермії). Установка такого діагнозу - робота лікаря (часом ця робота вимагає великих зусиль). У будь-якому випадку цей стан вимагає обов'язкового лікування, тому що воно має досить серйозні ускладнення (особливо при часто повторюваних нападах): порушується процес живлення тканин і доставки до них кисню, що іноді призводить навіть до омертвіння ділянок кінчиків пальців (що зустрічається, втім, нечасто).

 • Панарицій пальця - запалення тканин пальця (зазвичай, процес охоплює кінчик пальця). Найбільш часто панарицій виникає в результаті інфекції, яка може бути занесена при видаленні задирок, при саднах в області нігтів і т.д. Біль при панариції поступово посилюється, має смикаючий характер, посилюється ночами. Палець виглядає червоним, опухлим, дотик надзвичайно болючий. У багатьох випадках підвищується температура тіла. Це захворювання вимагає термінового звернення до хірурга, тому що можуть бути важкі ускладнення (деформація пальця і навіть сепсис - зараження крові).
 • Поліцитемія - це збільшення кількості червоних кров'яних клітин в організмі людини. Хвороба вражає людей від 15 до 90 років, пік захворюваності припадає на вікову групу старше 50 років. Частіше зустрічається у чоловіків. Дана хвороба має 3 форми.

Первинна поліцитемія - це захворювання, при якому відбувається надмірне вироблення червоних, білих кров'яних клітин і тромбоцитів.

Вторинна поліцитемія, або реактивна, розвивається як ускладнення хвороб або факторів, не пов'язаних із захворюваннями крові. Стресова поліцитемія, або псевдополіцітемія, розвивається при зменшенні рідкої частини крові, плазми.

Основні симптоми істинної поліцитемії обумовлені високим еритроцитоз, збільшеним об'ємом циркулюючої крові, підвищенням її в'язкості. Хвороба розвивається поступово. Багато хворих ще до встановлення діагнозу скаржаться на важкість у голові, головний біль, безсоння, шкірний свербіж, особливо після ванни, оніміння і приступоподібну біль у кінчиках пальців (ерітромелалгію).

Перераховані симптоми пов'язані з підвищеним кровонаповненням судин, порушенням мікроциркуляції.

 • Провідним і постійним симптомом здавлення корінця при шийному остеохондрозі є біль. Болі бувають гострими, ріжучими, можуть супроводжуватися відчуттям як би проходження електричного струму. Поширюються вони зверху вниз: від надпліччя на область плеча, передпліччя і пальці (частіше безіменний і мізинець). Нерідко болі супроводжуються онімінням, відчуттям «повзання мурашок», зябкостью, замороженням (парестезії), посилюються при навантаженні на хребет. Болі і парестезії посилюються при кашлі, чханні, напруженні і особливо при нахилі голови на здорову сторону. Часто болі посилюються вночі. Рухливість ураженого відділу хребта різко обмежується.
 • Болі в пальцях рук можуть гостро виникати при ревматизмі, подагрі, лопатково-плечовому періартриті та інших захворюваннях.

Болі в пальцях ніг

 1. Болю в пальцях ніг, як правило, бувають викликані однієї з трьох причин: артрит, артроз або судинними порушеннями:
 • Для будь-яких артритів характерний запальний ритм болю (в 3-4 години ночі), але при цьому різні артрити мають свої "улюблені" пальці. Так, наприклад, великий палець ноги часто запалюється при реактивному і псоріатичному артритах, а також при подагрі (при істинній подагрі, яка найчастіше буває у чоловіків). Решта чотири пальці найчастіше запалюються (у різних варіантах і поєднаннях) при ревматоїдному артриті, і іноді - при псоріатичному.
 • Артроз великого пальця стопи, в просторіччі званий подагрою, насправді нічого спільного з подагрою не має. Хоча справжня подагра дійсно найчастіше вражає саме великий палець стопи, зустрічається вона набагато рідше, ніж артроз. Причому якщо на подагру хворіють в основному чоловіки, то артроз великого пальця стопи розвивається частіше у жінок. Причина тому - тривале носіння модного взуття з вузьким миском. У результаті великий палець сильно відхиляється всередину, притискається до другого пальця стопи. Випираюча внаслідок відхилення стопи кісточка отримує додаткову травматизацію (натирається взуттям) під час ходьби і поступово деформується. Пізніше деформується не тільки випираюча кістка, а й весь суглоб. Він стає значно ширше (товще), ніж був раніше. Рух у такому суглобі різко обмежується.

При запущеному артрозі деформація зазвичай настільки сильно фіксує палець в неправильній позиції, що його практично неможливо повернути в нормальне положення. Додатково до всього через постійне тертя виникає запалення навколосуглобової сумки (бурсит) суглоб припухає, червоніє і болить від найменшого дотику. Ситуація посилюється тим, що великий палець своїм тиском "виштовхує" ще й другий і третій пальці стопи, що призводить до комбінованої деформації всієї ступні, яку дуже важко лікувати терапевтичними методами.

Неврома Мортона називається також підошовним фасцитом. Біль виникає в основі пальців стопи. Це відбувається внаслідок підвищеного тиску на нерв. У жінок трапляється у п'ять разів частіше, ніж у чоловіків. Неврома Мортона, ймовірно, викликається неодноразово повторюваними травмами. Внаслідок обмеження нерва розвивається травматичний неврит. Так як роздратування носить хронічний характер, ця ділянка нерва потовщується і стає чутливою і болючою.

Основним симптомом невроми Мортона є біль. Зазвичай вона локалізується біля основи другого, третього або четвертого пальців. При ношення і ходьбі біль посилюється. Може віддавати в довколишні пальці і у напрямку до ікри.

 1. Оніміння в стопах і пальцях ніг і біль при ходьбі в пальцях ніг може бути наслідком діабету. При цьому хворий часто скаржиться і на печію в ступнях, особливо вночі. Це говорить про судинні проблеми і гіперактивноість нервових закінчень.
 2. Побіління пальців ніг (всіх або деяких), яке може супроводжуватися болями в пальцях ніг, особливо на фоні фізичного навантаження (ходьба, біг, підйом по сходах і т.д.) або при переохолодженні, швидше за все вказує на захворювання кровоносних судин, а точніше - артерій ніг. Факторами ризику є: чоловіча стать, вік більше 30 років, паління, цукровий діабет.

  Два основних захворювання, при яких зустрічається подібна симптоматика - атеросклероз артерій нижніх кінцівок і облітеруючий ендартеріїт. Обидва вони супроводжуються порушенням кровотоку по артеріях, що в підсумку проявляється порушенням доставки кисню і поживних речовин у тканини. Це проявляється болями в ногах (або одній нозі) в різних частинах (пальці, стопа, гомілка і т.д.) залежно від рівня закупорки судини, змінами шкіри (стає блідою, сухою) і нігтів (ламкі, смугасті), випаданням волосся на ногах (особливо помітно у чоловіків), підвищеною чутливістю до холоду.

 3. Врослий ніготь найчастіше з'являється на великому пальці ноги. Ніготь, вросла в шкіру пальця, може заподіювати сильний біль, крім того може з'явитися почервоніння, набряклість, і навіть інфекція. Підстригання нігтів дуже коротко чи не рівно, тісне взуття - все може призвести до врослого нігтя.
 4. Затвердіння - це наріст відмерлих клітин, які тверднуть і ущільнюються на шкірі ніг. Розташовуються вони, як правило, на подушечках ніг, на п'ятах і / або на великому пальці. Деякі затвердіння мають корінь, що глибоко сидить - названий ядром. Цей вид особливо болючий при постійному тиску на великий палець ноги.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в пальцях:

 • Травматолог;
 • Ревматолог;
 • Невролог;
 • Хірург;
 • Гематолог.

Ви відчуваєте Болю в пальцях? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в пальцях? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.