Online Тесты

 • Кто ты: шпион или его «находка»? (вопросов: 12)

  Граница между общительностью и излишней болтливостью порой бывает весьма размытой. Попробуй определить, по какую сторону находишься ты, ответив на вопросы этого теста...Симптоми хвороби - Болі у пальцях ніг

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у пальцях ніг -

Болі в пальцях ніг

 1. Болю в пальцях ніг, як правило, бувають викликані однієї з трьох причин: артрит, артроз або судинними порушеннями:
 • Для будь-яких артритів характерний запальний ритм болю (в 3-4 години ночі), але при цьому різні артрити мають свої "улюблені" пальці. Так, наприклад, великий палець ноги часто запалюється при реактивному і псоріатичному артритах, а також при подагрі (при істинній подагрі, яка найчастіше буває у чоловіків). Решта чотири пальці найчастіше запалюються (у різних варіантах і поєднаннях) при ревматоїдному артриті, і іноді - при псоріатичному.
 • Артроз великого пальця стопи, в просторіччі званий подагрою, насправді нічого спільного з подагрою не має. Хоча справжня подагра дійсно найчастіше вражає саме великий палець стопи, зустрічається вона набагато рідше, ніж артроз. Причому якщо на подагру хворіють в основному чоловіки, то артроз великого пальця стопи розвивається частіше у жінок. Причина тому - тривале носіння модного взуття з вузьким миском. У результаті великий палець сильно відхиляється всередину, притискається до другого пальця стопи. Випираюча внаслідок відхилення стопи кісточка отримує додаткову травматизацію (натирається взуттям) під час ходьби і поступово деформується. Пізніше деформується не тільки випираюча кістка, а й весь суглоб. Він стає значно ширше (товще), ніж був раніше. Рух у такому суглобі різко обмежується.

При запущеному артрозі деформація зазвичай настільки сильно фіксує палець в неправильній позиції, що його практично неможливо повернути в нормальне положення. Додатково до всього через постійне тертя виникає запалення навколосуглобової сумки (бурсит) суглоб припухає, червоніє і болить від найменшого дотику. Ситуація посилюється тим, що великий палець своїм тиском "виштовхує" ще й другий і третій пальці стопи, що призводить до комбінованої деформації всієї ступні, яку дуже важко лікувати терапевтичними методами.

При яких захворюваннях виникає Біль у пальцях ніг:

Неврома Мортона називається також підошовним фасцитом. Біль виникає в основі пальців стопи. Це відбувається внаслідок підвищеного тиску на нерв. У жінок трапляється у п'ять разів частіше, ніж у чоловіків. Неврома Мортона, ймовірно, викликається неодноразово повторюваними травмами. Внаслідок обмеження нерва розвивається травматичний неврит. Так як роздратування носить хронічний характер, ця ділянка нерва потовщується і стає чутливою і болючою.

Основним симптомом невроми Мортона є біль. Зазвичай вона локалізується біля основи другого, третього або четвертого пальців. При ношення і ходьбі біль посилюється. Може віддавати в довколишні пальці і у напрямку до ікри.

 1. Оніміння в стопах і пальцях ніг і біль при ходьбі в пальцях ніг може бути наслідком діабету. При цьому хворий часто скаржиться і на печію в ступнях, особливо вночі. Це говорить про судинні проблеми і гіперактивноість нервових закінчень.
 2. Побіління пальців ніг (всіх або деяких), яке може супроводжуватися болями в пальцях ніг, особливо на фоні фізичного навантаження (ходьба, біг, підйом по сходах і т.д.) або при переохолодженні, швидше за все вказує на захворювання кровоносних судин, а точніше - артерій ніг. Факторами ризику є: чоловіча стать, вік більше 30 років, паління, цукровий діабет.

  Два основних захворювання, при яких зустрічається подібна симптоматика - атеросклероз артерій нижніх кінцівок і облітеруючий ендартеріїт. Обидва вони супроводжуються порушенням кровотоку по артеріях, що в підсумку проявляється порушенням доставки кисню і поживних речовин у тканини. Це проявляється болями в ногах (або одній нозі) в різних частинах (пальці, стопа, гомілка і т.д.) залежно від рівня закупорки судини, змінами шкіри (стає блідою, сухою) і нігтів (ламкі, смугасті), випаданням волосся на ногах (особливо помітно у чоловіків), підвищеною чутливістю до холоду.

 3. Врослий ніготь найчастіше з'являється на великому пальці ноги. Ніготь, вросла в шкіру пальця, може заподіювати сильний біль, крім того може з'явитися почервоніння, набряклість, і навіть інфекція. Підстригання нігтів дуже коротко чи не рівно, тісне взуття - все може призвести до врослого нігтя.
 4. Затвердіння - це наріст відмерлих клітин, які тверднуть і ущільнюються на шкірі ніг. Розташовуються вони, як правило, на подушечках ніг, на п'ятах і / або на великому пальці. Деякі затвердіння мають корінь, що глибоко сидить - названий ядром. Цей вид особливо болючий при постійному тиску на великий палець ноги.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у пальцях ніг:

 • Невролог;
 • Травматолог;
 • Ендокринолог;
 • Ангіохірург;
 • Хірург.

Ви відчуваєте Болю у пальцях ніг? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у пальцях ніг? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.