Online Тесты

 • Доверяет ли вам ребенок? (вопросов: 8)

  Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте от 10 до 12 лет. Доверие между родителями и детьми - важный фактор успешного воспитания...Симптоми хвороби - Болі у першому триместрі у вагітних

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у першому триместрі у вагітних -

Першим триместром вагітності називається проміжок часу від зачаття до кінця 12 тижня вагітності. Під час 1-го триместру вагітності запліднена яйцеклітина стає ембріоном, а ембріон - плодом.

Перший триместр - саме той час, коли потрібно бути особливо обережними по відношенню до майбутнього малюкові і уважними до себе, якщо ви дійсно хочете стати матір'ю здорового радісного малюка. За перші дванадцять тижнів у майбутньої дитини формуються практично всі життєво важливі органи, а організм майбутньої матері «звикає» до своєї вагітності і починає «працювати» на дитину. Навіть дивно, що стільки найважливіших подій життя відбувається за такий короткий термін.

При яких захворюваннях виникає Біль у першому триместрі у вагітних:

При яких захворюваннях виникає біль у першому триместрі у вагітних:

Фізіологічно болю в першому триместрі, що не потребують лікування:

 • Імовірно у зв'язку зі змінами гормонального фону, які спостерігаються під час вагітності, багато жінок (особливо на терміні 1-2 тижні) відчувають у роті металевий присмак. Зміни, що відбуваються всередині організму жінки, тягнуть за собою зовнішні зміни: відбувається набухання та біль у грудях, скупчення крові в органах малого тазу робить колір вульви синюватим або фіолетовим, а також може викликати прискорене сечовипускання. Вагітна жінка відчуває, що вона почала втомлюватися швидше, ніж звичайно; у неї можуть з'явитися запаморочення, нудота, блювота (особливо вранці, але буває і протягом усього дня). Нюх стає дуже гострим; так, деякі сильні або різкі запахи (тютюну, смаженої їжі, алкоголю) можуть викликати нудоту.
 • На 6 тижні багато вагітних жінок починають страждати від закрепів і періодичних болів у животі. Це легко виправити, якщо пити достатню кількість води (до 2 л на день), а також включати в раціон їжу, багату клітковиною і волокнами, багато овочів і фруктів. - На 7-му тижні розміри матки складають близько 8-10 см в діаметрі. Груди продовжує набухати, соски можуть змінити колір на більш темний. Зростаюча матка створює постійний тиск на сечовий міхур, здавлюючи його, що призводить до болей внизу живота і до прискореного сечовипускання.
 • На 12 тижні жінка може відчути слабкий біль внизу живота, який обумовлений натягом зв'язок, що підтримують зростаючу матку. У першому триместрі вагітності жінки, зазвичай, страждають від хворобливих відчуттів в області попереку. Проте цей біль абсолютно може зникнути після двадцятого тижня вагітності. Більшість жінок страждає від болю в попереку в першому триместрі з-за пом'якшення підтримуючих зв'язок і дисків і через збільшення гормону прогестерону. Якщо під час вагітності жінка захворіла будь-якою інфекційною хворобою сечового міхура, то це також може бути причиною болей в попереку. Постійний біль в попереку у вагітних жінок відбувається через те, що змінюється центр ваги живота, в якому росте і розвивається дитина.

Болі в першому триместрі, які потребують втручання акушера-гінеколога з подальшим лікуванням: У тому випадку, якщо під час першого триместру щось йде не так, можливі два основні сценарії: невиношування або позаматкова вагітність.

Якщо ви виявите у себе один з тих симптомів, про які йтиметься нижче, негайно зателефонуйте до свого гінеколога, а ще краще викличте швидку допомогу.

 1. Загроза переривання вагітності. Невиношування може бути викликано різними причинами. Деякі дослідження свідчать про те, що близько 60% всіх викиднів під час першого триместру пов'язані з генетичними відхиленнями. Таким чином ваше власне тіло займається "генною інженерією", позбуваючись від неправильного формування ембріона. Більше 90% жінок, які перенесли одиничний викидень, надалі благополучно народжують.

  Викидень у першому триместрі діагностується саме як ускладнення вагітності, але зовсім не як показник безплідності. Перед новою спробою завагітніти варто почекати від трьох до шести місяців. Ризик невиношування збільшується з віком вагітною. У жінок до 30 років він складає 10%, після 45 - зростає до 50%. Після двох викиднів краще призупинити спроби завагітніти і пройти діагностичні тести, щоб зрозуміти, з чим пов'язано невиношування вагітності. Серед можливих причин невиношування на цьому етапі - гормональна недостатність, що перешкоджає розвитку плоду, аномалії в будові матки, генетичні збої, резус-конфлікт. Втім, причини нерідко так і залишаються невідомими, а жінка благополучно виношує третю вагітність. Після двох викиднів залишається 70% вірогідність того, що третя вагітність пройде без патологій. Дуже важливо, щоб жінки знали про досить високу ймовірність викидня в першому триместрі вагітності, були до нього готові і не впадали в паніку. Викидні повторюються лише у незначної кількості жінок; якщо у вас був один викидень, ймовірність того, що наступна вагітність виявиться успішною, дуже велика.

Головний симптом загрози переривання - кровотеча. Проте важливо пам'ятати, що не всяка кровотеча свідчить про загрозу викидня. Тим не менш, хоча деякі кров'янисті виділення на ранньому терміні вагітності зустрічаються досить часто, їх все-таки не можна віднести до норми. При сильній кровотечі, що вимагає частої зміни прокладок для рясних виділень, потрібно негайно повідомити лікаря. Кровотеча, як правило, супроводжується й іншими симптомами: коліками, болем внизу живота, підвищенням температури, слабкістю, деколи блювотою. З кров'юі можуть потрапляти згустки. Ви також можете помітити незвичайний запах. Можливі інші типи кровотечі: коричневі одномоментні або безперервні виділення з піхви, або незначні кровотечі, що супроводжуються різким болем в животі або плечах. Нарешті, якщо незначна кровотеча не припиняється більше трьох днів, це поганий симптом.

Сильна кровотеча і коліки між кінцем другого і кінцем третього місяця - класичні симптоми загрози переривання вагітності. Різка біль внизу живота, що не супроводжується кровотечею, - теж тривожний сигнал. Кровотеча може досягати такої інтенсивності, що доводиться міняти кілька прокладок протягом години, а може бути "терпимим" - як під час рясної менструальної кровотечі. Можуть з'явитися густі виділення - темно-червоні згустки, схожі на маленькі шматочки сирої яловичої печінки. Іноді бувають сірі або рожеві виділення. У першому триместрі про загрозу невиношування може свідчити і постійні незначні кровотечі або не дуже сильний біль у животі.

У лікарні лікар зможе сказати, чи справді йдеться про загрозу невиношування, і якщо це так, то як далеко зайшов процес. Він зробить обережне обстеження органів черевної порожнини, може призначити УЗД.

Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність наступає, коли плід не імплантується в порожнину матки, а починає розвиватися в фаллопієвій трубі. Це дуже небезпечно. У випадку розриву труби може виникнути загроза життю. Класичні симптоми внематочній вагітності - сильний біль в животі або в боці. Біль може початися як тупа і ставатиме все сильніше. Часто зустрічається також біль в шиї і плечах. Поряд з болем у вас може бути також кровотеча менструального типу, але біль є основним симптомом. Проблема позаматкової вагітності полягає в тому, що жінки часто не усвідомлюють, що вагітні, до появи цих симптомів. Так що якщо ви прагнете завагітніти або просто не застерігаєтеся від вагітності, при появі незрозумілого болі в животі як можна швидше зверніться до лікаря!

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у першому триместрі у вагітних:

 • Гінеколог;
 • Акушер-гінеколог.

Ви відчуваєте Болю у першому триместрі у вагітних? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у першому триместрі у вагітних? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.