Online Тесты

  • Тест на наркотическую зависимость (вопросов: 12)

    Будь-то препараты по рецепту, незаконные наркотики или препараты в свободной продаже, если вы попали в зависимость, ваша жизнь начинает движение по наклонной вниз, и вы тянете тех, кто вас любит, с собой...Симптоми хвороби - Болі у переніссі

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у переніссі -

Добре всім знайома видима частина носа, звана зовнішнім носом, складається з кореня, спинки, верхівки і крил. Основу зовнішнього носа складають носові кістки - лобовий відросток щелепи, латеральний хрящ і великий крилоподібний хрящ носа, вкриті м'язами, які призначені для стискання носових отворів і відтягування донизу крил носа. Хоча зовнішній ніс і покритий такою ж шкірою, як і обличчя, з-за великої кількості сальних залоз шкірний покрив у цьому місці товстий і малорухомий.

Ніс має кістковий і хрящовий скелет. Виділяють крила носа, перенісся, горбинку, ніздрі, кінчик носа.

Перш ніж опинитися в носовій порожнині, повітря спочатку потрапляє в її переддень. Носова перегородка, утворена вертикальною платівкою гратчастої кістки, сошником і хрящем, поділяє носову порожнину на дві частини. Хоча зовні ніс і виглядає симетрично, у багатьох людей носова перегородка викривлена. Це незначне відхилення прийнято вважати нормою, хоча воно і є асиметрію черепа.

Простір між перегородкою носа і носовими раковинами називається загальним носовим ходом; в бічних відділах порожнини носа відповідно трьом носовим раковинам є три носові ходи. Нижній носовий хід зверху обмежений нижньою носовою раковиною, знизу - дном порожнини носа. У нижньому носовому ході, на відстані 10 мм від переднього кінця раковини, знаходиться отвір носослізного каналу. Крило носа, крім великого хряща, включає сполучнотканинні утворення, з яких формуються задненижній відділи носових отворів (ніздрі).

Біль у переніссі - ознака захворювання носа і його придаткових пазух. Своєчасне виявлення причини болю і проведення відповідного лікування попереджають перехід гострої форми захворювання в хронічну і розвиток ускладнень.

При яких захворюваннях виникає Біль у переніссі:

При яких захворюваннях виникає біль у переніссі:

Причини болю в переніссі:

  1. Біль виникає при травмах перенісся. У цих випадках вона викликана травматичним порушенням цілісності тканин.
  2. При гострому запаленні придаткових пазух носа (гайморит і ін.) біль у переніссі носить інтенсивний характер. Звуження, а іноді і повне закриття просвіту порожнини носа викликає затримку виділень і поява внаслідок цього болю. Больова ознака зменшується за умови вільного відтоку вмісту з носа та пазух. При ураженні придаткових пазух носа біль типова зі своєю локалізацією, часом виникнення. Локалізація болю залежить від того, яка пазуха залучена в процес: якщо лобова - біль відчувається переважно в області чола, при гаймориті - в області щік, зубів. Часто біль пов'язана з певним часом доби. Відзначено її переважне виникнення в ранкові години, у нічний час.

Біль посилюється при натисканні на стінки відповідної пазухи, на лоб, щоки. Вона може поширюватися в область скроні, тім'я і навіть потилиці. Якщо запалення лобової пазухи поєднується із запаленням інших пазух, то біль може локалізуватися в коренях носа, носити гнітючий характер. Одночасно відзначається біль у внутрішньому куті ока.

При хронічному синуситі біль в області пазух не буває настільки інтенсивним і часто супроводжується головним болем, пониженням розумової і фізичної активності. Головний біль при цьому носить розлитий характер, вона непостійна - посилюється під час загострення, а також від різних причин, що викликають прилив крові до мозку (перегрівання на сонці, перевтома). Для попередження болю у переніссі необхідне своєчасне лікування основного захворювання. Тому профілактика має бути спрямована на ліквідацію гострих і хронічних запальних процесів верхніх дихальних шляхів, відновлення носового дихання шляхом консервативного, а при необхідності і хірургічного лікування. Важливі також і загальнозміцнюючі процедури, що підвищують захисні сили організму дитини.

Дітей, у яких часто виникають фурункули, рекомендується обстежити, тому що своєчасне лікування основних захворювань є профілактикою фурункулів та їх ускладнень.

Гострий і хронічний риніт (запалення слизової оболонки порожнини носа) - досить поширене і на перший погляд невинне захворювання. Однак що стосується останнього, то це не зовсім так. Порожнина носа є «вхідними воротами» дихальних шляхів, через яке проходить повітря, що вдихається, і повітря, що видихається. Крім того, це потужна, багато іннервуюча зона, пов'язана з різними органами і системами організму. Тому організм реагує навіть на самі незначні порушення фізіологічних функцій носа (дихальної, нюхової, захисної та ін.) Нежить заподіює хворим чимале занепокоєння, при ньому різко пропадає апетит. Виділення з носа дратують, викликають нервозність, формують негативні умовні рефлекси, шкідливі звички, створюють ризик для ряду інших хвороб. Порушення нормального носового дихання позначається негативно на серцево-судинній системі, органах дихання, внутрішньочерепному, спинномозковому і внутрішньоочому тиску, на русі лімфи, мозковому кровообігу, функції мозку і т. д. Хронічний нежить нерідко є наслідком нелікованого гострого нежитю чи грипу. До виникнення хронічних форм веде також неправильне лікування. Причини захворювання різні (пил, газ, несприятливі кліматичні умови, викривлення носової перегородки, аденоїди та ін.)

Невралгія носореснічного нерва. Виявляється у відносно молодих людей (до 40 років). Характерні приступообразні інтенсивні пекучі, що тиснуть, розпираючі болі в області очниці, очей, перенісся, що іррадіюють у відповідну половину лоба. Тригерні зони не виявляються. Напади болю частіше виникають вночі, тривають десятки хвилин, зрідка кілька годин і навіть діб. Супроводжуються вегетативними розладами: гіперемією очей, сльозотечею, ринореї, набуханням слизової оболонки носа на гомолатеральній стороні. Іноді розвиваються порушення трофіки рогівки (явища кератиту).

Гангліоніт (гангліоневрит) крилонебного вузла характеризується спонтанними різкими болями в оці, навколо орбіти, в області перенісся, верхньої щелепи, а іноді в зубах і яснах нижньої щелепи. Болі можуть поширюватися на область скроні, вушної раковини, потилиці, шиї, лопатки, плеча, передпліччя і навіть кисті. Больові пароксизми супроводжуються різко вираженими вегетативними симптомами, своєрідною «вегетативною бурею» (почервоніння половини обличчя, набряклість тканин обличчя, сльозотеча, рясне відділення секрету з однієї половини носа). Триває напад від декількох хвилин до декількох годин, а іноді 1-2 діб і більше. Часто хворобливі пароксизми розвиваються вночі.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у переніссі:

  • Оториноларинголог;
  • Невролог.

Ви відчуваєте Болю у переніссі? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у переніссі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.