Online Тесты

 • Тест на наркотическую зависимость (вопросов: 12)

  Будь-то препараты по рецепту, незаконные наркотики или препараты в свободной продаже, если вы попали в зависимость, ваша жизнь начинает движение по наклонной вниз, и вы тянете тех, кто вас любит, с собой...Симптоми хвороби - Болі в підшлунковій залозі

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в підшлунковій залозі -

Підшлункова залоза – орган, що має дольчасту будову, велика частина клітин якого виробляють містить лугу і травні ферменти панкреатичний сік, який через спеціальний протоку потрапляє в тонку кишку, в просвіті якої забезпечує переварювання білків, жирів і вуглеводів.

Менша частина клітин синтезує гормони, що регулюють обмін вуглеводів в організмі (інсулін і глюкагон), а також роботу інших органів і систем (соматостатин). Інсулін полегшує надходження глюкози в клітину, тим самим, знижуючи його рівень у крові, тоді як глюкагон володіє протилежним по відношенню до інсуліну ефектом. Соматостатин пригнічує продукцію гіпофізом гормону росту, а також секреторну і рухову активність органів травного тракту, печінки та підшлункової залози. Клітини, які виробляють панкреатичний сік, носять назву ацинарних або секреторних, тоді як гормони утворюють клітини, які називаються ендокринними або екскреторними.

Найбільш часто в підшлунковій залозі розвивається запальний процес, який може мати як гострий, так і хронічний перебіг, відповідно, гострий і хронічний панкреатит.

При яких захворюваннях виникає Біль в підшлунковій залозі:

При яких захворюваннях виникає біль в підшлунковій залозі:

Причини, які викликають біль в підшлунковій залозі

 • Порушення обміну речовин (підвищення вмісту в крові жирів, або гіперліпідемія, ожиріння, як один із проявів порушень жирового обміну / надмірна активність паращитовидних залоз (так званий гіперпаратіреоідний криз)).
 • Зловживання алкоголем, куріння.
 • Переїдання (жирна, смажена, м'ясна їжа), особливо у вечірній і нічний час.

Супутні захворювання органів травлення, в першу чергу, жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, інфекції (вірусна, бактеріальна глистова).

 • Тривалий прийом лікарських препаратів, перш за все гормонів (кортикостероїдів, естрогенів) і деяких антибіотиків (тетрацикліну).
 • Аутоімунні захворювання.
 • Жовчнокам'яна хвороба з закупоркою загальної жовчної протоки.
 • Вікові (інволютивні) зміни органу.
 • Симптоми болю в підшлунковій залозі

Біль найчастіше локалізована у верхній частині живота, навколо пупка. Її інтенсивність залежить від ступеня вираженості запального процесу, а тому при гострому панкреатиті біль має найбільшу інтенсивність. Типовою властивістю болю при панкреатиті є її характер, що оперізує, коли вона відчувається не тільки в животі, але і в спині. Як правило, біль досить гостра, проте практично ніколи вона не буває короткочасною або переміжною (колікоподібною). Біль посилюється після їжі, прийому алкоголю, в положенні лежачи на спині. Деяке полегшення має бути досягнуто при відмові від прийому їжі, прикладанні резервуара з льодом на живіт на околопупочну область більше зліва, або прийняття пацієнтом колінно-ліктьового положення.

Поряд з болем у пацієнта з панкреатитом можуть виникати відчуття важкості в животі, його здуття, нудота. Що не приносить полегшення блювоти може зустрічатися як при гострому панкреатиті, так і при загостренні хронічного.

 Ще одним проявом панкреатиту може бути пронос (діарея), поява якого провокує (посилює) прийом їжі.

Запальний процес в підшлунковій залозі може ускладнитися її руйнуванням (некрозом), утворенням заповненої панкреатичним соком, залишками загиблих клітин порожнини (псевдокісти), жовтяницею (порушення відтоку жовчі з печінки внаслідок здавлення загальної жовчної протоки збільшеною внаслідок запалення залозою), скупченням рідини в черевній порожнині (асцитом).

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в підшлунковій залозі:

 • Гастроентеролог;
 • Хірург.

Ви відчуваєте Болю в підшлунковій залозі? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в підшлунковій залозі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.