Online Тесты

 • Доверяет ли вам ребенок? (вопросов: 8)

  Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте от 10 до 12 лет. Доверие между родителями и детьми - важный фактор успешного воспитания...Симптоми хвороби - Болі у підошві

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у підошві -

Стопи (підошва) людини є самим нижнім відділом нижньої кінцівки. Частина стопи, що безпосередньо стикається з поверхнею землі, називається ступень або підошвою. Стопа має три точки кісткової опори, дві розташовуються в передньому відділі стопи й одна в задньому. Задній відділ називають п'ятою; передній, який включає п'ять пальців - носком. Пальці ніг включає фаланги кістяка стопи. Кістки стопи протягаються від кінчиків пальців до п'яти, об'єднуючись в тілі стопи. Плеснові кістки і фаланги схожі на п'ясті і фаланги руки, але менш розвинені зважаючи на їх меншої рухливості. При ходьбі першої з поверхнею стикається п'ята, потім бічний край стопи, подушечки підошви і великий палець.

Основу стопи (підошви) становить 26 кісток, найбільш важливою функцією яких є ресорна. Особлива будова стопи (наявність поздовжнього і поперечного склепіння) забезпечує пом'якшення навантаження на нижні кінцівки, таз і хребет. При уплощении поздовжнього (рідше - поперечного) зведення в результаті слабкості зв'язкового-м'язового апарату настає деформація стопи - плоскостопість. Залежно від характеру ураження склепіння розрізняють подовжнє і поперечне плоскостопість. Можливо поєднання цих форм один з одним і з іншими деформаціями стопи.

Болі в підошвах - дуже часта причина скарг хворих. Вони можуть бути загальними, дифузними, захоплюючими всю стопу або обмеженими певними і невеликими ділянками стоп. Дифузні болі стоп, пов'язані іноді з навантаженням або напругою, але можуть з'являтися і в спокої, без жодної напруги стопи.

При яких захворюваннях виникає Біль у підошві:

При яких захворюваннях виникає біль у підошві:

 Болі, пов'язані з навантаженням без будь-яких додаткових клінічних проявів, можуть виявитися ранніми ознаками недостатності стоп, пов'язаної з зубожінням кальцієм (остеопатій) при рахіті, остеомалаціі, старечому остеопорозі. Разюча при цьому хворобливість всіх кісток при натисканні на них кінчиком пальця.

Тривалий постільний режим при різних захворюваннях також обумовлює дифузні болі в підошвах, які пов'язані не з кістками, а з недостатністю м'язово-зв'язкового апарату. Такі ж болю від недостатності виникають при швидкому збільшенні загальної ваги тіла або тривалої посиленої навантаженні.

Особливо сильні болі в підошвах у спокої і майже повна втрата ними опороспособность із запально-трофічними змінами супроводжують остеопороз, що виникає після ушкоджень і захворювань кісток, суглобів і м'яких тканин гомілковостопного суглоба і стопи. Сильні дифузні болі стоп, тривалі або приступообразні, виникають при функціональних і органічних ураженнях судин.

Місцеві болю, обмежені певними ділянками стопи, можуть бути обумовлені рядом причин. Методичне обмацування шляхом натискання кінчиком пальця в типових місцях дає можливість поставити топический діагноз, а разом з ним з'ясувати характер захворювання.

1. Найбільш частою причиною болів в підошві є підошовний фасциит. Подошвенная фасція - це широка смуга сполучної тканини, що розташовується по довжині підошовної поверхні стопи від п'яткової кістки до головок плеснових кісток в передньому відділі стопи. Подошвенний фасциит обумовлений розтяганням фасції, яке викликається зайвої пронація стопи.

Запалення, викликане розтяганням фасції в області п'яти, призводить до болю, як в області самої п'яти, так і в зводі стопи. Біль у підошвах особливо відчутна зранку, коли людина встає з ліжка після тривалого відпочинку.

При тривалому натягу фасції в місці її прикріплення до п'яткової кістки розвивається хворобливий кістковий виступ, званий п'яткової шпорою. Тому важливо почати лікування функціональних змін до тих пір, поки не настав розвиток ускладнень.

2. Біль в підошві може бути викликана артритами, порушенням кровопостачання, здавленням нервів між пальцями, деформацією плеснових кісток і іншими причинами. Найчастіше цей біль викликана пошкодженням нервів, або віковими змінами з боку стопи, які називаються метатарзалгіей.

Біль в підошві внаслідок вікових змін. З віком поступово зменшується захисна функція амортизуючого жирового шару в області голівок плеснових кісток.

Цей стан може призвести до здавлення сумок в області головок плеснових кісток, що призводить до їх запалення - бурсит. Запалення суглобів - ревматоїдний артрит - також може викликати болі.

3. Причиною болю в підошві можуть бути доброякісне розростання тканини нервів - неврома (neuroma plantaris), яка оточує нерв. Зазвичай неврома зустрічається в області підстав третього або четвертого пальця стопи (неврома Мортона), хоча може бути і в області інших пальців. Зазвичай невроми зустрічаються на одній підошві і частіше спостерігаються у жінок. Зазвичай на ранніх стадіях неврома проявляється помірною болем в області третього - четвертого пальців стопи, і іноді супроводжується відчуттям печіння або поколювання. Ці симптоми посилюються під час носіння певної взуття, особливо з вузьким носком. У міру прогресування процесу поколювання стає постійним, незалежно від того, яке взуття носить людина. Крім того, може бути враження, що в підошві є камінь.

4. Травматичні ушкодження стопи:

 • Вивих кісток плесна або вивих в суглобі Лісфранка зустрічається також рідко. Він буває повним і неповним. При повному вивиху зміщуються всі плеснові кістки, при неповному вивиху виникає зміщення зі свого нормального положення окремих кісток плесна. У пацієнта виникає біль в підошві. Форма стопи змінюється. Стопа здається укороченою і розширюється в передньому відділі. Якщо вивіхівается одна з кісток плесна на поверхні стопи, визначається випинання у вигляді сходинки. Діагноз уточнюють при рентгенологічному дослідженні.
 • Вивих кісток передплесна або вивих в суглобі Шопара зустрічається надзвичайно рідко. Виникає такий вивих при різкому повороті стопи. Пацієнта турбує біль у підошві, яка різко посилюється при рухах стопи. Виникає набряк, який швидко збільшується. У підошві нижче місця вивиху порушується кровопостачання. Постраждалому необхідно дати знеболююче і швидко доставити в лікарню для термінового вправляння вивиху.
 • Подтаранний вивих стопи зустрічається рідко. Цей вивих відбувається в таранно-п'ятковому і таранно-човновидному суглобах. Механізм вивиху різке подворачіваніе стопи в будь-якому напрямку. Таранна кістка зміщується зі свого місця, а на протилежній стороні відбувається зміщення розрив зв'язок. Пацієнт скаржиться на біль в підошві. Форма стопи змінена. Для виключення переломів кісток стопи виробляють рентгенівські знімки.
 • Вивих стопи в гомілковостопному суглобі зустрічається не часто і, зазвичай, супроводжується розривом зв'язок гомілковостопного суглоба і капсули суглоба і переломами кісточок, рідше іншими суглобними переломами. Стопа може бути вивихнути назовні, досередини, вперед, назад і вгору. Вивих стопи назовні відбувається при підвертань стопи вбік і назовні. При цьому відбувається і перелом зовнішньої кісточки. При підвертань стопи досередини, виникає перелом внутрішньої кісточки і вивих стопи досередини. Задній вивих стопи може настати при сильному ударі по гомілці або при різкому і сильному підошовної згинанні стопи, а передній вивих відбувається при згинанні стопи у бік тилу або ударі по гомілці ззаду. Зрідка зустрічається вивих стопи вгору, при падінні з висоти. Пацієнта турбує біль у підошві, неможливість стати на стопу і ходити. Форма стопи змінена. Діагноз уточнюють при рентгенологічному дослідженні. У якості першої допомоги необхідно дати потерпілому знеболююче і доставити його до стаціонару.

5. П'яткова шпора являє собою невеликий кістковий наріст на підошовної поверхні п'яткової кістки. Причиною таких наростів є надмірна тяга сухожилля в місці прикріплення до п'яткової кістки. Шпори п'ят - явище нерідке, проте не завжди вони проявляються болями в підошві. Біль в підошві, а саме, в п'яті, виникає при розвитку запалення в оточуючих шпору м'яких тканин. Перші прояви п'яткової шпори звичайно відзначаються в момент, коли людина щойно встав вранці і наступив на п'яту, або після перших кроків, коли він довго сидів.

6. Стопа при плоскостопості торкається поверхні всією площею підошви і перестає виконувати ресорну функцію, виникають біль і стомлюваність стоп і гомілок при ходьбі, стоянні, бігу.

Придбане плоскостопість (вроджена спостерігається вкрай рідко) найбільш часто розвивається внаслідок різних перевантажень стоп, особливо в період росту організму. У зрілому віці плоскостопість нерідко розвивається при тривалому перебуванні на ногах (наприклад, у продавців, перукарів). До плоскостопості наводить також тривале носіння тягарів, надлишкова маса тіла.

Травматичне плоскостопість розвивається після перелому кісточок, кісток стопи. При переломах кісток нижньої кінцівки також нерідко розвивається плоскостопість, причому, на стороні, протилежній перелому.

7. Ерітромелалгія. Дане захворювання вражає ноги, звичайно стопи. Зустрічається найчастіше серед чоловіків середнього віку. Характеризується пекучим болем і почервоніння стопи. Захворювання, як правило, передує нагрівання кінцівки або її вимушене положення. Біль полегшується застосуванням холоду або підняттям ураженої кінцівки.

Це захворювання супроводжує іншим хворобам, таким як гіпертензія, реакція на лікарський препарат, поліцитемія або тромбоцитоз. Може зустрічатися при мієлопроліферативних захворюваннях, таких як лейкемія. Але може траплятися і без зв'язку з іншими хворобами. Причина виникнення даної хвороби невідома.

Паління в кінцівки часто відбувається як відповідна реакція на тепло. Біль в підошві може також викликати вимушене положення кінцівки. Область поразки набуває червоний колір.

8. Болі в підошві також виникають у зв'язку з вростанням нігтя в м'які тканини, бурсит великого пальця, мозолями і підошовними бородавками. Переважної причиною цих захворювань є носіння неправильно підібраного взуття.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у підошві:

 • Травматолог;
 • Ортопед;
 • Невролог;
 • Судинний хірург;
 • Хірург;
 • Ревматолог.

Ви відчуваєте Болю у підошві? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у підошві? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.