Online ТестыСимптоми хвороби - болі у повіках

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у повіках -

Повіки (palpebrae) - органи, що захищають око. На вільному краї кожної повіки знаходяться пружні волоски, вії (cilia). У товщі повіки на задній поверхні хряща або навіть всередині його лежать ацінозні мейбомієві залози (на верхній повіці 25 - 40, на нижній 20 - 30); їх вивідні отвори лежать позаду вій; з них виділяється жирна мастило повік (sebum palpebrale). Повіки забезпечені м'язами, що приводять їх у рух; у повіках полягає саме частина кругового м'яза повіки (musculus orbicularis palpebrarum), що служить для замикання очної щілини. У самого краю повіки лежить m. ciliaris, що становить, втім, частину попереднього. Для піднімання верхньої повіки служить m. levator palpebrae superioris. Нижня повіка опускається при розтягуванні кругового м'яза. Поблизу внутрішнього кута ока кон'юнктива утворює півмісяцеву складку (plica semilunaris), рудимент третьої повіки

При яких захворюваннях виникає Біль у повіках:

Біль у повіках може бути при таких захворюваннях:

1. Бешихове запалення шкіри повіки. Захворювання виникає внаслідок незначних, іноді непомітних ушкоджень шкіри, через які в тканину повіки проникає гемолітичний стафілокок.

Клініка. Захворювання починається раптово. З'являються озноб, сильний біль у повіках, почервоніння і припухлість шкіри. Уражені ділянки шкіри повіки різко відмежовані від здорових валикоподібними піднятими краями у вигляді зигзагоподібної лінії.

2. Оперізуючий лишай. Захворювання виникає внаслідок ураження вірусом герпесу трійчастого нерва або його гілок.

Клініка. Захворювання починається гостро, супроводжується загальним нездужанням. Іноді підвищується температура тіла. В уражених ділянках шкіри (чола, повіки, скроні) з'являються сильний біль, гіперемія і набряклість, висипання напівпрозорих бульбашок, які не поширюються за середню лінію обличчя.

3. Фурункул повіки. Клініка. Захворювання починається з почервоніння і хворобливого ущільнення повіки у вигляді конуса з гнійною верхівкою.

4. Ячмінь. Клініка. На краю повіки з'являється запальна припухлість завбільшки з горошину. Спостерігаються почервоніння шкіри, біль у повіках.

5. Абсцес повіки. Клініка. Захворювання починається з ущільнення, набряку, почервоніння та опущення верхньої повіки (абсцес частіше розвивається на верхній повіці) і супроводжується болем у повіці і головним болем.

6. Флегмона повіки. Клініка. Спостерігаються дифузне почервоніння, ущільнення і болючість повіки, загальне нездужання, підвищення температури тіла, головний біль. Захворювання викликається гнійними мікробами. Причиною частіше буває інфікована місцева травма. Флегмона може виникнути на тлі ячменю, фурункула повіки, виразкового блефариту, запального процесу придаткових пазух носа. Розвивається протягом декількох днів, після розтину запальні явища стихають. Але може бути поширення інфекції в сусідні тканини, венозне русло, мозок.

7. Флегмона слізного мішка. Клініка. З'являються запальна припухлість, почервоніння шкіри, її ущільнення в області нижньовнутрішнього кута очної щілини, біль. Флегмона слізного мішка розвивається, як правило, на тлі хронічного запалення. Для процесу типова локалізація. При пальпації в цьому місці виникає різкий біль, під пальцями відчувається овальне ущільнення.

8. Флегмона очниці. Клініка. Захворювання починається з набряку і почервоніння шкіри вік і кон'юнктиви ока, випинання очного яблука (екзофтальм). Рухливість очного яблука обмежена. З'являються диплопія, головний біль, підвищується температура тіла. Причиною є гнійні процеси в області обличчя (бешихове запалення, фурункули, гнійний дакриоцистит, ячмені, абсцес повіки, гнійні синусити, травми орбіти з інфікуванням, а також попаданням в орбіту інфікованих чужорідних тіл). При швидкому погіршенні стану на фоні цих захворювань слід негайно звернутися до лікарні.

Прогноз дуже серйозний не тільки для органу зору, але і для життя хворого, особливо для дітей. Особливість венозного русла ока дозволяє інфекції проникати в порожнини черепа.

9. Гострий гнійний кон'юнктивіт. Клініка. Хворий скаржиться на різь в оці, почервоніння кон'юнктиви, рясні гнійні виділення з очної щілини. На краях повік і вій є підсохлі кірки гною.

10. Халязіон (градина). Є хронічним запаленням хряща повіки навколо мейбомиєвої залози.

На повіці прощупується еластичне утворення розміром до великої градини, шкіра над ним рухлива, з боку кон'юнктиви відзначається ділянку гіперемії (почервоніння) і зона сіруватого кольору в центрі. Пальпація безболісна або слабо болюча. Іноді відбувається нагнивання, тоді приєднуються ознаки запалення: біль, почервоніння шкіри вік, може бути мимовільний розтин з виділенням вмісту (гною) з боку кон'юнктиви.

11. Ендофтальміт. Гнійне запалення внутрішніх оболонок ока.

Є наслідком очного захворювання, травми, супроводжує інші гнійні процеси в сусідніх чи віддалених органах, інфекція з яких поширюється через кров.

Симптоми і течія. Характерні біль в оці і століттях. Зір різко знижений, аж до світловідчуття. Повіки набряклі. Кон'юнктива червоного кольору, як і віки, набрякла.

Відзначається набряк рогівки. У передній камері рівень гною (гипопион). Райдужка бруднуватого кольору, видно її розширені судини. Очний тиск знижений, око м'яке на дотик. Процес розвивається гостро, набуває іноді затяжний, хронічний перебіг, можливий розвиток панофтальміту.

12. Виразка рогової оболонки. Гнійне ураження рогової оболонки. Симптоми і течія. Захворювання починається гостро, з'являється сильний біль, різь в оці, сльозотеча, світлобоязнь, зір знижений. Передує захворюванню мікротравма рогівки, кон'юнктивіт, біль у віках, заворот повік, дакриоцистит.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у повіках:

Офтальмолог

Онколог

Ви відчуваєте болю у повіках? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить у повіках? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "п":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.