Online Тесты

  • Наблюдателен ли ваш ребенок? (вопросов: 5)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 6-7 лет, он позволяет определить, насколько внимательно ваш ребенок воспринимает окружающий мир, как развиты его память, мыслительные способности...Симптоми хвороби - Болі у підребер'ї

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у підребер'ї -

Біль у підребер'ї може бути симптомом дуже багатьох захворювань.

При яких захворюваннях виникає Біль у підребер'ї:

При яких захворюваннях виникає біль у підребер'ї:

У правому підребер'ї в людини є такі органи як печінка, жовчний міхур, частина кишечника, права частина діафрагми. Захворювання або травма цих органів провокує біль у правому підребер'ї і у верхній частині живота.

Інтенсивність і вираженість болю буде залежати від того, що відбувається і де. Болі в правому підребер'ї можуть бути при запаленні печінки (гепатиті).

Інфекційні агенти, які найчастіше атакують печінку, це віруси. Звідси так званий вірусний гепатит. Існує три основних його типу: вірусний гепатит А, В, С.

Люди зазвичай хворіють на вірусний гепатит А після того як проковтують зараженими стоками їжу або воду. Гепатит В особливо поширений серед гомосексуалістів, наркоманів і тих, хто перебував з ними в близькому контакті. Гепатит С майже завжди передається через переливання зараженої крові, медичні голки і продукти, що містять кров. Особливо поширений серед наркоманів. Різні хімічні агенти і ліки також можуть зашкодити печінці через свою токсичність. Це так званий токсичний гепатит. Найбільш небезпечним ядром для печінки є алкоголь. При регулярному зловживанні алкоголю розвивається алкогольний гепатит. Печінка може страждати і при серцевій недостатності, коли серцевий м'яз погано перекачує кров, що приходить в серце. Частина її застосовується в легенях і виникає недостатність дихання, а частина застоюється в печінці, розтягуючи її і викликає біль.

Болі в правому підребер'ї можуть бути пов'язані з жовчним міхуром. Треба відзначити, що жовч в організмі відіграє важливу роль. Жовч, яка утворюється в печінці, допомагає перетравлювати їжу. Надлишок жовчі зберігається в жовчному міхурі. І якщо ви поїли багато жирної їжі, то потребуєте у великій кількості жовчі, щоб засвоїти жири. Тому жовчний міхур уприскує свій вміст в кишечник. Інфекція, погана функція печінки або камені в жовчному міхурі часто відповідальні за болі під правою груддю і в правому верхньому відділі живота. У животі є також ще один важливий орган - це підшлункова залоза.

Підшлункова залоза (або панкреас) представляє собою залозистий орган, який розташовується глибоко в черевній порожнині, який виділяє травні ферменти, соки та інсулін. Підшлункова залоза витягнута справа наліво. "Головка" залози у правому верхньому квадранті, "тіло" перетинає середню лінію живота, а "хвіст" розміщений в лівому верхньому квадранті. Найбільш часто причиною панкреатичних болів є запалення (панкреатит), до якого особливо схильні алкоголіки та люди, які страждають захворюваннями жовчного міхура.

Напад гострого панкреатиту має ряд особливостей. По-перше, напад вкрай болючий, супроводжується нудотою, блювотою, рясним потінням. Біль віддає прямо в спину. Посилюється в положенні лежачи, а легше хворим стає сидячи з нахилом вперед. Діагноз зазвичай вимагає підтвердження лабораторними аналізами, щоб визначити зміст деяких ферментів, що виділяються пошкодженої залозою.

Іноді біль у правому підребер'ї і в правому верхньому квадранті викликає ниркова патологія. Нирки розташовуються з боків. Захворювання нирок зазвичай викликає біль у відповідному боці та спині. Якщо права нирка інфікується, в ній утворюється гнійник, абсцес, або ж є камені, то внаслідок цього біль може відчуватися під правою груддю і в правому верхньому квадранті живота, так само, як і в спині.

Болі в правому підребер'ї можуть бути через те, що апендикс розташований під самою печінкою. При правосторонноьму запаленні легенів теж можуть спостерігатися такі симптоми.

При захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів біль локалізується в правому підребер'ї і може носити різний характер. В одному випадку болі тупі і тривалі, а в іншому - приступообразні, інтенсивні. Біль віддає в праве плече і праву лопатку. Тривалі тупі болі характерні для хронічного цирозу, гепатиту, портальної гіпертензії. Приступообразні болі носять назви жовчної або печінкової кольки і характерні для нападу жовчнокам'яної хвороби. Такий біль може провокуватися вживанням жирної їжі і швидкою їздою.

Інші причини болю в правому підребер'ї:

- Аденома печінки
- Печінкова недостатність
- Рак жовчного міхура
- Холангіокарцинома
- Епітеліоїдна гемангіоендотеліома печінки
- Вторинний біліарний цироз печінки
- Жовчнокам'яна хвороба
- Крупнокрапельна жирова дистрофія печінки
- Гострий вірусний гепатит
- Гострий холецистит
- Первинний склерозуючий холангіт
- Сердечний цироз печінки
- Стеноз фатерова соска
- Токсичні ураження печінки
- Трансплантація печінки: відторгнення трансплантата
- Емпієма жовчного міхура
- Виразка дванадцятипалої кишки
- Абсцес печінки
- Ехінококкоз печінки

Біль у лівому підребер'ї

У лівому підребер'ї міститься селезінка, шлунок, підшлункова залоза, петлі кишечника (як, втім, скрізь у животі) і ліва частина діафрагми. Біль у лівому верхньому квадранті може бути пов'язана з селезінкою. Селезінка дуже близько лежить до поверхні тіла.

Основна робота селезінки полягає у видаленні еритроцитів з крові, після їхнього нормального життя протягом 120 днів. Вона захоплює їх, руйнує, після чого їх компоненти переходять в кістковий мозок, де утворюються нові кров'яні тільця.

При ряді захворювань селезінка збільшується, розтягується її капсула, і внаслідок цього викликає біль. Через те, що селезінка розташовується близько до поверхні тіла, вона схильна до розриву. Причини розриву селезінки можуть бути травми і такі захворювання, як інфекційний мононуклеоз. При цьому уражена селезінка збільшується у розмірах і стає м'якої консистенції. А все це збільшує вірогідність її розриву. Іноді збільшена селезінка розривається сама по собі. Сигнальною ознакою розриву селезінки, крім болю та чутливості у відповідній області, є синюшність шкіри навколо пупка (через скупчення крові).

Біль у лівому підребер'ї може давати шлунок. Все, що подразнює слизову шлунка, викликає гастрит (запалення шлунка) або функціональну диспепсію, може викликати біль.

Найчастіше цей біль носить ниючий характер, нерідко супроводжується нудотою і навіть блювотою. Антацидні препарати, виписані вам лікарем, нададуть допомогу. Взагалі тільки лікар зможе точно сказати про те, що у вас. Біль у шлунку може бути і при виразковій хворобі і при раку. Виконавши ряд лабораторних досліджень та обстежень (в тому числі і ендоскопічних), лікар остаточно поставить вам діагноз і розпише лікування.

Біль у лівому підребер'ї (верхній лівий квадрант) може бути пов'язана з діафрагмальною грижею. У діафрагмі, яка відділяє грудну порожнину від черевної порожнини, є отвір, через яке проходить стравохід на шляху в шлунок.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у підребер'ї:

  • Гастроентеролог;
  • Інфекціоніст.

Ви відчуваєте Болю у підребер'ї? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у підребер'ї? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.