Online Тесты

  • Тест на наркотическую зависимость (вопросов: 12)

    Будь-то препараты по рецепту, незаконные наркотики или препараты в свободной продаже, если вы попали в зависимость, ваша жизнь начинает движение по наклонной вниз, и вы тянете тех, кто вас любит, с собой...Симптоми хвороби - Болі у підребер'ї при вагітності

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у підребер'ї при вагітності -

Біль у правому підребер'ї - провідна скарга жінок при вагітності і є ознакою захворювань жовчовивідної системи (хронічний холецистит, дискінезії жовчовивідних шляхів).

Нерідко хронічні захворювання жовчного міхура та жовчних проток вперше починаються у жінок під час вагітності. Наприклад, одним з факторів ризику розвитку каменів у жовчному міхурі вважається вагітність.

При яких захворюваннях виникає Біль у підребер'ї при вагітності:

При яких захворюваннях виникає біль у підребер'ї при вагітності:

Причини болю в правому підребер'ї при вагітності:

Хронічний холецистит - захворювання, пов'язане з наявністю запальних змін в стінці жовчного міхура. У його розвитку основну роль відіграють два чинники: інфекція і застій жовчі, обумовлений дискінезією, тобто порушенням виведення жовчі з жовчного міхура.

В основі дискінезій жовчного міхура та жовчовивідних шляхів лежать порушення їх рухової активності. Розрізняють два види дискінезій: гіпер-і гіпомоторна, які мають певні відмінності.

Для вагітних характерні гіпомоторні порушення (тобто уповільнення відтоку жовчі), оскільки основним гормоном, що переважає в другу половину вагітності, є прогестерон, розслабляючий всі гладком'язові органи (основна «завдання» прогестерону в організмі вагітної - розслаблення матки, перешкода передчасних пологів, викидня ). В основі гипомоторної дискінезії лежить недостатнє, слабке спорожнення жовчного міхура. Саме рухові порушення (а не запалення) і визначають прояви хронічного холециститу у вагітних.

Зазвичай жінку, хвору на хронічний холецистит, турбують болі в правому підребер'ї, що віддають під праву лопатку, в праве плече, ключицю; рідше з'являються біль у верхній частині області або навіть лівому підребер'ї. У залежності від виду дискінезії, превалюють тупі, ниючі болі, відчуття важкості у правому підребер'ї (при супутній гіпомоторній дискінезії) або, навпаки, гострі, переймоподібні (при гіпермоторній). Болі можуть супроводжуватися відчуттям гіркоти у роті, нудотою, блювотою, відрижкою повітрям, печією, здуттям живота. Помічено посилення або поява болю після помилки в дієті.

Приблизно 1/4 жінок, які страждають холециститом, пов'язують появу або посилення болю в правому підребер'ї з ворушіння плоду і його положенням в матці. При пальпації живота лікар може визначити болючість в правому підребер'ї. Іноді жінку турбує відчуття печіння шкіри в області правого підребер'я, під правою лопаткою - це так звані зони шкірної гіперестезії (підвищеної чутливості) Захар'їна-Геда. Боятися цього неприємного відчуття не слід, так як воно є «продовженням» больових відчуттів, а не результатом якого-небудь нового захворювання або ускладнення.

Вагітність часто погіршує перебіг холециститу, загострення захворювання відбувається в половині випадків, причому частіше за все - в 3 триместрі. При цьому переважають симптоми гіпомоторної дискінезії. Хронічний холецистит, у свою чергу, відбивається на перебігу вагітності. Це захворювання призводить до раннього токсикозу (нудота, блювота, рідше - слинотеча). Причому цей стан затягується до 16-20, а іноді й 28-29 тижнів вагітності.

Надмірні емоції, нервова перевтома, а іноді й погрішності в дієті посилюють або провокують відчуття розпирання і біль в підребер'ї. Може виникнути біль в області серця, серцебиття, головний біль, оніміння кінцівок, пітливість, порушення сну - лікарі називають ці симптоми картиною вегетативного кризу.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у підребер'ї при вагітності:

  • Гастроентеролог;
  • Акушер-гінеколог.

Ви відчуваєте Болю у підребер'ї при вагітності? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у підребер'ї при вагітності? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.