Online Тесты

 • Ваш ребенок: звезда или лидер? (вопросов: 6)

  Данный тест предназначен для детей в возрасте 10-12 лет. Он позволяет определить, какое место ваш ребенок занимает в коллективе сверстников. Чтобы правильно оценить результаты и получить самые точные ответы, не стоит давать много времени на раздумье, попросите ребенка отвечать то, что первым придет ему в голову...Симптоми хвороби - болі у піхві

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у піхві -

Біль у піхві це одна з найпідступніших і небезпечних загроз для жіночого здоров'я, так як її причину часом визначити буває надзвичайно важко.

Крім того, болі в піхві носять абсолютно різний характер:

 • Можуть поєднуватися з виділеннями і сверблячкою. Тоді причиною їх швидше за все є сечостатева інфекція;
 • Можуть виникати під час і після статевого акту;
 • У когось трапляються під час менопаузи, а у когось, навпаки, при кровотечах;
 • Вам може здаватися, що болить піхва, а джерело болю насправді в прямій кишці;
 • У цих болів можуть бути і психологічні причини.

Але в будь-якому випадку цей біль не можна терпіти або глушити ліками, інакше він призведе до незворотних змін у жіночому організмі. Тільки ретельне лікарське обстеження допоможе виявити причини болю в піхву.

Що таке вульвовагінальний біль?

У визначення вульвовагінальний болю (Vulvar Pain) входить декілька понять:

 • Вульводінії - окреме захворювання, що характеризується незрозумілим вульвовагінальним болем.
 • Біль в області входу піхви і піхви після статевого акту при вульвовагінітах, травмах, захворюваннях шкіри та новоутвореннях в області вульви і піхви.
 • Вагінізм - болюче скорочення м'язів входу піхви і піхви при спробі введення статевого члена, пальця або вагінального тампону. Вагінізм не пов'язаний з патологічними змінами статевих органів жінки і носить умовно-рефлекторний характер.
 • Діаспоренія (dyspareunia) - біль в області вульви і піхви перед, під час і після статевого акту. По суті діспауренія є тільки симптомом численних захворювань, в тому числі і вульводініі і вагінізму.

Біль в піхві під час занять сексом є серйозною проблемою в багатьох випадках. Він може свідчити про наявність гінекологічного захворювання, або мати психологічну основу. Незалежно від причини, біль призводить до того, що у людини пропадає бажання займатися сексом, що стає приводом для сварок і образ, а іноді веде до розпаду відносин.

Біль у піхві може виникати під час любовних ласк або статевого акту і зазвичай описується як «пекуча», «ріжуча». Ця проблема більше характерна для жінок, ніж для чоловіків. Розрізняють два типи болю в піхві в жінок: поверхневий, глибокий і післяродовий. Поверхневий - біль під час статевого акту, який виникає в області зовнішніх внутрішніх статевих губ і входу в піхву.

У деяких жінок біль у піхві настільки сильний, що спричинює неприємні відчуття під час гінекологічного огляду, введення і вилучення тампона, їзди на велосипеді і сидіння на твердій поверхні. Іноді, прощупуючи болюче місце вологим ватним тампоном, гінеколог може викликати біль тієї ж інтенсивності, що з'являється під час статевого акту.

При глибокому болю в піхві, жінка відчуває біль під час статевого акту або після нього, що виникає в глибині піхви, внизу живота, часто з іррадіацією в крижі, в промежину, в пряму кишку. Такий біль часто описується як «пекучий», «тупий», «давлючий». Багато хворих жінок описують його як хворобливе "виникнення перешкоди" у глибині піхви при введенні статевого члена, пальця або вагінального тампону. Однак поверхневі болі в піхві зустрічаються набагато частіше. Іноді подібний біль можуть відчувати і чоловіки.

Причини виникнення післяпологового болю в піхві невідомі. Частіше виникає у первородящих жінок і у жінок, що годують груддю. Середня тривалість післяпологової болі в піхві становить, за даними різних авторів, від 3 місяців до року, в середньому 5,5 місяців.

При яких захворюваннях виникає Біль у піхві:

Причини болю в піхві:

1. Венеричні захворювання

Біль біля входу в піхву може бути викликана місцевими урогенітальними інфекціями (мікоплазмами, уреаплазмамі, кандидами, гарднерелами, хламідіями, вірусами статевого герпесу і т.д.), які викликають запальні процеси слизової оболонки вульви, піхви і шийки матки, а також тіла матки і її придатків. При наявності запального процесу в статевих органах тканини цієї області легко травмуються, найменше тертя викликає біль у піхві і дискомфорт. Проявами запального процесу в області статевих органів є: печіння, свербіння в області вульви і піхви, рясні слизові або слизово-гнійні виділення зі статевих шляхів, іноді з неприємним запахом.

Для усунення цієї причини необхідно проведення обстеження на наявність урогенітальних інфекцій (мазок з піхви на флору, ПЛР-діагностика, бактеріальні посіви з піхви й каналу шийки матки). За результатами проведеного обстеження зазвичай призначається загальна та місцева антибактеріальна і протизапальна терапія: туалет статевих органів з розчинами антисептиків, вагінальні свічки з протизапальним ефектом. При відсутності грудного вигодовування призначаються курси антибактеріальної терапії з урахуванням чутливості збудника до антибактеріальних препаратів. Якщо жінка годує груддю, можливо призначення курсу антибактеріальної терапії до 7 днів. Під час прийому антибіотиків рекомендується перерву в грудному вигодовуванні. При цьому жінка зціджує молоко, що у неї утворюється, а дитину тимчасово переводять на годування адаптованими молочними сумішами. Однак найбільш часто під час грудного вигодовування призначається лікування місцевими засобами (вагінальні свічки, таблетки). При цьому антибактеріальна терапія проводиться вже після закінчення грудного вигодовування.

Більш серйозне лікування з перериванням грудного вигодовування необхідно, якщо запалення в піхві викликано мікроорганізмами, які без серйозного антибактеріального лікування можуть привести до розповсюдження інфекції, розвитку ускладнень. До таких мікроорганізмів можна віднести гонококи, трихомонади, хламідії і т.п.

2. Запальні захворювання

У деяких випадках больові відчуття в піхві турбують жінку не під час статевого акту, а вже після нього. У подібних випадках статевий акт, як правило, не супроводжується виникненням оргазму. Причиною даних болей є застій крові в органах малого тазу, що , зазвичай, супроводжує хронічні запальні процеси в статевих органах. Після пологів може розвинутися таке ускладнення, як ендометрит - запалення порожнини матки, рідше - сальпінгоофорит - запалення придатків матки. Це пов'язано зі зниженням імунітету після пологів, підвищенням фізичних та нервово-психічних навантажень на організм жінки, зміною анатомії органів малого тазу, виникненням ранової поверхні в порожнині матки після відділення посліду.

3. Травми і хірургічні втручання

Причиною болю при вході в піхву можуть бути травми піхви, промежини, а також хірургічні втручання на зовнішніх статевих органах під час пологів. На м'язи піхви і промежини під час родового акту доводиться особливо високе навантаження. Вони беруть участь у формуванні родового каналу, по якому проходить плід. Досить часто спостерігаються розриви шийки матки, піхви, промежини. Нерідко під час пологів виникає загрозливий розрив промежини, який є показанням для розсічення промежини.

При подальшому накладення швів на пошкоджені ділянки не завжди вдається повністю відновити анатомічну цілісність статевих органів, нерідко відбувається рубцювання тканин, виникають запальні процеси в області післяопераційних швів. Все це веде до порушення кровопостачання і іннервації статевих органів і, відповідно, виникнення больових відчуттів в піхві при статевому контакті.

Для зміцнення м'язів тазового дна і поліпшення кровообігу в них рекомендуються спеціальні вправи. При цьому в положенні лежачи або сидячи жінка швидко скорочує м'язи піхви на 1-2 секунди, потім розслаблює. Рекомендується робити по 25-30 скорочень 3-4 рази на день. Неприємні відчуття можуть зберігатися в області рубця до декількох місяців. Як правило, при доброму результаті загоєння (без інфікування, формування грубої рубцевої тканини) дискомфортні відчуття проходять самостійно. Гімнастика, використання різних косметологічних розсмоктуючих засобів можуть дещо прискорити реабілітацію. Якщо ж на місці розрізу (розриву) утворився грубий рубець в результаті інфікування, запалення, то після закінчення періоду лактації або не раніше ніж через 6 місяців після пологів можна проконсультуватися з приводу хірургічного лікування - висічення рубцевої тканини.

Розрив зв'язок. Іноді біль при введенні статевого члена в піхву відчувається внизу живота. Таке явище нерідко спостерігається, якщо в пологах стався розрив зв'язок, що підтримують матку. Крижово-маткові зв'язки є основним апаратом, що фіксує матку в порожнині малого тазу. Під час вагітності нерідко відбувається ослаблення зв'язкового апарату матки, а в процесі пологів можливе таке ускладнення, як розрив крижово-маткових зв'язок. При цьому в подальшому виникає обмеження рухливості шийки матки, що і зумовлює розвиток больового синдрому при статевому контакті. Для лікування такого ускладнення призначаються лікарські препарати, фізіотерапевтичні процедури (електрофорез на область матки і придатків, лазеротерапія, магнітотерапія), що мають розсмоктуючу дію, спрямовану на спайки - тяжі сполучної тканини, що огортає тканини й органи малого тазу. Спайки можуть бути причиною болей. Фізіотерапія допомагає зменшити вираженність спайкового процесу в органах малого тазу, збільшити рухливість тіла і шийки матки, що і призводить до зникнення або зменшення больового синдрому.

4. Недостатня змазка піхви

- Клімактеричний період.

- Гормональні зміни. Біль у самій піхві при статевому контакті найчастіше спостерігається при гормональних змінах після пологів: недостатнім виробленням жіночих статевих гормонів - естрогену на фоні грудного вигодовування. Дані гормональні особливості призводять до дистрофічних змін або недостатньої лубрикації (виробленні змащення) слизової піхви. Порожнина піхви при цьому не подовжується і не розширюється у відповідь на збудження, тому при статевому акті виникають неприємні відчуття. З метою усунення даної проблеми рекомендується використовувати під час статевого акту зволожуючі гелі для інтимних цілей (лубриканти), які усувають сухість у піхві. Після припинення грудного вигодовування подібні симптоми, як правило, проходять самостійно.

5. Психологічні причини також можуть мати місце. Оскільки багато жінок не можуть добре розслабитися, у піхву не виділяється достатньо змазки і тертя статевого члена викликає роздратування. Через очікування болю м'язи піхви сильно напружуються, жінка потрапляє в порочне коло страху і болю, яке веде до напруженості, напруженість викликає додаткові страждання і знижує ступінь збудження, що призводить до сухості піхви, а це в свою чергу веде до ще більшого подразнення і т. д.

Ще однією причиною можуть бути негативні думки і почуття з приводу сексу і сексуальності, а також негативний сексуальний досвід і нешанобливе ставлення партнера.

Серйозною причиною болю також є вагінізм - напруження м'язів піхви, що призводить до хворобливих відчуттів під час статевого акту. Вагінізм може мати психологічні та фізіологічні причини.

Першопричину болю в піхві виявити досить складно, але якщо це вдається, то лікування спрямоване, в першу чергу, на її усунення. У деяких випадках потрібні консультації суміжних спеціалістів - уролога, проктолога, невролога, ендокринолога і т.д. Це допомагає у виявленні істинної причини болю в піхві і виборі найбільш ефективного в кожному конкретному випадку методу лікування.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у піхві:

Гінеколог

Психіатр

Сексолог

Ви відчуваєте болю у піхві? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить у піхві? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "п":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.