Online Тесты

 • Тест на степень загрязненности организма (вопросов: 14)

  Существует много способов выяснения, насколько загрязнен Ваш организм Специальные анализы, исследования, а также тесты помогут внимательно и целенаправлено выявить нарушения эндоэкологии Вашего организма...Симптоми хвороби - болі у другому триместрі у вагітних

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у другому триместрі у вагітних -

Другий триместр вагітності, який триває з початку 13-го тижня до кінця 27-мого тижня, іноді називають золотим періодом. Чому? Тому, що багато з неприємних деталей ранньої вагітності зменшилися, а складнощі третього триместру ще не почалися. Протягом другого триместру, ви, ймовірно, відчуєте менший токсикоз, у вас буде більше часу на відпочинок, багато енергії і сил.

У цей період ви вже реально будете відчувати вашого малюка. Приблизно в 13 тижнів, ви можете почути биття серця вашої дитини. На ультразвуку, який виконується в 19 тижнів, ви вперше побачите свого малюка. І де-небудь між 16 і 20 тижнями, ви відчуєте перші рухи вашої дитини.

Другий триместр вагітності, проте, не завжди проходить рівно і спокійно. Виникає безліч різних труднощів, які супроводжують другий триместр.

При яких захворюваннях виникає Біль у другому триместрі у вагітних:

Причини болю в другому триместрі у вагітних:

1. Біль при ходьбі

Протягом вагітності, суглоби між тазовими кістками починають пом'якшуватися для підготовки до проходження дитини. У другому триместрі матка збільшується, в наслідок чого змінюється центр рівноваги і у вас змінюється хода. Спроба компенсувати це і ходити так само, як ви ходили раніше, може призвести до відчуття болю.

Щоб послабити або запобігти болю звертайте увагу на положення вашого тіла. Для цього рекомендується при ходьбі, відводити плечі назад, переміщуючи центр тяжіння на п'яти і носити бандаж (він послабить навантаження від вашого живота і зніме напругу в спині). Багато відпочивайте сидячи. Якщо з тих чи інших причин, ви проводите багато часу на ногах, намагайтеся відпочивати сидячи, як мінімум кожні пів години.

2. Біль у животі

 • Біль внизу живота, часто пов'язують з розтяжкою м'язів навколо матки, що збільшується. Хоча це не ставить вашу вагітність під загрозу, у разі сильних болів, варто проконсультуватися з вашим лікарем. Біль внизу живота може свідчити і про зміщення вагітності, позаматкову вагітність або інші проблеми.
 • Досить звичайною причиною болю в животі або в паху в другому триместрі, є кругла зв'язка, яка підтримує матку. У процесі вагітності вона розтягується і може викликати гострий біль або судому в низу живота. Дискомфорт зазвичай триває декілька хвилин і потім проходить.
 • Якщо ви робили операцію в області черевної порожнини або хірургічно лікували безпліддя, то можуть виникнути болі в районі операційних швів. Збільшення розмір матки може змусити ці шви розтягуватися або навіть розходитися (якщо операція проходила нещодавно, і тканини ще не сформувалися).
 • Досить часто біль у животі у другому триместрі вагітності виникає на фоні неправильного харчування. Це призводить до спазмів органів системи травлення і відгукується ниючим болем внизу живота. Біль в нижній частині живота при вагітності може сформуватися на фоні існуючого раніше коліту та дизбактеріозу кишечника. Щільна вечеря, приготована недостатньо або не зовсім свіжа їжа створюють додаткове навантаження на кишечник, що може призвести до підвищеного газоутворення і виникнення відчуття тяжкості внизу живота. Такі болі закінчуються в міру завершення процесу травлення, але можуть виникнути знову при подібних умовах. Найголовніша зброя боротьби з подібними болями - правильне харчування.

Зростаюча матка здавлює кишечник, який і без того на тлі гормональних перебудов відчуває себе несолодко: знижується моторика, порушується перистальтика, запори стають частим явищем. Саме запори часто викликають біль внизу живота при вагітності. Для зниження ризику запорів потрібно пити більше рідини, ввести в раціон багато сирої клітковини (овочів, фруктів, цільнозернового хліба), частіше гуляти.

 • Біль у животі в другому триместрі вагітності виникає також через розтягнення зв'язок, що підтримують матку. У міру того, як росте плід, матка збільшується в розмірах, і тиск на зв'язки посилюється. Розтягування зв'язок доволі відчутне при різких рухах, чханні, зміні положення. Біль різка, але короткочасна.
 • Біль у животі в другому триместрі вагітності може так само виникнути через перенапруження м'язів черевного преса. Болі ці виникають при фізичних навантаженнях, перенапруженні. Щоб біль вщух - досить просто відпочити і розслабитися.
 • Вкрай рідко під час вагітності можуть загострюватися такі захворювання як апендицит, панкреатит, кишкова непрохідність. Біль при цих захворюваннях специфічний: він наростає, супроводжується підвищенням температури тіла і нудотою, запамороченням. Не виключено, що може знадобитися оперативне хірургічне втручання. Тому краще за все як можна швидше звернутися до лікаря або викликати «швидку».
 • Біль у животі в другому триместрі вагітності може означати і проблеми гінекологічного характеру. Біль може бути наслідком і неблагополучного перебігу вагітності, та стану здоров'я вагітної в цілому.

Якщо ви відчуваєте біль у животі в другому триместрі, то вам допоможуть різні вправи на розслаблення або тепла ванна. Так чи інакше, болі в черевній порожнині неминуче супроводжують вагітність, не варто сильно турбуватися з цього приводу. Але якщо болі стають сильними і регулярними, варто негайно звернутися до лікаря.

3. Судоми ніг

Судоми в ногах досить часто відбуваються в другому і третьому триместрах. Зазвичай вони трапляються вночі і, тим самим, заважають спокійному сну. Точна причина судом не відома, але вони можуть відбуватися через неадекватну кількість кальцію у вашій дієті, втому або тиск матки на нервові закінчення.

Якщо судоми приносять вам біль і дискомфорт, спробуйте робити різні вправи на розтяжку м'язів. Носіння бандажа - особливо, якщо Ви багато стоїте протягом дня - також, може допомогти. Намагайтеся не перевтомлюватися, більше відпочивайте.

Якщо судоми ніг відбуваються досить часто і з значним болем, скажіть про це вашому лікареві. У рідкісних випадках судоми можуть вказати на тромби у венах, в такому випадку, необхідно окреме лікування.

4. Біль в попереку у другому триместрі вагітності.

 • Біль в попереку у другому триместрі вагітності спостерігається майже у половини жінок. Найчастіше цей біль пов'язаней з підвищенням навантаження на хребет і ослабленням м'язів живота через їх перерозтягнення. Зазвичай такий біль з'являється після 5-го місяця вагітності, а зменшується і проходить тільки після пологів. Біль іноді «віддає» у ногу, причому посилюється після фізичного навантаження, тривалої ходьби, тривалого стояння, сидіння в незручній позі. Біль в області лонного зчленування (лобка) і крижово-клубового зчленування (відчувається в області тазостегнових суглобів і по передній поверхні стегна) обумовлений незначним розм'якшенням зв'язок, викликаних зміною гормонального фону у вагітних і виробленням гормону релаксину.

Справитися з болями в спині можна за допомогою дієти, багатої кальцієм, в яку входять молочні продукти, горіхи, риба, м'ясо, зелень. Якщо болі в попереку і тазових кістках турбують регулярно, то слід приймати карбонат або лактат кальцію. Вагітним слід також уникати рухів, що збільшують навантаження на спину. Піднімаючи щось з підлоги, треба сідати навпочіпки і напружувати м'язи плечей і ніг, але не спини. Сидіти слід, спираючись на спинку стільця, і в жодному разі не можна сідати «з розмахом», різко, тому що при цьому страждають міжхребетні диски. Для сну слід вибрати ортопедичний матрац, напівжорсткий і еластичний. Подушка повинна бути середнього розміру, краще - анатомічної форми, що враховує природні вигини хребта. Взуття треба носити зручне з невисоким і стійким каблуком. І звичайно, незамінні фізичні вправи, які зміцнюють м'язи живота, спини, стегон і сідниць: аеробіка, аква-аеробіка, плавання.

 • Різні неврологічні захворювання, наприклад, грижа міжхребцевого диска, поперековий радикуліт також можуть бути причиною болю в попереку у другому триместрі вагітності. Лікування в цьому випадку припускає постільний режим, м'який корсет чи бандаж, лікувальну фізкультуру, зрідка - використання знеболюючих засобів. Тривалі болі в лонні зчленуванні і порушення ходи - ознаки сімфізопатіі, спадкового захворювання, пов'язаного зі значним розтягуванням і розм'якшенням лонного зчленування і крововиливами в нього. У цьому випадку лікування проводиться стаціонарно, і вся вагітність проходить під невсипним контролем лікаря.
 • Якщо біль у попереку супроводжується підвищенням температури, появою набряків, головним болем і підвищенням артеріального тиску, прискореним сечовипусканням, при цьому сеча стає каламутною і змінює колір, то слід обов'язково звернутися до лікаря. Ці симптоми характерні для захворювань нирок, які потребують лікування в умовах стаціонару, так як надають несприятливий вплив на перебіг вагітності, стан плода, здоров'я жінки, викликають важкі ускладнення. Частіше за все при подібних симптомах виявляється пієлонефрит - запалення ниркової тканини і верхніх сечовивідних шляхів, викликане інфекцією.
 • Різкі, інтенсивні, переймоподібні болі в попереку, що супроводжуються порушенням сечовипускання, можуть свідчити про ниркову кольку при сечокам'яній хворобі. Проходячи по сечоводах, камінь травмує їх, виникає спазм і біль. Саме тому при сечокам'яній хворобі призначають спазмолітики і знеболюючі препарати. Лікування проводить лікар. Надалі необхідно діагностувати склад каменів (їх кілька різновидів) і залежно від цього коригувати дієту і лікування.

5. Біль в боці у другому триместрі вагітності.

Нерідко вагітні жінки відзначають появу болю, відчуття тяжкості, розпирання в правому підребер'ї.

Ці відчуття наростають і посилюються зі збільшенням терміну вагітності. У більшості подібних випадків виявляється, що має місце дискінезія жовчного міхура та жовчовивідних проток.

Дискінезія жовчних шляхів не настільки нешкідлива, як може здатися на перший погляд, оскільки сприяє розвитку запального процесу, каменеутворенню. І навпаки - дискінезія може бути одним із проявів жовчнокам'яної хвороби, хронічного холециститу, аномалій розвитку жовчних шляхів.

Між жовчовидільною системою та іншими органами травлення існують різноманітні анатомічні, функціональні і гормональні зв'язки, вони мають істотний вплив на діяльність цієї системи. Так, наприклад, надходження їжі в шлунок не тільки викликає механічне подразнення рецепторів шлунка, але часто ще і підсилює жовчоутворення і рухову активність жовчних шляхів.

Рухова функція жовчного міхура і жовчовивідних проток в значній мірі залежить від стану нервової системи: так, дистонія вегетативної нервової системи може порушувати узгодженість скорочення мускулатури жовчного міхура і розслаблення тонусу сфінктерів і викликати затримку жовчовиділення. Важливу роль у виникненні дискінезії можуть зіграти і психогенні чинники, оскільки вона нерідко є наслідком і одним із клінічних проявів загального неврозу.

М'язова слабкість жовчних шляхів часом носить конституціональний (пов'язаний з особливостями статури) характер, іноді провокується незбалансованим харчуванням або може бути наслідком гормонального дисбалансу.

Для вагітних характерні гіпомоторна (тобто пов'язані зі зниженням рухової активності) порушення функціонування внутрішніх органів, викликані загальною зміною, гормонального фону.

Організм жінки у другому триместрі вагітності виробляє велику кількість прогестерону. Основний фізіологічний сенс дії прогестерону в цей період полягає в розслабленні матки, що перешкоджає викидню і передчасним пологам. Проте "попутно" розслабляються і інші гладком'язові органи, в тому числі і жовчний міхур. В основі гипомоторної дискінезії лежить слабке, недостатнє спорожнення жовчного міхура, що приводить до його розтягнення і появи болів.

Виникнення дискінезії може бути пов'язано і з чисто механічними причинами: зростаюча матка давить, "підтискає" органи грудної порожнини, зокрема печінку і жовчний міхур, в результаті може порушитися нормальний процес жовчовиділення.

Зазвичай жінку турбують тупий ниючий біль в правому підребер'ї (який може поширюватися на верхню область живота), відчуття тяжкості, відчуття тиску в цій області, нерідко супроводжуються відсутністю апетиту, нудотою, відчуттям гіркоти у роті, відрижкою повітрям, печією, здуттям живота. Біль може посилюватися при ворушіння плода, залежить від його положення в матці.

Надмірні емоції, нервова перевтома, а іноді й погрішності в дієті посилюють або провокують больові відчуття і почуття розпирання в підребер'ї. Може виникнути біль в області серця, серцебиття, головний біль, оніміння кінцівок, пітливість, порушення сну - лікарі називають ці симптоми картиною вегетативного кризу.

6. Прееклампсії. Симптоми прееклампсії включають підвищений кров'яний тиск, головні болі, набряклість ніг, обличчя і рук, а також наявність білка в сечі. Без своєчасного медичного втручання може закінчитися еклампсією (судомами), проте регулярне допологове спостереження передбачає її раннє діагностування та ефективне лікування або контролювання її розвитку.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у другому триместрі у вагітних:

Акушер-гінеколог

Гінеколог

Ви відчуваєте болю у другому триметрі у вагітних? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить у другому триместрі у вагітних? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.