Online Тесты

 • Наблюдателен ли ваш ребенок? (вопросов: 5)

  Данный тест рассчитан на детей в возрасте 6-7 лет, он позволяет определить, насколько внимательно ваш ребенок воспринимает окружающий мир, как развиты его память, мыслительные способности...Симптоми хвороби - Болі в нирках при вагітності

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в нирках при вагітності -

У нормі в організмі людини є дві нирки. Вони розташовані по обидва боки хребетного стовпа на рівні XI грудного і III поперекового хребців.

Права нирка розташована трохи нижче лівої, оскільки зверху вона межує з печінкою. Нирки мають бобовидную форму. Розміри однієї нирки становлять приблизно 10-12 см у довжину, 5-6 см завширшки і 3 см у товщину. Маса нирки дорослої людини складає приблизно 120-300 гр.

Кровопостачання нирок здійснюється нирковими артеріями, які відходять безпосередньо від аорти. З чревного сплетення в нирки проникають нерви, які здійснюють нервову регуляцію функції нирок, а також забезпечують чутливість ниркової капсули.

Кожна нирка складається з міцної капсули, паренхіми (тканини нирки) і системи накопичення і виведення сечі. Капсула нирки являє собою щільний чохол зі сполучної тканини, що покриває нирку зовні. Паренхіма нирки представлена зовнішнім шаром коркової речовини і внутрішнім шаром мозкової речовини, що становлять внутрішню частину органу. Система накопичення сечі представлена нирковими чашечками, які впадають у ниркову миску.

Ниркова балія переходить безпосередньо в сечовід. Правий і лівий сечоводи впадають у сечовий міхур. Утворення сечі це одна з найважливіших функцій нирок, яка сприяє підтриманню сталості внутрішнього середовища організму (гомеостазу).

Фахівці переконані, щоб зрозуміти, що у вас виникли проблеми саме з нирками досить складно, адже больові відчуття при хворобах нирок можуть бути схожі на жовчну кольку, на приступ апендициту, на порушення в роботі кишечнику, та ін. Біль в нирках при вагітності найчастіше супроводжує такі хронічні захворювання, як:

 • Пієлонефрит (запалення ниркових мисок) - несильна біль, що носить гнітючий характер, яка спостерігається в боці, частіше буває двосторонньою.
 • Гломерулонефрит.
 • Сечокам'яна хвороба. Найбільш часті ознаки запальних захворювань нирок: посилюється біль в боці і нижній частині живота, біль у спині, чутливість при доторканні, висока температура, озноб, нудота, блювання, часте сечовипускання. Найчастіше біль у нирках може свідчити і про захворювання, безпосередньо не пов'язаних з нирками, тому краще відразу, при перших же симптомах звернутися до лікаря-уролога для з'ясування причин болю.

При яких захворюваннях виникає Біль в нирках при вагітності:

Причини болю в нирках при вагітності:

Найчастіше у вагітних причиною болю в нирках є: пієлонефрит (20%), гломерулонефрит (0.1 - 0.2%) та сечокам'яна хвороба (0.1 - 0.2%).

1. Пієлонефрит, що виник вперше під час вагітності, називається «гестаційний пієлонефрит» або «пієлонефрит вагітних». Зустрічається він у 6-7% майбутніх мам, частіше у другій половині вагітності. Існуючий до вагітності пієлонефрит може загостритися на її тлі або протікати в хронічній і стертій формі.

Жінки, хворі на пієлонефрит, складають групу високого ризику по виникненню таких ускладнень вагітності, як:

 • Невиношування вагітності, яку провокує больовий синдром, гарячковий стан, екзотоксини грамнегативних мікроорганізмів кишкової групи (так як вони підвищують збудливість матки);
 • Гестоз (ускладнення другої половини вагітності, при якому відбувається спазм судин матері та плоду, при цьому страждають і вагітна, і малюк;
 • Внутрішньоутробне інфікування плоду.

Найчастіше гострий пієлонефрит виникає в 22-28 тижнів вагітності (а також на певних термінах вагітності: 12-15 тижнів, 32-34 тижні, 39-40 тижнів) або на 2-5-й день післяпологового періоду (ці терміни пов'язані з особливостями гормонального фону і підвищенням функціонального навантаження на нирки, пізні терміни - з погіршенням відтоку сечі).

У гострий період захворювання вагітні скаржаться на раптове погіршення самопочуття, слабкість, головний біль, підвищення температури тіла (38-40 ° С), озноб, болі в попереку, дизуричні порушення - прискорене сечовипускання, біль при сечовипусканні. Треба пам'ятати про те, що на тлі основного захворювання можуть з'являтися ознаки загрозливого початку викидня або передчасних пологів (у зв'язку з наявністю інфекційного процесу).

2. Гломерулонефрит вагітних - від 0,1% до 9%. Це інфекційно-алергічне захворювання, що приводить до імунокомплексного ураження клубочків нирок.

Збудник - гемолітичний стрептокок. Найчастіше це захворювання виникає після ангіни, грипу.

Гломерулонефрит вагітних проявляється болем у нирках і попереку, головними болями, зниженням працездатності, прискореним сечовипусканням.

Основний симптом при вагітності - набряки на обличчі під очима, на нижніх кінцівках, передній черевній стінці. Підвищення АТ, ретіноангіопатія.

3. Сечокам'яна хвороба вагітних зустрічається у 0,1-0,2% вагітних та породіль. У розвитку сечокам'яної хвороби відіграють роль: зміна фосфорно-кальцієвого обміну, порушення обміну сечової і щавлевої кислоти, розширення сечоводів і мисок, зниження їх тонусу, утруднення відтоку і підвищення концентрації сечі - все це сприяє утворенню каменів. Велика роль належить інфекції.

Симптоми сечокам'яної хвороби при вагітності характеризується класичної тріадою - біль у нирці, гематурія, відходження конкрементів. Напад виникає раптово - біль в попереку з іррадіацією в пахові області, статеві губи, в ногу, під ложечку.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в нирках при вагітності:

 • Уролог;
 • Акушер-гінеколог.

Ви відчуваєте Болю в нирках при вагітності? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в нирках при вагітності? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.