Online Тесты

 • Кто ты: шпион или его «находка»? (вопросов: 12)

  Граница между общительностью и излишней болтливостью порой бывает весьма размытой. Попробуй определить, по какую сторону находишься ты, ответив на вопросы этого теста...
Симптоми хвороби - болі в горлі у дітей

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в горлі у дітей -

Біль у горлі у дітей є симптомом при інфекції чи роздратуванні в горлі. Інфекція або роздратування викликають запалення (набряк, почервоніння, напругу і підвищення температури) тканин горла. Найбільш частими симптомами при цьому є біль і утруднення ковтання. Біль може зберігатися один день або більше. Маленькі діти при цьому стають примхливими, постійно плачуть, погано сплять і відмовляються від їжі. Як правило, у маленьких дітей ангіну важко розпізнати. Якщо біль у горлі викликаний інфекцією, відзначається почервоніння слизової рота і горла чи білі або жовті точки на слизовій. Як правило, біль у горлі виникає при вірусній інфекції, разом з типовими симптомами застуди чи грипу.

При бактеріальній інфекції біль у горлі виникає раптово, разом з такими серйозними симптомами, як висока температура, збільшення лімфовузлів шиї, головним болем. Ангіни вірусної і бактеріальної природи важко відрізнити один від одного.

Часті ангіни характерні для дітей шкільного віку. Біль у горлі є ознакою більш ніж однієї третини гострих захворювань дихальних шляхів у дітей. На дітей до 8 років припадає 60% випадків ангіни, пік захворювання припадає на вік від 5 до 10 років.

При яких захворюваннях виникає Біль в горлі у дітей:

Причини болю в горлі у дітей: близько 3 / 4 всіх випадків болю в горлі викликаються вірусами, 1 / 4 - бактеріями, найчастіше haemolytic streptococcus. У першому випадку лікувальні заходи носять тільки симптоматичний характер, у другому ми можемо ефективно впливати на збудника антибіотиками.

1. Ангіна, викликана стрептококом.

Запалення, як правило, локалізується в піднебінних мигдалинах. Ангіна буває легкою, середньої тяжкості і важкою. Захворювання рідко зустрічається у віці до 2 років і після 40 років.

Клінічна картина:

 • Гострий початок;
 • Сильний біль у горлі, що підсилюється при ковтанні і розмові;
 • Неприємний запах з рота;
 • Температура вище 38 ° С;
 • Піднебінні мигдалики набряклі, на їх поверхні видно скупчення гною (наліт);
 • Шийні лімфовузли збільшені, болючі;
 • Якщо ваша дитина достатньо доросла, щоб відкрити рот, висунути язик і сказати «а-а-а», то ви зможете побачити самі мигдалики у вигляді двох рожевих півсфер в глибині горла, з двох сторін від увули («язички», що знаходиться в глибині горла).

У всіх випадках ангіни слід виключити дифтерію!

Симптоми ангіни можуть не виходити за межі болю і подразнення в горлі, особливо при ковтанні. У дітей старшого віку ангіна часто поєднується з простудними явищами і кашлем.

Біль зазвичай з'являється раптово, часто супроводжуючись підвищенням температури від 37,5 до 40 градусів. Сильний жар провокує появу фебрильних судом у схильних до них дітей. Напади ознобу чергуються з рясним потовиділенням.

У малюків ангіну часто супроводжують болі в животі. У всіх дітей збільшуються і запалюються шийні, підщелепні і іноді потиличні лімфовузли, які стають хворобливими при обмацуванні. Втрата апетиту - характерний симптом для дитячих недуг такого роду, при ангіні його може доповнювати двох-, триразова блювота. Також часто болять і вуха, відзначається їх закладеність і, як наслідок, зниження слуху, на це варто звернути увагу лікаря, тому що в цьому випадку причиною може бути незалежна від ангіни інфекція вуха.

При скарлатині у дітей до вищеописаних симптомів з'являються висипання по всьому тілу і характерний яскравий рум'янець на щоках.

Зазвичай симптоми починають зникати через 4-7 днів, хоча у важких випадках захворювання процес може тривати довше і затягнутися на 2-3 тижні.

2. Вірусні фарингіти.

Вірусні фарингіти - одна з найбільш частих причин болю в горлі.

Клінічна картина:

 • Помірне почервоніння слизової глотки;
 • Виступаючі, іноді білясті лімфатичні фолікули на задній стінці глотки;
 • Відсутній наліт;
 • Шийні лімфовузли, як правило, не збільшені.

3. Ларингіт (запалення слизової гортані) - характерне відчуття сухості, першіння, дряпання в горлі, осиплість голосу, сухий, «гавкаючий» кашель;

4. Інфекційний мононуклеоз - захворювання, що викликається вірусом Епштейна-Барр. Пік захворюваності - 15-25 років. У 85% випадків пацієнти відзначають біль у горлі. Інші симптоми: лихоманка, слабкість, головний біль, закладеність носа, нудота, висип, збільшення лімфовузлів, печінки та селезінки, може бути жовтяниця.

Інші причини болю в горлі у дітей:

 • 1. стоматит (особливо герпетичний, афтозний та кандидозний);
 • 2. гострий епіглоттіт, трахеїт або ларинготрахеїт (круп);
 • 3. сторонні тіла у верхніх дихальних шляхах;
 • 4. стікання виділень з носа по задній стінці глотки, наприклад при алергічному риніті (аденоїдах);
 • 5. подразнення слизової верхніх дихальних шляхів: сухим повітрям, димом, у тому числі при активному і пасивному палінні.

Зверніться до лікаря, якщо:

 • У вашої дитини болить горло і є інші симптоми хвороби;
 • Дитина не може ковтати рідину;
 • Дитина не здатна проковтнути власну слину (це змушує припустити серйозний випадок звуження просвіту горла, наприклад, при флегмонозних ангіні, або епіглоттіт;
 • У дитина хриплячі звуки на вдиху (можливо, круп або епіглоттіт).

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в горлі у дітей:

Педіатр

Оториноларинголог

Ви відчуваєте болю в горлі у дітей? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить в горлі у дітей? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.