Online Тесты

 • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

  Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...Симптоми хвороби - Болі у попереку при вагітності

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у попереку при вагітності -

Під час вагітності всі функції організму жінки змушені працювати з підвищеним навантаженням, забезпечуючи правильний розвиток малюка. Не дивно, що в таких жорстких умовах виявляються слабкі місця у здоров'ї самої майбутньої мами. Зокрема, при рості плода змінюється центр ваги тіла самої вагітної жінки, і з'являються болі в попереку.

За статистикою, частота появи болю в хребті, попереку і області тазу при вагітності складає 30 - 50%, а в післяпологовому періоді сягає 65 - 70%.

Причини болю в попереку при вагітності:

У період вагітності стегново-крижові суглоби, які зазвичай нерухомі, починають розслаблятися під дією гормону релаксину, щоб дитина могла легше пройти під час пологів. Також збільшений живіт, порушують рівновагу. Щоб це компенсувати, доводиться відводити плечі назад і згинати шию. Випинання живота, щоб всі помітили стан матері, лише ускладнює проблему. У результаті - сильно вигнутий хребет, напружені м'язи попереку, а також біль.

Якщо до вагітності у вас були проблеми з опорно-руховим апаратом:

 • Викривлення хребта;
 • Остеохондроз; 
 • Слабкий розвиток м'язів, що беруть участь в нахилах тазу,  то ви потрапляєте до групи ризику щодо появи поперекових і тазових болів.

При яких захворюваннях виникає Біль у попереку при вагітності:

При яких захворюваннях виникає біль у попереку при вагітності:

Хворобливі відчуття у різних жінок можуть з'явитися в різні періоди вагітності. Як правило, це відбувається не раніше другого триместру, тобто приблизно з п'ятого місяця (20 тижнів).

Однак біль у попереку може виникнути й раніше. Наприклад, це залежить від способу життя, який веде майбутня мама.

До восьмого місяця, коли закінчення вагітності вже не за горами, біль може посилитися - і не тільки з-за зростаючої ваги. Але й через те, що голова дитини може тиснути на поперек.

На пізніх термінах вагітності організм жінки готується до пологів, проводячи «больові вчення». Деякі жінки відчувають дуже інтенсивні болі, інші, навпаки, ледь їх відчувають або не відчувають зовсім. Обумовлені наближенням пологів болю ви дізнаєтеся так: черевна стінка раптом без вашої волі напружується і стає помітно більше твердою на дотик, ніж зазвичай. Цей феномен з'являється особливо часто, коли ви прикладаєте фізичні зусилля, відчуваєте оргазм чи сумуєте і гнівайтесь, але іноді і без видимих причин. Якщо потім ваш живіт знову стає м'яким, то у вас немає підстав для занепокоєння.

Болі на пізніх термінах вагітності свідчить про критичний стан у тому випадку, коли шийка матки коротшає, а матковий зів починає розкриватися.

Біль в попереку на пізніх термінах вагітності.

1. Біль в попереку на пізніх термінах вагітності спостерігається майже у половини жінок. Найчастіше цей біль пов'язаний з підвищенням навантаження на хребет і ослабленням м'язів живота із-за їх перерозтягнення. Зазвичай такий біль з'являється після 5-го місяця вагітності, а зменшується і проходить тільки після пологів. Біль іноді «віддає» у ногу, причому посилюється після фізичного навантаження, тривалої ходьби, тривалого стояння, сидіння в незручній позі. Біль в області лонного зчленування (лобка) і крижово-клубового зчленування (відчувається в області тазостегнових суглобів і по передній поверхні стегна) обумовлена незначним розм'якшенням зв'язок, викликаних зміною гормонального фону у вагітних і виробленням гормону релаксину.

Справитися з болями в спині можна за допомогою дієти, багатої кальцієм, в яку входять молочні продукти, горіхи, риба, м'ясо, зелень. Якщо болі в попереку і тазових кістках турбують регулярно, то слід приймати карбонат або лактат кальцію. Вагітним слід також уникати рухів, що збільшують навантаження на спину. Піднімаючи щось з підлоги, треба сідати навпочіпки і напружувати м'язи плечей і ніг, але не спини. Сидіти слід, спираючись на спинку стільця, і в жодному разі не можна сідати «з розмахом», різко, тому що при цьому страждають міжхребетні диски. Для сну слід вибрати ортопедичний матрац, напівжорсткий і еластичний. Подушка повинна бути середнього розміру, краще - анатомічної форми, що враховує природні вигини хребта. Взуття треба носити зручне з невисоким і стійким каблуком. І звичайно, незамінні фізичні вправи, які зміцнюють м'язи живота, спини, стегон і сідниць: аеробіка, аква-аеробіка, плавання.

2. Різні неврологічні захворювання, наприклад, грижа міжхребцевого диска, поперековий радикуліт також можуть бути причиною болю в попереку на пізніх термінах вагітності. Лікування в цьому випадку припускає постільний режим, м'який корсет чи бандаж, лікувальна фізкультура, зрідка - використання знеболюючих засобів. Тривалі болі в лонному зчленуванні і порушення ходи - ознаки сімфізопатії, спадкового захворювання, пов'язаного зі значним розтягуванням і розм'якшенням лонного зчленування і крововиливами в нього. У цьому випадку лікування проводиться стаціонарно, і вся вагітність проходить під невсипущим контролем лікаря.

3. Періодичні болі в попереку, при яких відчувається напруга матки (вона як би «кам'яніє») зустрічаються при так званих помилкових переймів Брекстона-Хікса. Ці «тренувальні сутички» на пізніх термінах вагітності готують організм до пологів. Однак, якщо термін вагітності менше 37-ми тижнів, є виділення з статевих шляхів, біль відчувається внизу живота, а інтервали між переймами скорочуються, це може свідчити про загрозу переривання вагітності. У такій ситуації необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.

Інші причини болю в попереку при вагітності:

Болі в області попереку можуть бути пов'язані з панкреатитом, пієлонефритом, сечокам'яною хворобою (камінь у нирці рухливий і, травмуючи слизову сечовивідних шляхів, викликає біль).

1. Панкреатит - це запалення підшлункової залози. Його розвитку сприяють порушення відтоку жовчі, недотримання дієти, зокрема рясна м'ясна і жирна їжа, вживання алкоголю, спадкова схильність, стреси. Але відразу ж треба сказати, що під час вагітності це захворювання зустрічається, на щастя, досить рідко. Гострий панкреатит проявляється гострими болями у верхній частині живота (підложковій області, праве чи ліве підребер'я), попереку, частіше оперізуючого характеру. Нерідко відзначається блювота, порушення твердих випорожнень, зниження артеріального тиску. У цьому випадку потрібно викликати «швидку допомогу» або їхати в лікарню самій.

Для діагностики захворювання використовуються лабораторні дослідження крові і сечі, УЗД, ФГДС (фіброгастроскопія), МРТ та ін. Найчастіше лікування проводиться консервативно, в стаціонарі. Призначається сувора дієта, препарати для нормалізації функції підшлункової залози, а також протизапальні та знеболюючі засоби. При важкому перебігу хвороби не виключена операція.

2. При захворюваннях нирок болі в попереку бувають тянучими, ниючими - при пієлонефриті (запаленні нирок) або різкими, переймоподібними - при нирковій кольці, зазвичай пов'язаної з переміщеннями каменю з ниркової балії в сечовід. При коліках біль настільки сильна, що практично не можна знайти таке положення, в якому її можна було б терпіти. Іноді біль поширюється по ходу сечоводу, у бік паху і сечовипускального каналу.

Послабити її часто вдається за допомогою тепла, приклавши грілку на область попереку. Ще один симптом цього захворювання - зміна сечі, вона стає каламутною, у деяких випадках з'являється домішка крові. Крім того, при пієлонефриті можливе підвищення температури,

Для встановлення діагнозу проводять УЗД, лабораторні аналізи крові і сечі.

Для лікування пієлонефриту призначаються антибактеріальні препарати - краще, якщо вони підбираються індивідуально з урахуванням чутливості мікроорганізмів, що викликали запальний процес. Лікування може проходити амбулаторно, але частіше - в стаціонарі. При нирковій кольці використовуються спазмолітики для зменшення больових відчуттів, знеболюючі препарати, проводиться профілактика запального процесу. Якщо камінь невеликих розмірів, не виключено, що він вийде самостійно, Але якщо камінь великий і перекриває просвіт сечоводу, то може знадобитися його оперативне видалення.


До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у попереку при вагітності:

До яких лікарів звертатися, якщо виникає біль у попереку при вагітності:

 • Акушер-гінеколог;
 • Невролог;
 • Уролог;
 • Вертебролог;
 • Гастроентеролог.

Ви відчуваєте Болю у попереку при вагітності? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у попереку при вагітності? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.