Online Тесты

 • Предрасположены ли Вы к раку груди? (вопросов: 8)

  Для того, что бы самостоятельно принять решение, насколько для Вас актуально провести генетическое тестирование на определение мутаций в гене BRCA 1 и BRCA 2 ответьте, пожалуйста, на вопросы данного теста...Симптоми хвороби - болі в очному яблуці

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в очному яблуці -

Око (лат. oculus) - сенсорний орган тварин і людини, що володіє здатністю сприймати електромагнітне випромінювання у світловому діапазоні довжин хвиль і забезпечує функцію зору.

Власне око, або очне яблуко (лат. bulbus oculi), - парне утворення неправильної кулястої форми, розташоване в кожній з очних западин (орбіт) черепа людини.

Наявність в очах щільної мережі больових рецепторів і чутливих нервових закінчень робить їх дуже чутливими як до внутрішніх процесів організму, так і до зовнішнього впливу. Цей механізм дозволяє забезпечувати очам максимальну захищеність, яка виражається в тому, що навіть при незначних діях (порив різкого вітру, холод, попадання вії на поверхню ока і т.д.) може з'являтися біль в очному яблуці.

Складно визначити, що таке біль в очному яблуці. Згідно окулістам, очні проблеми можуть варіюватися від неприємних відчуттів навколо або всередині ока до болю, що тягне, в очних білках.

Болі в очах можуть виникати з різних причин: від звичайної втоми до внутрішніх процесів в оці, окорухового нерва, сонної артерії та її гілок і т.д.

Щоб не допустити серйозних ускладнень, рекомендується відразу ж звернутися до лікаря - якщо біль в очному яблуці викликав не порив вітру, і не вія, що випадково потрапила під повіку, а неясні причини, то може статися, що болять очі не просто так, а сигналізуючи про яке-небудь захворювання.

При яких захворюваннях виникає Біль в очному яблуці:

Найбільш поширеними причинами болю очних яблуках є:

 • Перевтома очних м'язів, дряпання поверхні ока контактними лінзами (у разі використання застарілих або просто невідповідних лінз), неправильний вибір окулярів. Болять очі по-різному - це може бути відчутний біль, який пропадає при закритті ока, або легке пощипування.
 • Що стосується внутрішніх факторів, що викликають біль в очному яблуці, це може бути головний біль або результат перенапруги м'язів обличчя.
 • Пов'язаний біль в очному яблуці і безпосередньо з самими очними захворюваннями - наприклад, із запаленням судинної оболонки очного яблука (увеїт).
 • Якщо біль в очному яблуці викликав не порив вітру, і не вія, що випадково потрапила під повіку, а неясні причини, то може статися, що болять очі не просто так, а сигналізуючи про яке-небудь захворювання.
 • Травма, потрапляння стороннього тіла в око.

Це може бути травма, потрапляння стороннього тіла в око. Бактерії, що заносяться при цьому, викликають запалення і «різь» в оці. Перше, що необхідно зробити потерпілому, це промити око і закапати розчин альбуциду, коли ж такої можливості немає, то спробуйте видалити стороннє тіло самостійно, часто моргнувши і дбайливо промасажувавши закриті очі до внутрішнього куточка. Якщо чужорідне тіло потрапило в око при роботі з ударними або електроінструментами, або не видаляється самостійно, то Вам не обійтися без офтальмолога. І не відкладайте візит до лікаря, тому що через кілька днів після травми перед поглядом офтальмолога постане картина кератиту, а в гіршому випадку навіть вираженого запалення глибоких відділів ока, яке вимагатиме дуже серйозного лікування для збереження ока пацієнта.

 • Інфекція в оці, що розвивається

Запалення виникає внаслідок інфекції, що розвиваються, причому бактерії або віруси потрапляють в око не тільки із зовнішнього середовища, але і з вогнищ хронічної інфекції власного організму людини. Наприклад, якщо пацієнт колись переніс урогенітальну інфекцію, страждає хронічним гайморитом, тонзилітом, карієсом, рецидивуючим герпесом.

Часто пошук інфекції, що викликає запалення ока, не приносить ніякого результату, так як запалення підтримує власний організм на фоні виниклого аутоімунного захворювання (ревматоїдний артрит, васкуліт та ін.)

Таке запалення ока називають увеитом. Це одне з найбільш «невдячних» в плані лікування захворювань, так як виникнення рецидивів неминуче і доводиться проводити тривалі курси протирецидивної терапії.

Іноді болі можуть бути викликані запаленням гілочок трійчастого нерва після переохолодження чи перенесеної вірусної інфекції, наприклад герпесу.

 • Захворювання судин, що живлять очне яблуко.

Пацієнт відчуває біль в очному яблуці при захворюваннях судин, що живлять очне яблуко. Виникає вона у зв'язку з розвитком недостатнього кровопостачання ока та оточуючих його тканин орбіти (ішемія). Це стан вдається визначити лише при дослідженні судин методом ультразвукового триплексного сканування, а лікування проводиться спільно з кардіологом.

 • Синдром «сухого ока»

Останнім часом дуже поширений синдром «сухого ока», який часто розвивається при тривалій роботі на комп'ютері, в приміщенні з кондиціонером і люмінесцентним освітленням. В даний час офтальмологи мають достатній арсенал сучасних засобів для профілактики та боротьби з даною патологією.

Якщо ви відзначаєте у себе один і більше з наведених нижче пунктів, то зверніться за консультацією до офтальмолога:

 • Забій сфери ока.
 • Попадання в око стороннього тіла.
 • Тривалий (більше двох днів) біль в очному яблуці.
 • Біль в очному яблуці будь-якого типу, особливо, якщо він супроводжується порушенням зору і загальним нездужанням (нудота, головний біль і т.д.).
 • За інших випадках, коли відчувається дискомфорт або біль в очному яблуці.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в очному яблуці:

Офтальмолог (окуліст)

Ви відчуваєте болю в очному яблуці? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить в очному яблуці? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.