Online Тесты

 • Тест на наркотическую зависимость (вопросов: 12)

  Будь-то препараты по рецепту, незаконные наркотики или препараты в свободной продаже, если вы попали в зависимость, ваша жизнь начинает движение по наклонной вниз, и вы тянете тех, кто вас любит, с собой...
Симптоми хвороби - болі в гомілці

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в гомілці -

Гомілка - частина ноги від коліна до п'яти, складається з великої та малої гомілкової кісток, до яких приєднується надколінна чашечка. Велика і мала гомілкові кістки знизу закінчуються двома відростками: внутрішньої і зовнішньої щиколотки, де з'єднані зв'язками. Вгорі ці кістки зчленовуються, по всій довжині з'єднані перетинкою.

У складі гомілки розрізняють передню та задню області, межа між якими зовні проходить від заднього краю головки малогомілкової кістки до заднього краю зовнішньої щиколотки, а всередині - по внутрішньому краю великогомілкової кістки.

Спереду і ззаду кісток гомілки прикріплені м'язи, які діляться на 3 групи: передні, розгинають стопу і пальці ніг; зовнішні, які згинають стопу, а також відводять і обертають її назовні, і задні м'язи (литкові), що згинають пальці і стопу.

Біль у гомілці досить часте явище, і в більшості випадків не потребує лікування (тривала статичне навантаження, стоячи, сидячи, тривала ходьба і надмірні фізичні вправи). Останнє особливо часто виникає, коли людина починає займатися вправами після тривалої перерви. Травма, удар, розтяг, вивих вимагають негайної медичної допомоги. Дуже часто причиною болю в гомілці може бути компресія корінця в поперековому відділі хребта, а також нераціональний прийом деяких медикаментів без призначення лікаря.

При яких захворюваннях виникає Біль в гомілці:

Які симптоми болю в гомілки?

Болем в гомілці називається біль на зовнішній стороні ноги нижче коліна (області великої гомілкової кістки). Область поразки 10-15 см у довжину. Біль може з'явитися під час тренування, потім зменшитися. Біль у гомілці часто не сильний. Тим не менш, біль може з'явитися у атлета, що викликає припинення тренування.

Основні причини виникнення болі в гомілці:

 • Дегідратація або зниження в крові рівня деяких солей (сода, кальцій, калій, магнезія).
 • Прийом медикаментів, таких як діуретики, які викликають різке зниження кількості солей. Статини - знижуючи рівень холестеролу, можуть ушкодити м'язовій тканині.
 • М'язовий спазм від фізичного перенапруження або тривалого статичного навантаження.
 • Надрив зв'язок при травмі в м'язі.
 • Вдавлені переломи гомілки.
 • Запалення сухожиль гомілки.
 • Ушкодження меніска.
 • Атеросклероз судин нижніх кінцівок (для цього захворювання характерна поява болю в гомілці при ходьбі і зникнення їх після відпочинку).
 • Закупорка судин (тромбоз глибоких вен).
 • Остеомієліт - інфекційне ураження кісткової тканини.
 • Запалення суглобів - артрит, артроз.
 • Пошкодження нервових волокон - полінейропатія при діабеті, у курців і осіб, що зловживають алкоголем.
 • Запалення сухожиль і сухожильних піхв заднеберцових і переднеберцових м'язів гомілки (тендиніти / тендовагініти).
 • Пошкодження і запалення ахіллового сухожилля - часткові мікро-і макронадриви (тендиніти, перетендініти).
 • "Капкани" синдроми гомілки (синдроми "затиснення - здавлення"); синдром сухожильного фіксатора переднеберцових м'язів; синдроми переднього, заднього, бічного "відсіків" м'язів гомілки.
 • Запалення окістя великогомілкової кістки (періостопатія).
 • Стрес-переломи гомілки ("втомні", "маршові" переломи).
 • Запалення з'єднання "сухожилля - кістка" сухожильного розширення "гусяча лапка" (тендоперіостіт - бурсит).
 • Швидка стомлюваність, дискомфорт, болючість м'язів гомілки, судоми литкових м'язів.
 • Стійкі м'язові контрактури ("затурканість") м'язів гомілки перевантажувальної природи.
 • Мікро-і макронадриви литкових м'язів гомілки.
 • Лімфо-венозна недостатність і розширення вен стопи і гомілки.
 • Мікронадриви і запалення власної зв'язки надколінка (тендиніти, перитендинітах, тендоперіостопатіі).
 • Запалення горбистості великогомілкової кістки: хвороба Осгуд-Шлаттера (підліткові тендоперіостопатія "зони росту")
 • Запалення верхівки колінної чашечки (тендоперіостопатія, "коліно стрибуна").
 • Розтягнення / розриви зв'язок гомілковостопного суглоба при нестабільності стопи.

Більш рідкісні причини болю в гомілки:

 • Новоутворена пухлина у стегні або гомілці - остеома.
 • Препарати, такі як алапурінол і кортікостірол.
 • Хвороба Педжета.
 • Злоякісні пухлини кістки - остеосаркома.
 • Компресія нервового корінця, викликана грижею диска.
 • Сидром Рейно.
 • Синдром здавлення тканин.

Найбільш часто гострі болі в гомілці виникають у людей, які тривалий час зловживають курінням. Ці болі зазвичай зникають після відпочинку, але свідчать про наявність серйозних проблем, що вимагають зміни способу життя. Крім того наявність такого больового синдрому вимагає дообстеження пацієнта-курця на предмет захворювання серця і судинної системи в цілому.

Гострий біль в гомілці при тромбозах глибоких вен сама по собі не представляє великої небезпеки, але високий ризик при появі ускладнення (відрив тромбу і потрапляння його в легені, у мозок). Можливо, при тромбозах буває необхідно оперативне лікування.

При атеросклерозі судин нижніх кінцівок виникає картина, схожа на симптоматику, наявну у курців (синдром Рейно). Принципова відмінність в тому, що при атеросклерозі відбувається справжнє звуження кровоносних судин, а не спазм як при синдромі Рейно.

Синдром здавлення тканин - дуже серйозний стан, що виникає після сильного тиску на гомілку. Іноді після безболевого проміжку виникає внутрішній крововилив в м'язи гомілки, яке здавлює нервові волокна і кровоносні судини. Нога стає набряклою, гарячою на дотик і з'являються сильні болі в гомілці. Найбільш серйозним ускладненням можливим при цьому синдромі є незворотні пошкодження нервових волокон і м'язової тканини. Коли це відбувається, виникає м'язова атрофія і функціональна неспроможність стопи (повисла стопа). Людина втрачає здатність згинати стопу, що позбавляє його можливості ходьби, плавання і їзді на велосипедах.

Остеомієліт - нерідке ускладнення, особливо після відкритих переломів. Зазвичай остеомієліт гомілки розвивається в осіб зі слабким імунітетом і, як правило, вимагає як хірургічного, так і медикаментозного лікування.

Пошкодження меніска дуже часта травма у спортсменів, особливо у футболістів і бігунів. Найбільш ефективно хірургічне лікування.

Біль у гомілці від м'язового спазму найбільш сприятлива з лікування і не вимагає особливих заходів, за винятком можливого застосування мазей з анальгетиками, масажу і спокою.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в гомілці:

Травматолог

Флеболог

Ангіохірург

Онколог

Ви відчуваєте болю в гомілці? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить в гомілці? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.