Online Тесты

  • Выявление способностей ребенка (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он позволяет выявить способности ребенка к тем или иным областям знаний. Тест состоит из двух блоков: первый - для взрослых, второй - для детей...Симптоми хвороби - Болі у правій частині живота

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у правій частині живота -

Біль у животі може бути симптомом дуже багатьох захворювань. Живіт - це не поодинокий орган, подібний серцю або печінці. Живіт заповнений безліччю різних органів, тканин, структур і т. д. І кожен орган, що знаходиться в животі, може захворіти. Перш за все, слід звертати увагу на раптовий різкий біль у животі. Цей біль може виявитися першим симптомом для надання негайної медичної допомоги. Багато органів живота порожнисті. Наприклад, шлунок, кишечник, жовчний міхур. І якщо один з них виходить із ладу (закупорюється, лопається), то ваше життя в небезпеці. Якщо різкий раптовий біль триває понад 30 хвилин - треба терміново викликати лікаря або їхати в лікарню, щоб виключити термінову хірургічну патологію, що виникла.

Фантазувати на тему діагнозу ви можете скільки завгодно, але тільки по дорозі в лікарню. Тому якщо це, наприклад, перфорація (прорив чи дірка в шлунку), то вона повинна бути зашита негайно. Щоб самому для себе розібратися, що може означати біль у животі, треба знати наступне. Умовно ваш живіт ділиться на чотири квадранти (або сегмента) - правий верхній, лівий верхній, правий нижній і лівий нижній. Локалізація будь-якого симптому тепер може бути прив'язана до одного з чотирьох квадрантів.

При яких захворюваннях виникає Біль у правій частині живота:

При яких захворюваннях виникає біль у правій частині живота:

Біль у верхній правій частині живота (або біль у правому підребер'ї))

В цій галузі у людини є такі органи як печінка, жовчний міхур, частина кишечника, підшлункова залоза, права частина діафрагми. Захворювання або травма цих органів дає вам біль у верхній частині живота. Інтенсивність і вираженість болю буде залежати від того, що відбувається і де. Болі в правому підребер'ї можуть бути при запаленні печінки (гепатиту). Інфекційні агенти, які найчастіше атакують печінку, це віруси. Звідси так званий вірусний гепатит. Існує три основних його типи: вірусний гепатит А, В, С. Люди зазвичай хворіють на вірусний гепатит А після того як проковтують зараженими стоками їжу або воду. Гепатит В особливо поширений серед гомосексуалістів, наркоманів і тих, хто перебував з ними в близькому контакті. Гепатит С майже завжди передається через переливання зараженої крові, медичні голки і продукти, що містять кров. Особливо поширений серед наркоманів. Різні хімічні агенти і ліки також можуть зашкодити печінці через свою токсичність. Це так званий токсичний гепатит. Найбільш небезпечним ядром для печінки є алкоголь. При регулярному зловживанні алкоголю розвивається алкогольний гепатит. Печінка може страждати і при серцевій недостатності, коли серцевий м'яз погано перекачує кров, що приходить в серце. Частина її застоюється в легенях і виникає недостатність дихання, а частина застоюється в печінці, розтягуючи її і викликає біль.

Біль у верхній правій частині живота (правий верхній квадрант (або в правому підребер'ї)) може бути пов'язаний з жовчним міхуром

Треба відзначити, що жовч в організмі відіграє важливу роль. Жовч, яка утворюється в печінці, допомагає перетравлювати їжу. Надлишок жовчі зберігається в жовчному міхурі. І якщо ви поїли багато жирної їжі, то потребуєте у великій кількості жовчі, щоб засвоїти жири. Тому жовчний міхур уприскує свій вміст в кишечник. Інфекція, погана функція печінки або камені в жовчному міхурі часто відповідальні за біль в правому верхньому відділі живота. У животі є також ще один важливий орган - це підшлункова залоза. Підшлункова залоза (або панкреас) представляє собою залозистий орган, який розташовується глибоко в черевній порожнині, який виділяє травні ферменти, соки та інсулін. Підшлункова залоза витягнута справа наліво. "Головка" залози у правому верхньому квадранті, "тіло" перетинає середню лінію живота, а "хвіст" розміщений в лівому верхньому квадранті. Найбільш частою причиною панкреатичних болів є запалення (панкреатит), до якого особливо схильні алкоголіки та люди, які страждають захворюваннями жовчного міхура. Напад гострого панкреатиту має ряд особливостей. По-перше, напад вкрай болючий, супроводжується нудотою, блювотою, рясним потінням. Біль віддає прямо в спину. Посилюється в положенні лежачи, а легше хворим стає сидячи з нахилом вперед. Діагноз зазвичай вимагає підтвердження лабораторними аналізами, щоб визначити зміст деяких ферментів, що виділяються пошкодженою залозою. Іноді біль у правому верхньому квадранті викликає ниркова патологія. Нирки розташовуються з боків. Одна брунька на кожній стороні вашого тіла, так що захворювання нирок зазвичай викликає біль у відповідному боці та спині. Якщо права нирка інфікується, в ній утворюється гнійник, абсцес, або ж є камені, то виникаюча біль може відчуватися в правому верхньому квадранті живота, так само, як і в спині. Якщо в нирці був невеликий камінь, і він вийшов з неї, і знаходиться в сечоводі, то біль заходиться хвилями, вона болюча і часто віддає в пах, а у чоловіків і в яєчко.

Болі в нижній правій частині живота (правий нижній квадрант)

У правому нижньому квадранті розташовується апендикс (маленький шматочок тканини, який відходить від товстого кишечнику), кишечник, який може вражатися різними захворюваннями, включаючи рак, а також сечовід, що виводить сечу з нирок в сечовий міхур, фаллопієві труби у жінок. Будь-який біль у правій нижній частині живота повинен змусити замислитися вас про апендицит. Цей діагноз не можна знімати до тих пір, поки не буде доведено, що це не так. Якщо ви можете вказати місце болю одним пальцем, якщо вона тримається більше 12 годин без ослаблення, якщо біль також локалізується біля пупка, то найбільш імовірно, що у вас апендицит. У будь-якому випадку, якщо ви підозрюєте у себе апендицит, негайно зверніться до лікаря. І якщо діагноз підтвердиться, то лікар запропонує вам операцію. Інакше апендикс може нагноїтися і лопнути. І тоді навіть банальний апендицит може призвести до смерті. Причиною болю в нижньому правому квадранті може бути інфекція кишечника (виразковий коліт, ілеїт, хвороба Крона або проноси, викликані такими паразитами, як амеби або глисти), оперізуючий лишай і здавлення нервів, які відходять від хребта і закінчуються в цій області. Камінь нирки на своєму шляху внизу в сечовий міхур по сечоводу може також викликати болісну біль у цьому квадраті.

У жінок в цій області можуть відзначати біль при позаматковій вагітності. Позаматкова вагітність трапляється, коли запліднена яйцеклітина залишається в фаллопієвій трубі, замість того, щоб спуститися в матку. Болі в цій частині живота можуть відзначатися при інфекціях, отриманих статевим шляхом (таких як гонорея, трихомоніаз, хламідіоз). Кісти яєчників, особливо при їх розривах, і пухлини яєчників можуть викликати подібну хронічну біль. Біль, що посилюється при менструації, змушує припустити ендометріоз.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у правій частині живота:

  • Гінеколог;
  • Гастроентеролог;
  • Інфекціоніст;
  • Хірург;
  • Лікар швидкої допомоги.

Ви відчуваєте Болю у правій частині живота? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у правій частині живота? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.