Online Тесты

  • Предрасположены ли Вы к раку груди? (вопросов: 8)

    Для того, что бы самостоятельно принять решение, насколько для Вас актуально провести генетическое тестирование на определение мутаций в гене BRCA 1 и BRCA 2 ответьте, пожалуйста, на вопросы данного теста...Симптоми хвороби - Болі у правому боці при вагітності

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у правому боці при вагітності -

Біль у животі при вагітності може бути симптомом дуже багатьох захворювань. Живіт - це не поодинокий орган, подібний серцю або печінці. Живіт заповнений безліччю різних органів, тканин, структур і т. д. І кожен орган, що знаходиться в животі, може захворіти. Перш за все, слід звертати увагу на раптово виниклий різкий біль у животі. Цей біль може виявитися першим симптомом для надання негайної медичної допомоги. Багато органів живота порожнисті. Наприклад, шлунок, кишечник, жовчний міхур. І якщо один з них виходить із ладу (закупорюється, лопається), то ваше життя в небезпеці. Якщо різкий раптовий біль триває понад 30 хвилин - треба терміново викликати лікаря або їхати в лікарню, щоб виключити терміново виниклу хірургічну патологію.

Фантазувати на тему діагнозу ви можете скільки завгодно, але тільки по дорозі в лікарню. Тому що якщо це, наприклад, перфорація (прорив чи дірка в шлунку), то вона повинна бути зашита негайно. Щоб самому для себе розібратися, що може означати біль у животі, треба знати наступне. Умовно ваш живіт ділиться на чотири квадранти (або сегмента) - правий верхній (правий бік зверху), лівий верхній (лівий бік зверху), правий нижній і лівий нижній (правий і лівий бік знизу). Локалізація будь-якого симптому тепер може бути прив'язана до одного з чотирьох квадрантів.

При яких захворюваннях виникає Біль у правому боці при вагітності:

При яких захворюваннях виникає біль у правому боці:

Біль у правому боці зверху при вагітності

В цій галузі у людини є такі органи як печінка, жовчний міхур, частина кишечника, права частина діафрагми. Захворювання або травма цих органів дає вам біль у верхній частині живота. Інтенсивність і вираженість болю буде залежати від того, що відбувається і де. Болі в правому підребер'ї можуть бути при запаленні печінки (гепатиту). Інфекційні агенти, які найчастіше атакують печінку, це віруси. Звідси так званий вірусний гепатит. Існує три основних його типу: вірусний гепатит А, В, С. Люди зазвичай хворіють на вірусний гепатит А після того як проковтують зараженими стоками їжу або воду. Гепатит В особливо поширений серед гомосексуалістів, наркоманів і тих, хто перебував з ними в близькому контакті. Гепатит С майже завжди передається через переливання зараженої крові, медичні голки і продукти, що містять кров. Особливо поширений серед наркоманів. Різні хімічні агенти і ліки також можуть зашкодити печінці через свою токсичність. Це так званий токсичний гепатит. Найбільш небезпечним ядром для печінки є алкоголь. При регулярному зловживанні алкоголю розвивається алкогольний гепатит. Печінка може страждати і при серцевій недостатності, коли серцевий м'яз погано перекачує кров, що приходить в серце. Частина її застоюється в легенях і виникає недостатність дихання, а частина застоюється в печінці, розтягуючи її і викликає біль.

Болі в правому боці зверху при вагітності можуть бути пов'язані з жовчним міхуром. Треба відзначити, що жовч в організмі відіграє важливу роль. Жовч, яка утворюється в печінці, допомагає перетравлювати їжу. Надлишок жовчі зберігається в жовчному міхурі. І якщо ви поїли багато жирної їжі, то потребуєте у великій кількості жовчі, щоб засвоїти жири. Тому жовчний міхур уприскує свій вміст у кишечник. Інфекція, погана функція печінки або камені в жовчному міхурі часто відповідальні за біль в правому верхньому відділі живота.

У животі є також ще один важливий орган - це підшлункова залоза. Підшлункова залоза (або панкреас) представляє собою залозистий орган, який розташовується глибоко в черевній порожнині, який виділяє травні ферменти, соки та інсулін. Підшлункова залоза витягнута справа наліво. "Головка" залози у правому верхньому квадранті, "тіло" перетинає середню лінію живота, а "хвіст" розміщений в лівому верхньому квадранті.

Найбільш часто причиною панкреатичних болів є запалення (панкреатит), до якого особливо схильні алкоголіки та люди, які страждають захворюваннями жовчного міхура. Напад гострого панкреатиту має ряд особливостей. По-перше, напад вкрай болючий, супроводжується нудотою, блювотою, рясним потінням. Біль віддає прямо в спину. Посилюється в положенні лежачи, а легше хворим стає сидячи з нахилом вперед. Діагноз зазвичай вимагає підтвердження лабораторними аналізами, щоб визначити зміст деяких ферментів, що виділяються пошкодженою залозою.

Іноді біль у правому верхньому квадранті при вагітності викликає ниркова патологія. Нирки розташовуються з боків. Одна брунька на кожній стороні вашого тіла, так що захворювання нирок зазвичай викликає біль у відповідному боці та спині. Якщо права нирка інфікується, в ній утворюється гнійник, абсцес, або ж є камені, то виникає біль може відчуватися в правому верхньому квадранті живота, так само, як і в спині. Якщо в нирці був невеликий камінь, і він вийшов з неї, і знаходиться в сечоводі, то біль находить хвилями, він болючий і часто віддає в пах, а у чоловіків і в яєчко.

Болі в правому боці знизу при вагітності

У правому нижньому квадранті розташовується апендикс (маленький шматочок тканини, який відходить від товстого кишечнику), кишечник, який може вражатися різними захворюваннями, включаючи рак, а також сечовід, відвідник сечі з нирок в сечовий міхур, фаллопієві труби у жінок. Будь-який біль у правій нижній частині живота повинен змусити замислитися вас про апендицит. Цей діагноз не можна знімати до тих пір, поки не буде доведено, що це не так. Якщо ви можете вказати місце болю одним пальцем, якщо вона тримається більше 12 годин без ослаблення, якщо біль також локалізується біля пупка, то найбільш імовірно, що у вас апендицит. У будь-якому випадку, якщо ви підозрюєте у себе апендицит, негайно зверніться до лікаря. І якщо діагноз підтвердиться, то лікар запропонує вам операцію. Інакше апендикс може нагноїтися і лопнути. І тоді навіть банальний апендицит може призвести до смерті.

Причиною болю в нижньому правому квадранті може бути інфекція кишечника (виразковий коліт, ілеїт, хвороба Крона або проноси, викликані такими паразитами, як амеби або глисти), оперізуючий лишай і здавлення нервів, які відходять від хребта і закінчуються в цій області. Камінь нирки на своєму шляху вниз в сечовий міхур по сечоводу може також викликати болісну біль у цьому квадраті.

У жінок в цій області можуть відзначати біль при позаматкової вагітності.

Позаматкова вагітність трапляється, коли запліднена яйцеклітина залишається в фаллопієвій трубі, замість того, щоб спуститися в матку. Болі в цій частині живота можуть відзначатися при інфекціях, отриманих статевим шляхом (таких як гонорея, трихомоніаз, хламідіоз). Кісти яєчників, особливо при їх розривах, і пухлини яєчників можуть викликати подібну хронічну біль. Біль, що посилюється при менструації, змушує припустити ендометріоз.

Біль в боці на пізніх термінах вагітності

Нерідко вагітні жінки відзначають появу болю, відчуття тяжкості, розпирання в правому підребер'ї.

Ці відчуття наростають і посилюються зі збільшенням терміну вагітності. У більшості подібних випадків виявляється дискінезія жовчного міхура та жовчовивідних проток.

Дискінезія жовчних шляхів не настільки нешкідлива, як може здатися на перший погляд, оскільки сприяє розвитку запального процесу, каменеутворенню. І навпаки - дискінезія може бути одним із проявів жовчнокам'яної хвороби, хронічного холециститу, аномалій розвитку жовчних шляхів.

Між жовчовидільною системою та іншими органами травлення існують різноманітні анатомічні, функціональні і гормональні зв'язки, вони справляють істотний вплив на діяльність цієї системи. Так, наприклад, надходження їжі в шлунок не тільки викликає механічне подразнення рецепторів шлунка, але часто ще і підсилює жовчоутворення і рухову активність жовчних шляхів.

Рухова функція жовчного міхура і жовчовивідних проток в значній мірі залежить від стану нервової системи: так, дистонія вегетативної нервової системи може порушувати узгодженість скорочення мускулатури жовчного міхура і розслаблення тонусу сфінктерів і викликати затримку жовчовиділення. Важливу роль у виникненні дискінезії можуть зіграти і психогенні чинники, оскільки вона нерідко є наслідком і одним із клінічних проявів загального неврозу.

М'язова слабкість жовчних шляхів часом носить конституціональний (пов'язаний з особливостями статури) характер, іноді провокується незбалансованим харчуванням або може бути наслідком гормонального дисбалансу.

Для вагітних характерні гіпомоторна (тобто пов'язані зі зниженням рухової активності) порушення функціонування внутрішніх органів, викликані загальною зміною, гормонального фону.

Організм жінки на пізніх термінах вагітності виробляє велику кількість прогестерону.

Основний фізіологічний сенс дії прогестерону в цей період полягає в розслабленні матки, що перешкоджає викидню і передчасних пологів. Проте "попутно" розслабляються і інші гладком'язові органи, в тому числі і жовчний міхур. В основі гіпомоторної дискінезії лежить слабке, недостатнє спорожнення жовчного міхура, що призводить до його розтягнення і появи болів.

Виникнення дискінезії може бути пов'язано і з чисто механічними причинами: зростаюча матка давить, "підтискає" органи грудної порожнини, зокрема печінку і жовчний міхур, в результаті може порушитися нормальний процес жовчовиділення.

Зазвичай жінку турбують тупі ниючі болі в правому підребер'ї (які можуть поширюватися на підложкову область), відчуття тяжкості, відчуття тиску в цій області, нерідко супроводжуються відсутністю апетиту, нудотою, відчуттям гіркоти у роті, відрижкою, печією, здуттям живота. Біль може посилюватися при ворушінні плоду, залежить від його положення в матці.

Надмірні емоції, нервова перевтома, а іноді й погрішності в дієті посилюють або провокують больові відчуття і почуття розпирання в підребер'ї. Може виникнути біль в області серця, серцебиття, головний біль, оніміння кінцівок, пітливість, порушення сну - лікарі називають ці симптоми картиною вегетативного кризу.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у правому боці при вагітності:

  • Акушер-гінеколог;
  • Гастроентеролог;
  • Хірург;
  • Інфекціоніст.

Ви відчуваєте Болю у правому боці при вагітності? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у правому боці при вагітності? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.