Online Тесты

 • Выявление способностей ребенка (вопросов: 10)

  Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он позволяет выявить способности ребенка к тем или иным областям знаний. Тест состоит из двух блоков: первый - для взрослых, второй - для детей...Симптоми хвороби - Болі у правій скроні

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у правій скроні -

Болі в правій скроні - одна з найбільш частих скарг, з якою пацієнти звертаються до лікаря-невропатолога.

Епідеміологічні дослідження показують, що понад 70% населення розвинених країн скаржаться на епізодичні або хронічні головні болі в правій скроні.

Однак і ця цифра не відображає справжнього стану речей, так як багато пацієнтів не звертаються до лікарів, займаючись самолікуванням або - у ряді випадків - не бажаючи обстежитися через побоювання виявити більш серйозну патологію. Часто такі хворі, періодично відчуваючи головні болі в правій скроні, не відвідують лікарів, більше половини з них беруть безрецептурні анальгетики, часто при цьому зловживаючи прийомом препаратів. Це призводить до розвитку небезпечних побічних ефектів (шлунково-кишкові порушення, ураження печінки та нирок, алергія).

При яких захворюваннях виникає Біль у правій скроні:

При яких захворюваннях виникає біль у правій скроні:

Основні причини болю в правій скроні:

1. Головні болі в правій скроні можуть бути пов'язані з порушенням тонусу церебральних судин артеріального і венозного русла.

2. У осіб молодого віку вони можуть бути симптомами вегетативної дисфункції, мігрені, підвищеного внутрішньочерепного тиску.

3. У старшому віці це початкові прояви артеріальної гіпертензії, церебрального атеросклерозу. Провокуючими моментами можуть бути зміна погоди, розумові, емоційні та фізичні перевантаження. У цьому випадку характерні тяжкість в голові і давить, пульсуючий біль в потилиці або скронях;

4. Інфекційні захворювання (найрізноманітніші, в тому числі грип, ангіна та багато інших);

5. Інтоксикації (тобто отруєння), сама знайома з яких - алкогольна;

6. Психогенні головні болі. Як правило, «нервові» головні болі ниючі, тупі, відчуття, виникають то у скроні, то в потилиці, то десь всередині. При цьому підвищується дратівливість, втомлюваність. Хворі скаржаться на загальний «дискомфорт в голові», який заважає зібратися з думками, зосередитися, плюс відчуття тривоги.

7. Мігрень і пучкові болі - самостійні захворювання, основним симптомом яких є сильний гострий головний біль, що охоплює одну половину голови. Одночасно з цим перед очима виникають блискучі крапки («мушки»). У деяких людей під час нападу підвищується чутливість до запахів, смаків і різних зовнішніх подразників. Надалі пацієнти скаржаться на больові відчуття в одній половині голови, біль у скроні, що віддає в око. При відсутності лікування біль поширюється по всій голові, часто виникають нудота і блювота. Головний біль при мігрені може супроводжуватися світлобоязню і загальною слабкістю. Страждання тривають від 30 хвилин до декількох годин. Якщо ж напад затягується на кілька діб, він може скінчитися мігренозним інсультом.

8. У жінок мігрень звичайно пов'язана з менструальним циклом і вперше дає про себе знати під час статевого дозрівання - період гормональних бур. При вагітності частота нападів зменшується, після пологів мігрень може піти назавжди.

9. Внаслідок гормональних порушень, наприклад, при клімаксі;

10. Головні болі в правій скроні нез'ясованої етіології.

11. Скроневий артеріїт, рідкісне захворювання, при якому відбувається запалення стінок скроневих артерій, викликає болісні сильні пульсуючі болі в правій скроні.

12. Біль у правій скроні часто вказує на порушення діяльності черепно-мозкових і спинномозкових нервів.

13. Головний біль у правій скроні - один з найбільш частих симптомів патології скронево-нижньощелепного суглоба. Зазвичай, головний біль при патології скронево-нижньощелепного суглоба розташовується в правій скроні, потилиці і навіть плечах (лопатках). Стиснуті щелепи і скрегіт зубами можуть бути симптомами патології скронево-нижньощелепного суглоба; ці симптоми викликають м'язову біль, яка може бути причиною головних болів.

 Усунутий диск СНЩС також може завдавати болю в суглобі, яка часто іррадіює в скроні, лоб або шию. Ці головні болі часто настільки сильні, що лікарі беруть їх і лікують (без особливого успіху) як мігрені або патологію головного мозку.

14. Продукти харчування, які викликають біль у правій скроні:

 • Продукти та напої, що містять глутамат мононатрію, який є смаковою добавкою, присутньої у багатьох перероблених продуктах; вважають, що він є причиною виникнення головного болю (а також надмірного потовиділення і ускладнення подиху, напруги в області обличчя і щелеп) у 10-25% всього населення. Головний біль, що з'являється приблизно через 15-30 хвилин після прийому глутамату, характеризується биттям, тупим і пульсуючим болем у правій скроні і болючими відчуттями в області чола.

Продукти, що містять мононатрію глутамат:

 • Страви китайської кухні;
 • Консервовані і сухі супи; 
 • Смажені горіхи; 
 • Перероблене м'ясо; 
 • Індичка у власному соку; 
 • Підливи, соуси; 
 • Деякі види картопляної закуски і чіпсів; 
 • Багато спецій і приправи. 
 • "Хот-догів головний біль" (на честь цього особливо багатого нітритами продукту літанія) проявляється пульсуючим болем у правій скроні через тридцять хвилин після вживання нітритів.

Продукти, що містять нітрити:

 • Консервована шинка;
 • Солонина; 
 • Хот-доги; 
 • Салямі; 
 • Болонська ковбаса; 
 • Бекон; 
 • Копчена риба. 
 • Шоколад - один з найпотужніших тригерів мігрені.

По-перше, шоколад провокує гіпоглікемію, тому, що містить цукор, а також оскільки біля какао-бобів є легкий гіпоглікемічний ефект. По-друге, шоколад містить кофеїн - тригер мігрені. По-третє, до його складу входить фінілетіламін, який, будучи аміном, викликає звуження судин і, як наслідок, головний біль у правій скроні.До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у правій скроні:

Невролог.

Ви відчуваєте Болю у правій скроні? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у правій скроні? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.