Online Тесты

 • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

  Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...Симптоми хвороби - Болі у правому плечі

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у правому плечі -

Плечовий суглоб - найунікальніший суглоб людського тіла за принципом своєї будови та функціональної здатності. Разом з тим неправильні і надмірні фізичні навантаження на плечовий суглоб призводять до місцевих запальних процесів, провідним до локального набряку, суглобовому випоту, і навіть до часткових розривів сухожиль і м'язів, що оточують плечовий суглоб.

Разом з тим у плеча є одна спільна з звичайним механізмом риса: він може витримувати неправильне поводження з ним лише до певної межі, після чого відбувається порушення його функцій. Для вас подібні порушення обертаються болем.

Механізм виникнення болю у правому плечі

Біль у верхньому відділі плеча може виходити від шиї. Такий біль поширюється по всій довжині руки (включаючи кисть), посилюється при русі шиї, може супроводжуватися онімінням або парастезією. При дослідженні шийного або грудного відділів хребта часто виявляється міжхребцева грижа.

Пошкоджені міжхребцеві диски шийного або грудного відділів хребта з часом втрачають свої еластичні властивості, стають більш щільними, і відстань між хребцями зменшується. А це, значить, що відходять від спинного мозку нервові корінці, стискаються, виникає біль. Одночасно в області затиску нервово-судинного пучка з'являється набряк, що призводить до ще більшого його обмеження й посилення болю.

Капсуліт - це рідкий стан, що супроводжується болючою скутістю м'язів плечового пояса. При цьому стані виявляється обмеження в обсязі відведення руки в сторону при її піднятті вгору і неможливість закладу хворої руки за спину. Цей стан часто розвивається поступово, непомітно для пацієнта. Жінки раптом виявляють, що не можуть застебнути і розстебнути собі бюстгальтер. У важких випадках пацієнт не здатний піднести цією рукою ложку до рота.

Ураження манжетки плеча, що обертається виникає після здійснення нестандартних рухів у руці (наприклад, фарбування стелі). У день виконання робіт скарг зазвичай немає. На наступний день - гострий біль при спробі зняти що-небудь з верхньої полиці.

При обстеженні встановлюється ступінь напруги м'язів плечового пояса, обсяг рухів у плечовому суглобі. На рентгенограмах суглоба, як правило, зміни будуть відсутні.

Тендобурсит виникає при реактивному запаленні сумок плечового суглоба, що викликається кальцифікатами сухожиль м'язів. Характерне гостре виникнення болю у плечі і значне обмеження як активних, так і пасивних рухів у ньому. Зазвичай сильні болі в області шиї, надпліччя і руки.

При яких захворюваннях виникає Біль у правому плечі:

При яких захворюваннях виникає біль у правому плечі:

Найбільш поширені причини болю в плечі:

1. Однією з найбільш поширених причин болю в правому плечі є запалення сухожиль, що оточують плечовий суглоб. Ці розлади називаються тендинітом.

Найчастіше вони виникають від надмірного навантаження. Коли ви пиляєте дрова або граєте у гольф, відбувається тертя сухожиль об кістки. Звідси - виникнення подразнення і болю.

2. Тендиніт біцепса (м'яз на внутрішній частині плеча, яка йде від плеча до ліктьової області) проявляється хронічним болем, яка збільшується при русі і при пальпації. У разі повного розриву сухожилля біцепса на плечі з'являється здуття у вигляді кульки.

3. Бурсит, цей напарник тендиніту і винуватець болю в правому плечі, також пов'язаний з перевантаженням. Однак він виявляється більш широким колом розладів: до болів приєднується набряк в області суглобової сумки - м'якого мішечка, навколишнього суглобу.

4. Якщо у вас виникає біль у правому плечі, коли ви піднімаєте руку, причина, можливо, криється у відкладенні солей кальцію, що призводить до кальцифікації зв'язок суглоба. Такі сольові відкладення виникають в сухожиллі, яке проходить під лопаткою і ключицею. Дані розлади називають синдромом «зіткнення». Найчастіше ці процеси відбуваються у віці 30-50 років. Біль у плечі зазвичай виникає раптово, вона інтенсивна і постійна. Стають хворобливими рухи в суглобі на відведення плеча від тулуба на 30-90 градусів. Іноді відкладення солей кальцію в суглобі виявляється випадково, ще будучи безсимптомним, при рентгенологічному дослідженні з іншого приводу.

5. Болі в правому плечі можуть бути пов'язані з травматичними ушкодженнями, рідше пухлинами і спадковими анатомічними аномаліями. При падінні може відбутися такий зсув плечової кістки, при якому верхня частина руки буквально вилітає з поглиблення суглоба. При спробі пом'якшити падіння, коли людина спирається на руку, може статися розрив сухожиль м'язів, що забезпечують обертання руки. Якщо такі пошкодження залишити без лікування, то з часом можуть виникати стійкі порушення функцій плеча.

6. Травми суглоба, крім нещасних випадків, часто бувають у спортсменів або у молодих людей. В останньому випадку часто зустрічається рецидивуючий вивих плеча. У дорослих людей травми структур плечового суглоба виникають у зв'язку зі старінням, зношенням тканин або розвиненим остеопорозом (розладом кальцієвого обміну в кістках).

7. Біль у правому плечі - одна з найпоширеніших проблем серед бодібілдерів поряд з болями в попереку, колінах і ліктях. Подібна травма плеча може зробити неможливими цілий ряд вправ тренувальної програми. Причин тому багато, основна з яких - нестабільність плечового суглоба.

Імовірність перерастяжкі зв'язок плеча значно зростає в таких ключових рухах, як жим штанги лежачи, розведення рук з гантелями лежачи, зведення рук на тренажері і жим штанги із-за голови. Біль може виникнути в результаті стресу в суглобовій сумці плечового пояса і зайвої роботи її м'язів, які намагаються зберегти центральне положення голівки плечової кістки в суглобовій сумці для правильної роботи суглоба. Крім того, біль може виникнути в результаті надриву хрящового кільця, розташованого вздовж суглобової западини. Хрящове кільце виконує кілька функцій: воно поглиблює суглобову западину і служить додатковою опорою для суглобової сумки та сухожилля довгої головки біцепса.

8. Дуже часто біль у правому плечі розвивається у зв'язку із захворюванням внутрішніх органів і поширюється на плече, наприклад, при патології печінки, інфаркті міокарда, стенокардії, пневмонії, шийному радикуліті і пухлинах органів грудної клітини.

9. Головний прояв плечелопаточного періартроза - біль у правому плечі. Біль часто починається поступово без явного провокуючого фактора, має прогресуючий характер, часто «будить» хворого вночі, і істотно впливає на виконання повсякденної активності. Рухи в суглобах болючі в декількох напрямках. Біль в руці може включати біль у плечі, передпліччя і кисті і носити різний характер: пекучий, ниючий, прострілюючий і т. п. У руку можуть віддавати болі в інших ділянках тіла. Перебіг захворювання різний - від декількох тижнів до декількох місяців. Вихід також різний - від повного одужання (навіть без лікування) до розвитку картини блокованого плеча, а при синдромі «плече-кисть» - також і порушення функції кисті.

У залежності від того, які сухожилля плеча хворі, при різних рухах виникає біль у плечі. Обмежені функції м'язів вказують в результаті на причину обмежень.

 • Болі в правому плечі при відведенні руки в сторону або при русі її потім вперед свідчать про зміни в супраспинального сухожилля.
 • Болі в правому плечі при ротації назовні верхньої частини руки при притиснутому до тіла ліктьовому суглобі вказують на зміни в інфраспінальному сухожиллі.
 • Болі в правому плечі при ротації всередину верхній частині руки при притиснутому до тіла ліктьовому суглобі вказують на зміни в підлопатковому сухожиллі.
 • Болі в передній частині правого плеча при повороті передпліччя всередину при опорі часто вказують на хворобу довгого біцепса.

Інші причини болю в правому плечі:

 • Імпігментний синдром (синдром звуження).
 • Розрив сухожилля / розрив манжета ротатори.
 • Кальциноз передпліччя / Tendinosis calcarea / звапніння сухожилля.
 • Запальні захворювання плеча такі як Polymyalgie rheumatica є важливим виключним діагнозом.
 • Біль у плечі може бути викликаний і неврогенною патологією яка проявляється парезами, гіпотрофія м'язів і розладами чутливості (шийна радикулопатія, шийно-плечова плексопатия, нейропатія, комплексний регіонарний больовий синдром, неврологічна аміотрофія, мієлопатія).
 • Наявність протрузій або гриж міжхребцевих дисків шийного, грудного відділу хребта.
 • Біль у плечі може бути відбитої болем будь-якої м'язи при міофасциальному синдромі, сухожилля якої вплітається в капсулу суглоба.
 • Артрози, артрити плеча.

 

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у правому плечі:

Якщо у Вас болить праве плече, то необхідно звернутися до лікаря. Проконсультуйтеся з ортопедом (бажано який має досвід у спортивній медицині) або до спортивного лікаря, що спеціалізується на проблемах з суглобами.

Причин болів у правому плечі може бути багато, і вам потрібен точний діагноз, щоб визначити методи лікування.

Ви відчуваєте Болю у правому плечі? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у правому плечі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.