Online Тесты

  • Тест на наркотическую зависимость (вопросов: 12)

    Будь-то препараты по рецепту, незаконные наркотики или препараты в свободной продаже, если вы попали в зависимость, ваша жизнь начинает движение по наклонной вниз, и вы тянете тех, кто вас любит, с собой...Симптоми хвороби - Болі у правому яєчку

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у правому яєчку -

Яєчка (насінники) - це чоловічі статеві залози. Яєчка (праве і ліве) розташовуються у відповідних половинах мошонки у чоловіка. До верхнього полюса кожного яєчка підходять насінні канатики, що складаються з оболонок яєчка, яічкової артерії, вен яічкового венозного сплетення і сім'явивідної протоки.

По бічних поверхнях яєчок на протязі від верхнього до нижнього полюсів розташовані придатки яєчок, які у нижнього полюса яєчка продовжуються у сім’євиносні протоки. Яєчка можна промацати руками через шкіру мошонки у вигляді округлих утворень еластичність консистенції. Придатки яєчка промацуються у вигляді валиків на бічній поверхні яєчок.

Основні функції яєчок:

  • Продукція чоловічого статевого гормону (тестостерону);
  • Продукція сперматозоїдів (чоловічих статевих клітин, необхідних для процесу запліднення).

Основні функції придатків яєчок:

  • Проведення сперматозоїдів з яєчка в сім'євивідну протоку;
  • Здійснення процесу дозрівання сперматозоїдів.

Біль у правому яєчку може виникнути як у дорослого чоловіка, так у підлітка, і навіть дитини. Біль у яєчках - це одне з найбільш гострих відчуттів, яке чоловік може перенести у своєму житті. Навіть якщо біль не пов'язана з безпосередньою загрозою здоров'ю та життю, вона знесилює чоловіка, викликає страх смерті, супроводжується рясною пітливістю, нудотою і блювотою.

При яких захворюваннях виникає Біль у правому яєчку:

При яких захворюваннях виникає біль у правому яєчку:

Причини болю в правому яєчку:

Біль у правому яєчку є досить частим приводом звернення до уролога-андролога.

Причинами болю в правому яєчку можуть стати інфекційно-запальні захворювання яєчка (орхіт) або придатка (епідидиміт), хронічний простатит, ЗПСШ (уреоплазмоз, хламідіоз, мікоплазмоз), хірургічні втручання, травма і пухлини правого яєчка, пахова грижа, перекрут яєчка, варикоцеле, гідроцеле або сперматоцеле. В основному ці захворювання легко діагностуються і лікуються. Іноді біль у правому яєчку стає хронічною, навіть після проведення відповідного курсу лікування. За статистикою, у 25% пацієнтів причину хронічного болю в правому яєчку виявити не вдається.

- Найчастіше біль у правому яєчку виникає при гострій травмі мошонки. Рідше вона розвивається поступово, якщо травма мошонки хронічна і не дуже сильна сама по собі.

Порушення цілісності яєчок зустрічається вкрай рідко, а й звичайний удар по яєчкам може призвести до миттєвої втрати свідомості. На щастя, безпосереднє пошкодження яєчок зустрічається досить рідко. Якщо Ви відчули несподівану і болісну біль у правому яєчку, не викликану травмою, зверніться за медичною допомогою. Якщо травма яєчок супроводжується ушкодженням гострим предметом, до лікаря слід звернутися негайно, щоб уникнути розвитку важких ускладнень (втрати яєчка, безпліддя).

- Гострий біль у правому яєчку розвивається на тлі повного благополуччя, без будь-якого впливу на мошонку. Це буває при перекруті правого яєчка. Яєчко підвішено на насіннєвому канатику, який містить в собі кровоносні судини і сім’явиносні протоки.

Іноді яєчко змінює своє положення, закручуючись навколо поздовжньої осі. Це веде до перекруту сім'яного канатика на 360 градусів, переривання кровообігу яєчка, здавлення сім'явивідної протоки. Якщо не була надана термінова медична допомога (аж до оперативного втручання), то яєчко може відмерти.

Причини перекрута яєчка невідомі; фізична активність тут, мабуть, ні при чому, так як перекрут найчастіше відбувається уві сні. Холодна погода чомусь збільшує ризик, значить, певну роль тут може грати скорочення локальної мускулатури. Частота цього розладу швидко зменшується після 30 років (хоч якийсь виграш від загальної втрати еластичності тканин, що приходить з віком).

- Біль у правому яєчку при епідидиміті - запаленні придатка правого яєчка, - також може бути нестерпно сильною. Але при цьому чоловік сам може обмацати мошонку і визначити, що яєчко збільшене, болісно при дотику.

Зазвичай причинами епідидиміту є бактерії, як правило, гонококи або хламідії, викликають, крім того, уретрити (запалення сечовипускального каналу).

Фахівці припускають, що високий тиск в уретрі змушує інфіковану сечу переміщатися по сім'явиносній протоці назад, до придатку. Основною причиною підвищення тиску в цій зоні є сексуальне збудження, але запалення придатка бувають і у людей похилого віку, коли бактерії поширюються з інфікованої простати.

Запалення придатка яєчка майже завжди спостерігається тільки з одного боку. Біль посилюється поступово, протягом одного-трьох днів. Чоловік може відзначати і інші симптоми інфікування сечовипускального тракту - підвищення температури, мимовільне сечовипускання або печії в каналі.

Звернення до лікаря обов'язково - запалення може привести до безпліддя та імпотенції.

- Орхіт (запалення яєчок) є досить рідкісним захворюванням, за винятком ускладнення після свинки. Багато дорослих пацієнтів лякаються цього діагнозу, вважаючи, що ускладнення приведе їх до стерильності (безпліддя). Ми пояснюємо, що це буває, але рідше, ніж вони думають.

Причина запалення яєчка - вірус епідемічного паротиту (свинки) зазвичай вражає слинні залози дітей, утворюючи сильну припухлість за нижньою щелепою і викликаючи підвищену температуру і загальний хворобливий стан, який триває приблизно тиждень.

Вірус інфікує і інші органи, серед них найбільш часто (з невідомих причин) яєчка. Але цього майже ніколи не трапляється до настання статевої зрілості. Звичайний перебіг хвороби. Свинка у дорослих протікає не важче, ніж у дітей, а орхіт вражає всього від 20 до 30% хворих. Тільки в 10% цих випадків виявляється поразка обох яєчок.

Симптоми епідемічного паротиту з'являються раптово, на третій-четвертий день після опухання слинних залоз: різко підвищується температура, а яєчка розпухають і стають хворобливими. Захворювання триває тиждень або трохи менше, а потім (приблизно в 50% випадків) уражені яєчка зіщулюються протягом наступних двох місяців. Атрофоване яєчко зазвичай виробляє менше сперми, але чоловік з одним нормальним яєчком не втрачає здатності до запліднення. Навіть двосторонній орхіт необов'язково веде до безпліддя, якщо атрофія обох статевих залоз не зайшла занадто далеко.

- Варикоцеле, як причина гострого болю в правому яєчку, буває досить рідко. Зазвичай, якщо варикоцеле супроводжується болем, то вона наростає поступово, хоча може мати характер сильного і нестерпного.
Пахова грижа може викликати біль у правому яєчку, якщо в мошонку опустився великий об'єм кишки, який надає фізичний тиск на яєчка.

- Буває біль у правому яєчку, як відображення больової чутливості при сечокам'яній хворобі, кістах і пухлинах нирок. Обстеження в уролога необхідно, якщо ви не бачите реальної причини болю.

- Однією з частих причин болю в правому яєчку у молодих чоловіків є незадоволене статеве збудження. При сексуальному збудженні кров скупчується як у статевому члені, так і в правому яєчку. Якщо статеве збудження довго не отримує розрядки у формі сім'явипорскування, набряклі яєчка можуть хворіти (так звані "сині яйця"). Чоловіки часто використовують цей аргумент, переконуючи жінок не затримувати їх сексуальне задоволення. Однак через кілька годин цей біль проходить і без сім'явипорскування. Незадоволене сексуальне збудження, а отже і біль в правому яєчку, можна зняти за допомогою мастурбації.

Які симптоми небезпечні і вимагають звернення до лікаря?
1. Ви відчуваєте біль при дотику до одного або обох яєчок.
2. Одне яєчко стало більше, ніж інше, більш м'яке, змінило форму.
3. Ви відчули різкий сильний біль у правому яєчку.
4. Ви відчули біль у мошонці, що поступово посилюється.
5. Ви відчуваєте біль у мошонці, яка супроводжується нудотою, блювотою, підвищенням температури тіла.
6. Біль виникла після травми мошонки і не вщухла протягом години.
7. При контрольному обмацуванні яєчок Ви визначили на одному з яєчок горбистість або опуклість (хворобливу або безболісну), якої раніше не було.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у правому яєчку:

Уролог.

Ви відчуваєте Болю у правому яєчку? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у правому яєчку? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.