Online Тесты

 • Ваш ребенок: звезда или лидер? (вопросов: 6)

  Данный тест предназначен для детей в возрасте 10-12 лет. Он позволяет определить, какое место ваш ребенок занимает в коллективе сверстников. Чтобы правильно оценить результаты и получить самые точные ответы, не стоит давать много времени на раздумье, попросите ребенка отвечать то, что первым придет ему в голову...Симптоми хвороби - Болі у правому яєчнику

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у правому яєчнику -

Яєчник - парна жіноча статева залоза, місце освіти дозрівання яйцеклітин і вироблення гормонів, що регулюють статеве життя жінок. Анатомічна структура, реакції на гормональну стимуляцію і секреторна діяльність яєчників в різні періоди життя неоднакові. У цій главі нормальна фізіологія яєчників розглядається як основа для розуміння патології як самих яєчників, так і інших органів жіночої репродуктивної системи.

При яких захворюваннях виникає Біль у правому яєчнику:

Причини болю в правому яєчнику:

 • Біль у правому яєчнику може свідчити про наявність запального процесу в правому придатку яєчника (оофорит). Вона є найбільш характерною ознакою цього захворювання, локалізується в нижній частині живота справа і нерідко віддає в попереково-крижовий відділ хребта. Як правило, біль у правому яєчнику виникає приступообразно, але може бути присутнім і постійним. Виникненню болів і посилення їх сприяє переохолодження, фізична і психічна перевтома, зниження імунітету на тлі інших внутрішніх захворювань. Такі болі часто супроводжуються порушеннями в роботі нервової системи - підвищеною дратівливістю, слабкістю, проблемами зі сном, зниженням працездатності.
 • Аднексит правого яєчника, або запалення яєчника. Найбільш частими збудниками запальних процесів внутрішніх статевих органів, які й призводять до запалення яєчників (аднекситу) є хламідії, мікоплазми, уреаплазми, кандида. Клініка хламідійної інфекції не має характерних проявів. Без адекватної терапії запальний процес при запаленні яєчників (аднекситі) приймає затяжний перебіг і призводить до безпліддя. Основна ознака запалення правого яєчника (аднекситу) - біль у правому яєчнику і нижній частині живота справа. Біль може віддавати в поперек і майже завжди переважають періодичні болі.
 • У ряді випадків болю в правому яєчнику виникають при утворенні кісти в ньому. До того моменту, поки кістозна капсула має невеликі розміри і не зазнає негативних змін, дана патологія протікає безсимптомно.
 • Причиною постійного болю в правому яєчнику стає кіста або пухлина яєчника, що досягла великих розмірів. Вона здавлює сусідні внутрішні органи і нервові закінчення. Перекручуватися можуть не тільки новоутворення, але і самі яєчники. Це призводить до порушення кровопостачання і некрозу тканин, розвивається запалення і больовий синдром.
 • Біль у правому яєчнику виникає при перекруті ніжки кісти або в результаті порушення її цілісності, що супроводжується вилиттям рідкого вмісту в черевну порожнину і викликає роздратування тканин. Крім нудоти, блювоти і хворобливих відчуттів, розрив кісти яєчника або некроз її тканини внаслідок перекрута ніжки можуть спровокувати запалення очеревини - перитоніт, що вимагає негайного хірургічного втручання. Подібна ситуація може спостерігатися і при наявності доброякісної або злоякісної пухлини яєчника.
 • Патологічні зміни положення придатків яєчників сприяє їхня відносна рухливість в порожнині малого тазу, а також підвищена фізична активність. Саме тому дана патологія спостерігається, як правило, у дитячому віці. Серед факторів, що сприяють перекруту правого яєчника, слід зазначити медикаментозну стимуляцію овуляції, вагітність, а також будь-які стани, що супроводжуються збільшенням розмірів яєчників. Різка біль в правому яєчнику і животі може супроводжуватися блюванням, при пальпації виявляється хвороблива припухлість. Якщо тканина придатків піддалася незворотним патологічним змінам, проводять оперативне видалення яєчника.
 • Іноді в процесі овуляції відбувається розрив правого яєчника, що спричиняє кровотечу. Попадання крові в черевну порожнину провокує больові відчуття і загрожує розвитком перитоніту, тому показано хірургічне втручання, в ході якого накладають шви і відновлюють цілісність органу. У деяких жінок сама овуляція проходить досить болісно, на що вказує поява болю в правому яєчнику в певні дні менструального циклу. Крім того, гострі та хронічні запальні процеси сприяють утворенню спайок у правому яєчнику, які в свою чергу нерідко стають причиною болю в правому яєчнику.
 • Апоплексія правого яєчника - це раптово наступивший крововилив у яєчник, що супроводжується його розривом і кровотечею в черевну порожнину.

Апоплексія яєчника виникає, як правило, у жінок у віці до 40 років, частіше у правому яєчнику, при цьому завжди виникають кровотеча і біль в правому яєчнику. За домінуванням одного з цих ознак умовно розрізняють анемічну й болючу форми захворювання. При однаковій вираженості цих ознак говорять про змішану форму апоплексії.

Захворювання починається гостро з раптових, іноді дуже сильних болів у правому яєчнику і внизу живота з переважанням на стороні ураженого яєчника.

Болі часто віддають в пряму кишку, стегно і поперек. Нерідко напад супроводжується нудотою і блювотою, а також непритомним станом.

Температура тіла залишається нормальною. При рясній кровотечі настає різке зниження артеріального тиску і колапс (важкий стан з різкою серцевою слабкістю, падінням судинного тонусу, частим пульсом, і холодним потом). Яєчник при прощупуванні має кулясту форму і різку хворобливість.

 • Овуляторні болі в правому яєчнику виникають в нижній частині живота в періовуляторний період в результаті подразнення очеревини фолікулярної рідини; тривають від 12 до 36 год окремими нападами по кілька годин.
 • Синдром гіперстимуляції яєчників може розвинутися у жінок з безпліддям при лікуванні гормонами (кломіфен, гонадотропіни). Яєчники збільшені в розмірах, з множинними фолікулярними кістами, великим кістозним жовтим тілом і набряком строми. При легкій формі з'являються болі в правому яєчнику, здуття живота; збільшення маси тіла. При важкій формі з'являються задишка, асцит, плевральний випіт, електролітний дисбаланс, гіповолемія, олігурія.
 • Психогенні фактори: при виключенні органічних причин болю в правому яєчнику необхідне обстеження жінки психотерапевтом (прикордонні стани: іпохондрія, депресія, істерія).
 • Встановити наявність великого новоутворення яєчника допомагає пальпація живота і гінекологічний огляд. Важливу інформацію про стан придатків матки надає УЗД органів малого тазу та магнітно-резонансна томографія. Особливо цінною видається діагностична лапароскопія, що дозволяє виявити спайковий процес і вогнища ендометріозу, що локалізуються в правому яєчнику. За допомогою даної методики можна не тільки виявити, але і усунути багато патологій органів малого тазу. Грамотна діагностика є запорукою ефективного лікування, яке дозволить назавжди позбутися від болю в правому яєчнику.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у правому яєчнику:

Гінеколог.

Ви відчуваєте Болю у правому яєчнику? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у правому яєчнику? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.