Online Тесты

 • Кто ты: шпион или его «находка»? (вопросов: 12)

  Граница между общительностью и излишней болтливостью порой бывает весьма размытой. Попробуй определить, по какую сторону находишься ты, ответив на вопросы этого теста...Симптоми хвороби - Болі у передпліччя

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у передпліччя -

Передпліччя (antebachium) - частина верхньої кінцівки, обмежена ліктьовим і променево-пястним суглобами.

Шкіра тильній поверхні передпліччя більш товста, ніж на долонній поверхні рухлива, легко береться в складку, має волосяний покрив. Власна фасція передпліччя з усіх боків покриває м'язи, кістки, судинні нервові утворення, утворюючи 3 фасциальних простори: переднє, зовнішнє і заднє, які між собою розділені фасциальними перегородками, що прикріпляються до кістки.

Кісткову основу передпліччя складають променева і ліктьова кістки, що зчленовуються в проксимальному, дистально-променево-ліктьовому суглобах.

Епіфіз променевої і ліктьової кісток укріплені зв'язками, а діафізи з'єднані міжкостною перетинкою. Така анатомічна будова передпліччя дає можливість здійснювати рух променевої кістки навколо ліктьової назовні (супінація) досередини (пронація).

У передньому фасціальному ложі розташована передня група м'язів, яка утворює чотири шари: перший шар круглий пронатор (м'яз, кістка, що обертається всередину), променевий згинач зап'ястя, довга долонна м'яза, другий шар - поверхневий згинач пальців та середні фаланги II-V пальців і кисть; третій шар - глибокий згинач пальців, довгий згинач великого пальця кисті, згинальні нігтьові фаланги пальців і кисті; четвертий шар - квадратний пронатор, що забезпечує обертання кисті всередину.

У задньому фасціальному ложі в два шари розташовується задня група м'язів: перший шар - ліктьова м'яза, ліктьовий розгинач зап'ястя, що розгинають кисть і відвідний її в ліктьову сторону, розгинач мізинця, розгинач пальців, розгинає II-V пальці і кисть, другий шар - супінатор ( м'яз, вращающая кисть назовні), розгинач вказівного пальця, короткий і довгий розгинач великого пальця кисті, довгий м'яз, що відводить великий палець кисті.

Кровопостачання передпліччя забезпечують променева і ліктьова артерії. Венозний відтік здійснюється за рахунок поверхневих і глибоких вен, відтік лімфи - по поверхневому; глибокими лімфатичними судинами в ліктьові і пахвові лімфатичні вузли. Передню групу м'язів іннервують серединний і частково ліктьові нерви, задню - променевий нерв.

Біль у передпліччя - часта скарга, з якою звертаються пацієнти до лікарів різних спеціальностей. Різноманітність причин, що викликають больові відчуття в передпліччя, зумовлює складність їх діагностики та лікування.

При яких захворюваннях виникає Біль у передпліччя:

При яких захворюваннях виникає біль у передпліччя:

Причини болю в передпліччя:

 • Біль у передпліччя можуть викликати травматичні пошкодження ліктьового і променево-зап'ясткового суглоба (вивихи, переломи), м'язів передпліччя.

Розрізняють закриті і відкриті ушкодження передпліччя. При значних ударах, підшкірних розривах м'язів і закритих переломах кісток передпліччя можуть розвинутися субфасціальні гематоми (субфасціальний гіпертензіонний синдром), що призводять до здавлення судин, нервових стовбурів м'язів, що проявляється ішемією дистальних відділів кінцівки з порушенням функції і шкірної чутливості в області кисті.

Підшкірні розриви сухожиль і м'язів передпліччя зустрічаються рідко. При повних і часткових їх ушкодженнях спостерігаються локальна болючість в передпліччя, гематома, порушення функції кисті і пальців.

 • Хронічне перенапруження м'язів передпліччя, наприклад у процесі професійної діяльності, нерідко призводить до розвитку дистрофічного процесу. Захворювання проявляється болями ниючого характеру в передпліччя, що підсилюються при стисненні пальців в кулак, рухах у лучезапястному суглобі. М'язовий тонус підвищений, пальпація болюча.
 • При важкій одноманітній роботі можуть виникати асептичні тендовагініти сухожиль передпліччя, частіше розгиначів пальців. Вони проявляються болями в передпліччі при рухах пальців кисті, іноді визначається крепітація (крепітаційний тендовагініт). 
 • Гнійні тендовагініти звичайно є ускладненням панариція або флегмон кисті і можуть супроводжуватися гнійним розплавленням тканин з проривом гною в простір Пирогова (між квадратним пронатором, міжкістною мембраною і обома кістками передпліччя). Спостерігаються висока температура тіла, набряк, гіперемія шкіри і різкий біль у передпліччя при пальпації, обмеження або відсутність рухів пальців кисті. 
 • Синдром зап'ястного каналу характеризується ущільненням поперечної зв'язки і звуженням каналу зап'ястя. При цьому відбувається здавлення серединного нерва, сухожиль згиначів і судин кисті. Характерні нічні парестезії і біль у передпліччя. 
 • Міозити, крепітуючі тендовагініти (частіше лівого передпліччя) зустрічаються у прасувальниць, полірувальників, шліфувальників, теслярів, ковалів та ін. Протікають підгостро (2-3 тижні). Біль у передпліччя пекуча, посилюється під час роботи, м'яз і точка її прикріплення болючі, наголошується набряклість, крепітація. 
 • Рефлекторні нейродистрофічні і нейроваскулярні синдроми. Під час цих синдромів джерелом больової імпульсації є рецептори фіброзного кільця хребетного диска, задньої поздовжньої зв'язки, капсул суглобів і т.д. Біль має кілька закономірностей: ниючий характер, іррадіація в потилицю, плече, передпліччя і кисть, посилення болю при рухах в шиї або тривалій напрузі. 
 • Біль у передпліччя може бути одним із проявів синдрому передньому сходовому м'язу (скаленус - синдром, синдром Наффцігера) або синдрому малого грудного м'яза (пектологічний синдром). В обох випадках клінічна картина обумовлена рефлекторними м'язово-тонічними порушеннями у сходовій або малому грудному м'язі і пов'язаним з ними здавленням плечового сплетіння і підключичної артерії. Основні прояви - біль і набряклість у руці, пізніше приєднуються гіпалгезія і слабкість в ульнарно розташованих м'язах кисті та передпліччя. 
 • Поразка нижньої порції плечового сплетення (плексопатії) внаслідок травми, пухлинних утворень або променевої терапії, що призводить до розвитку синдрому Дежерин-Клюмпке, який характеризується парезом кисті і пальців, гіпестезією по внутрішній поверхні передпліччя. 
 • Здавлення серединного нерва в області круглого пронатора супроводжується різким болем у передпліччя, що іррадіює в пальці, а також чутливими розладами. 
 • Невропатія променевого нерва. Найбільш характерним є його ураження в області ліктьового суглоба. Травмування променевого нерва в цій зоні з формуванням епіконділіта ("тенісний лікоть") зазвичай виникає в результаті перенапруження м'язів-розгиначів кисті та передпліччя супінаторів. Першим симптомом є біль у латеральному надвиростку, яка носить гострий характер.

При повторній травматизації біль стає постійним. У випадках ураження поверхневої гілки променевого нерва в ліктьовому суглобі біль виникає у ліктьовій області та передпліччя, характерні ниючі болі спокою. При цьому парестезії і чутливі розлади відсутні. Це так звана алгічна форма тунельного синдрому променевого нерва.

 • При сирінгомієлії нейроостеоартропатії зустрічаються у 20% хворих, існують і безбольові форми. У цілому для сирінгомієлії характерні болі в тому числі в передпліччя, які виникають вже на ранніх стадіях захворювання, носять спонтанний характер і бувають односторонніми. При цьому больовий синдрому супроводжують чутливі розлади, які при сирінгомієлії носять сегментарно-дисоційований характер.
 • Біль у кисті і передпліччя часто супроводжує ревматоїдний артрит, остеоартрози, системний червоний вовчак, дерматоміозит. Характерний біль у дистальних відділах верхньої кінцівки і для псоріатичного артриту, хронічної подагри, синдрому Рейтера. У всіх випадках для виключення ураження суглобів необхідно як клінічне дослідження суглобів (припухлість, зміна конфігурації, хвороблива пальпація, локальна зміна температури, клацання при русі), так і додаткове лабораторне, рентгенологічне дослідження. 
 • Біль у передпліччя - складний поліетіологічний клінічний феномен. Серед основних причин болю в передпліччя істотно переважають неврологічні захворювання різної природи - травми, вертеброгенні захворювання з різними нейрорефлекторними і нейроваскулярними розладами, метаболічні та імунні порушення, інфекційні та інші фактори.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у передпліччя:

 • Травматолог;
 • Невролог.

Ви відчуваєте Болю у передпліччя? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у передпліччя? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.