Online Тесты

 • Тест на созависимость (вопросов: 9)

  Этот тест поможет определить: вы – тот, кто помогает или тот, кому помогают. Отвечайте «да» или «нет»Симптоми хвороби - Болі у придатках

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у придатках -

Придаток яєчника, epoophoron, знаходиться між листками очеревини широкої зв'язки матки в латеральному відділі брижі маткової труби, між яєчником і кінцем труби. Він складається з ніжної мережі звивистих поперечних проточок, ciuctuii transversi, і поздовжньої протоки придатка яєчника, ductus epoophori longitudinalis. Поперечні проточки представляють собою залишки сечових канальців краніального відділу середньої нирки; вони йдуть від воріт яєчника до маткової труби і відкриваються в поздовжній канал придатка, який представляє залишок мезонефральної протоки.

Пухирчасті сережки, appendices vesiculosae, один або кілька непостійних бульбашок, підвішених іноді на дуже довгій ніжці, яка розташовується латеральніше придатка яєчника і підвішена на mesosalpinx або на одній з бахромок. Вони величиною з невелику горошину, наповнені рідиною.

Околояічник, paraoophoron. - Жовтуватого кольору вузлик з звивистих трубочок, що представляє собою залишок канальців нижнього відділу середньої нирки. Він має вигляд невеликих, замкнутих з кінців трубочок, розташованих медіально від придатка яєчника між листками очеревини.

Придатки яєчка - новоутворення, які розташовані по бічних поверхнях яєчок уздовж  від верхнього до нижнього полюсів, і у нижнього полюса яєчка тривають у сім’явивідні протоки. Придатки яєчка прощупуються у вигляді валиків на бічній поверхні яєчок.

Основні функції придатків яєчок:

 • Проведення сперматозоїдів з яєчка в сім'явивідну протоку;
 • Здійснення процесу дозрівання сперматозоїдів.

При яких захворюваннях виникає Біль у придатках:

При яких захворюваннях виникає біль у придатках:

Основні причини болю в придатках яєчників:

 • Сальпингоофорит (від грец. Salpinx, труба і новолат. Oophoron - яєчник, синоніми: аднексит) - запалення маткових труб і яєчників (ще їх називають придатками матки). Це підступне захворювання. Часом, протікаючи майже непомітно і не представляючи серйозної загрози для життя жінки, воно б'є по самому вразливому - здатності мати дітей. За статистикою, кожна п'ята жінка, що перенесла його, страждає безпліддям.

Основною причиною виникнення сальпінгоофорита є:

Інфекції що передаються статевим шляхом: трихомоніаз, мікоплазмоз, хламідіоз і пр.

Як видно з назви цієї групи інфекцій, хвороботворний мікроб потрапляє в організм жінки переважно при статевому контакті з інфікованою людиною.

Інфекція впроваджується в піхву. Далі, в залежності від можливостей, виду збудника і особливостей організму, він може викликати запальний процес в сечостатевих органах: сечівнику - уретрит, у піхву - вульвіт, у великій залозі при вході в піхву (бартолінової залозі) - бартолініт, а також, у внутрішніх статевих органах: на шийці матки - цервіцит, у матці - ендометрит. З вище сказаного можна помітити, що інфекція як би "піднімається" все вище і вище. Якщо вчасно не розпочати лікування, - з порожнини матки запальний процес переміщається в маткові туби, а далі пошир.ється на яєчники. У результаті запалення, маткові труби і яєчники перетворюються в єдине запальне утворення.

Фактором, що привертає запальні захворювання статевої системи може стати ослаблення імунітету через хвороби інших органів і систем, наприклад, захворювання залоз внутрішньої секреції (цукровий діабет, ожиріння), а так само, через переохолодження, простудних захворювань, стресів.

Симптоми запалення придатків яєчників.

У результаті запалення яєчників і маткових труб, у придатках яєчників виникають тягнуть і колючі болі, може підвищитися температура тіла, турбувати біль при статевому акті. Іноді до цих симптомів додаються хворобливі, прискорені сечовипускання, розлади роботи кишечника, а також порушення менструального циклу. Якщо такі явища виникли вперше і яскраво виражені, то свідчать про гострий сальпінгоофорит. Швидше за все, біль у придатках яєчників і підвищена температура змусять жінку негайно звернутися до лікаря, який вчасно призначить лікування. При тривалому (не один тиждень) існуванні запалення придатків і неадекватному лікуванні процес переходить в хронічну форму.

Можливі ситуації, коли після гострого запалення придатків матки, процес швидко переходить у хронічну без виражених симптомів гостру стадію.

Хронічний сальпінгоофорит характеризується помірними, що виникають періодично, тупими, що тягнуть, ниючими болями в придатках яєчників, що посилюються при охолодженні, а так само, порушеннями менструального циклу. Біль зазвичай відчувається внизу живота, в пахових областях, в області крижів, у піхві. Нерідко її інтенсивність не відповідає характеру змін у статевих органах, тобто запальні зміни в органах можуть бути мінімальними або на тлі лікування вони можуть бути ліквідовані, а біль, як залишкове явище зберігається тривалий час. Існування постійного болю призводить до виникнення невротичних станів у жінки, зниження працездатності, виникнення конфліктів у родині.
Температура, як правило, не підвищується, і загальне самопочуття не погіршується. Такий стан може тривати довго, без чітко вираженого початку і кінця захворювання.

Поєднання перелічених факторів з менструацією підвищує ймовірність таких загострень, оскільки під час менструації створюється сприятливий гормональний фон, що призводить до структурних змін в матці і придатках, що, у свою чергу, є сприятливим середовищем для зростання і розмноження збудників хвороби.

Ускладнення запалення придатків яєчників.

 • Одним з найбільш частих ускладнень є больовий синдром (сукупність патологічних ознак). Первинно біль виникає під час запалення придатків, далі після утворення спайок можливі болі при статевому житті, при активній роботі кишечнику, при заняттях спортом. При хронічному сальпінгоофориті можливі хворобливі овуляції.
 • Гнійні утворення в маткових трубах, а також розвиток пельвіоперітоніту - запалення очеревини (внутрішньої вистилки черевної порожнини) малого таза (все це є показанням до хірургічного лікування).
 • Розвиток спайок навколо придатків, які можуть призвести до безпліддя.
 • Розлади статевої і менструальної функції жінки (патологічні імпульси від запалених яєчників і маткових труб надходять у мозок, який обробляє їх і посилає відповідні, але вже спотворені імпульси, в результаті чого порушуються функції яєчників, в тому числі і гормональна, що відповідає за менструації, лібідо (статевий потяг), вагітність та інше.
 • Мимовільні викидні і передчасні пологи, внутрішньоутробне інфікування плода. Дане ускладнення обумовлено тим, що при хронічному сальпінгоофориті інфекція може активізуватися в будь-який момент. При ослабленому імунітеті (що буває під час вагітності) можливе попадання інфекції в порожнину матки і в плодовий міхур, далі інфікуються плацента і плід. Тому, жінкам, які перенесли запалення придатків, під час вагітності потрібно найбільш ретельний контроль лікаря! При вчасно вжиті заходи можна уникнути перерахованих проблем і народити здорову дитину.

Основні причини болю в придатках яєчок:

Епідидиміт - це запальний процес у придатку яєчка.

Основні причини епідидиміту:

1. Сексуально-зв'язаний епідидиміт.
Серед сексуально-активних чоловіків у віці до 35 років найбільш частими причинами епідидиміту є

 • Ch.trachomatis (хламідійна інфекція)
 • N.gonorrhoeae (гонококова інфекція)
 • E.coli (кишкова паличка) і H. influenzae - серед чоловіків, які практикують анальний секс з статевими партнерами;
 • Більш рідкісні причини - Ureaplasma spp. і Mycoplasma genitalium.

У переважній кількості випадків інфікування придатка яєчка і яєчка відбувається уретрогенним шляхом і є ускладненням гонококкового або негонококкового уретритів. Проте можливий гематогенний і лімфогенний шлях інфікування. Для сексуально-ассоційованих епідидимітів характерний гострий перебіг і відсутність бактеріурії.

2. Сексуально-незв'язаний епідидиміт

У чоловіків старше 35 років також відзначаються сексуально-зв'язані епідидиміти, але частота їх набагато рідше. Найбільш частими причинами сексуально-незв'язаного епідидиміту є ентеробактерії: E. coli та Pseudomonas. Ініфікування відбувається при обструкції сечових шляхів, гематогенно-лімфогенним шляхом і при медичних інструментальних втручаннях (ятрогенний епідидиміт). Для сексуально-незв'язаних епідидимітів характерно хронічний, млявий перебіг і наявність бактеріурії.

3. Епідидиміт як ускладнення системних захворювань
Епідидиміт може розвиватися при туберкульозі, бруцельозі, кріптокооккозі. Дуже рідко при сифілісі - сифіліс яєчка.

Які ускладнення епідидиміту?

 • Абцеси яєчка

Відзначається виражена гіперемія і набряклість мошонки, спаяність мошонки і яєчка, виражені симптоми загальної інтоксикації: лихоманка, озноб, нездужання.

 • Ішемія і некроз яєчка

Запалення сім'явивідної протоки при орхоепідідіміті може викликати його набряк і внаслідок цього здавлювання вен і артерій, що живлять яєчко, що веде до його ішемії та подальшому некрозу і втрати яєчка.

 • Чоловіче безпліддя

Навіть і без наявності ускладнень, орхоепідідіміті є однією з основних причин безпліддя у чоловіків, внаслідок запальних і постзапальних процесів (атрофія, рубцювання) в придатку яєчка, що ведуть до загибелі клітин, що виробляють сперматозоїди і обтурації сім’явивідних шляхів.

4. Особливий вид епідидиміту виникає після стерилізації (перев'язки сім'явивідної протоки). Тоді  сперма, що утворилася  не знаходить виходу і може виникнути запалення в придатку яєчка. Придаток яєчка збільшується в розмірах і досягає розмірів яєчка і більше. Сім'явивідна протока набрякає і потовщується. Епідидиміт може супроводжуватися запаленням сім'явивідної протоки (деферентів) або запаленням оболонки сім'яного канатика (фунікуліт).

5. Орхоепідіміт - запалення яєчка (орхіт) і (або) придатка яєчка (епідидиміт). Серед сексуальних активних чоловіків молодше 35 років є ускладнення статевих інфекцій (хламідіоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, гонорея).

Епідидиміт може бути:

 • Гострим
 • Хронічним.

1. Хронічний епідидиміт зустрічається рідко. Зазвичай при специфічних інфекціях (туберкульоз, сифіліс). Він частіше буває двосторонній і дуже часто приводить до безпліддя. Хронічний епідидиміт виникає і після стерилізації чоловіка.

2. Гострий епідидиміт починається з підвищення температури тіла до 39-40 градусів. Придаток яєчка різко збільшується в розмірах. З'являється різкий біль в одній половині мошонки, мошонка набрякає, шкіра її розтягується, втрачаючи складки. Може бути почервоніння мошонки. Болі віддають в пахову область, промежину, крижі. За відсутності лікування може відбутися нагноєння придатка і стан пацієнта різко погіршується. Можливий перехід інфекційного процесу на яєчко - виникає запалення яєчка - орхіт. При тривалому перебігу інфекційного процесу тканини придатка склерозіруются, в просвіті сім'явивідної протоки утворюються спайки і протока може стати непрохідним для сперматозоїдів. У цьому випадку, якщо процес двосторонній виникає безпліддя.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у придатках:

 • Гінеколог;
 • Уролог.

Ви відчуваєте Болю у придатках? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у придатках? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.