Online Тесты

 • Есть ли у вашего ребенка творческий потенциал? (вопросов: 8)

  Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте 3-5 лет. Он помогает выявить творческий потенциал, проанализировать стремление ребенка к творчеству, выявить его способности...Симптоми хвороби - Болі в промежині

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в промежині -

Під промежиною, perineum, у вузькому сенсі слова означають ділянку тканин між переднім краєм заднього проходу і заднім краєм зовнішніх статевих органів або частин (кореня мошонки у чоловіків, заднього краю статевої щілини у жінок).

У топографічній анатомії промежиною, perineum, називають область виходу малого тазу. Область зайнята зовнішніми статевими органами і задньопрохідною частиною прямої кишки. Область промежини має ромбоподібну форму; спереду вона простягається до нижнього краю лобкового симфізу, ззаду - до верхівки куприка і по боках обмежена лобковими і сідничими кістками і крижово-бугорними зв'язками, ligg. sacrotuberalia, відділяючись від стегна стегновою-промежинною складкою.

Область промежини, regio perinealis. утворює дно таза, закриваючи тим самим вихід з останнього, і підрозділяється на передню, меншу, сечостатеву область, regio urogenitalis, і задню, велику, задньопрохідню область, regio analis. Вихід з порожнини малого таза закривається м'язами, фасціями, жиром і шкірою, порізно залягають у кожних ділянках промежини. Злегка опукла до переду лінія, що з'єднує правий та лівий сідничні горби, і є кордоном цих двох областей. Розташована по серединно-сагітальній лінії шкірна складка, шов, raphe, промежина, як би розділяє шкірний покрив цієї області на праву і ліву половину. У сечостатевій області, regio urogenitalis, розташовані зовнішні статеві частини, сечівник і сечостатева діафрагма, diaphragma urogenitale. Через сечостатеву діафрагму у чоловіків проходить сечівник, а у жінок - сечовипускальний канал і піхву.

При яких захворюваннях виникає Біль в промежині:

При яких захворюваннях виникає біль в промежині:

Основні причини болю в промежині:

1. Болі або будь-які неприємні відчуття в промежині практично завжди свідчать про проблеми з передміхурової залозою, частіше за все - при хронічному простатиті або насіннєвими бульбашками. Больові подразнення з боку передміхурової залози і заднього відділу сечівника передаються по сакральних нервах. Локалізація болю - в промежині, прямій кишці.

При появі таких симптомів обов'язково потрібно звернутися і пройти обстеження в уролога.

2. Біль в промежині після природних пологів швидше за все посилюється в тих випадках, коли промежина разірвалася або була розрізана при епізіотомії, а потім зашита.

3. При гострому уретриті болі бувають різкими і болісними, при хронічному вони менш сильні і сприймаються як відчуття печії. Біль може бути не пов'язаний з актом сечовипускання і може мати постійний характер - це зазвичай буває при коллікуліті (тобто запаленні насіннєвого горбка в задньому відділі сечівника). Біль при захворюваннях цього відділу уретри локалізується в промежині.

4. Болі в промежині характерні для захворювань передміхурової залози. При гострому простатиті біль носить різкий, пульсуючий характер, віддає у задній прохід, крижі, головку статевого члена. При хронічному простатиті болі неінтенсивні, тривалі й носять тягнучий характер.

5. Гнійники (абсцеси) виникають частіше ізольовано в одній частці передміхурової залози, при цьому болі максимально турбують на ураженій стороні. Майже завжди тверді випорожнення затримані, гази не відходять, сечовипускання утруднено. У стадії активного формування абсцесу спостерігаються виражені болі в промежині, іррадіюючі в крижі, внутрішню поверхню стегон, пряму кишку з високою температурою тіла.

6. Запалення цибулинно-уретральної залози (Купер) найчастіше супроводжує уретрит будь-якого походження, так як інфекція в ці залози потрапляє безпосередньо з сечовипускального каналу. Якщо відтік секрету з цибулинно-уретральної залози при її запаленні не порушується, то хворий відчуває помірний біль в промежині, особливо в положенні сидячи і під час акту дефекації.

При утрудненні відтоку секрету відбувається нагноєння залози, різко посилюється біль в промежині і в корені статевого члена, підвищується температура тіла, можуть бути озноби.

7. Травматичні ушкодження сечівника і передміхурової залози:

 • Закриті пошкодження сечівника виникають найчастіше в результаті безпосереднього впливу травмуючої сили на уретру (перелом кісток тазу, падіння на промежину, форсоване введення металевого катетера, Бужа або цистоскопу, родова травма, операція на передміхуровій залозі і т.п.). Розрізняють забій, неповний розрив, або надрив, і розтрощення сечовипускального каналу. Основними симптомами є шок, тупий біль в промежині, мошонці, різкий біль в сечівнику, уретроррагію, гостра затримка сечовипускання, часті безрезультатні позиви до сечовипускання, розтягнення сечового міхура, гематома і сечові затікання на промежині, мошонці, стегнах.
 • Відкриті ушкодження сечівника ділять на ізольовані та поєднані (вогнепальні, колоті, різані, Забиті, рвані, укушені). Колото-різані рани локалізуються в області промежини, при цьому пошкоджується і статевий член. Різані рани можуть бути повними і неповними, а при укушених ранах пошкоджується в основному губчаста частина уретри і статевий член. Ці поранення проявляються гострою затримкою сечовипускання, частими позивами до нього, уретроррагію, болем у промежині і внизу живота, збільшенням сечового міхура, виділенням сечі з рани при сечовипусканні.
 • Серед закритих травм передміхурової залози і насінних бульбашок виділяють удари і розриви, які найчастіше виникають при переломах куприка, сильному ударі в промежину, падінні на твердий предмет, а також при форсованому або неправильному введенні в сечовипускальний канал металевих катетерів, бужів, цистоскопія. Клінічно цей вид травм проявляється болем внизу живота, в області заднього проходу і промежини, частим болючим сечовипусканням, мікро-або макрогематурією, гемоспермія.
 • Серед відкритих травм передміхурової залози і насінних бульбашок розрізняють удари, дотичні, сліпі і наскрізні поранення. Найчастіше зустрічаються вогнепальні і колото-різані рани, як правило, поєднані. Хворі скаржаться на біль в промежині, уретроррагію і дизурії.

Можливі тампонада сечового міхура кров'яними згустками, сечова інфільтрація, виділення сечі через пряму кишку або промежину. Діагноз встановлюють на підставі даних анамнезу, клінічної картини, результатів ректального дослідження, уретрографія. Лікування полягає в первинній хірургічній обробці рани, зупинці кровотечі, видалення сторонніх тіл і гематом.

8. Розриви промежини під час пологів

Рубцева тканина, що утворилася через розриви або розсічення промежини під час пологів. Майже всі жінки, які перенесли подібне втручання, відчувають біль у промежині під час проникнення і протягом статевого акту ще близько трьох місяців.

9. Обмеження сороміцького нерва, котре може статися раптово або розвинутися з часом. Тривале сидіння, катання на велосипеді. повторювані рухи, і ножні вправи можуть призвести до ущемлення сороміцького нерва.

У деяких людей спостерігається в основному ректальна біль іноді з проблемами дефекації. В інших переважає біль в промежині або геніталіях.

Симптоми можуть включати колючий, судомний або пекучий біль, поколювання, оніміння або підвищену чутливість. Зазвичай симптоми стають гірше в сидячому положенні і краще при положенні стоячи або лежачи. Може бути відчуття того, що людина сидить на горбку.

10. При раку передміхурової залози спостерігаються болі в промежині, які можуть віддавати в крижі, поперек і в стегна.


До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в промежині:

 • Акушер-гінеколог;
 • Проктолог;
 • Уролог;
 • Онколог.

Ви відчуваєте Болю в промежині? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в промежині? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.