Online Тесты

 • Доверяет ли вам ребенок? (вопросов: 8)

  Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте от 10 до 12 лет. Доверие между родителями и детьми - важный фактор успешного воспитания...Симптоми хвороби - Болі у пупку

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у пупку -

Більу пупку може бути сигналом серйозного захворювання. Болі в області живота завжди були і є для нас одними із самих неприємних. Адже коли болить живіт, робити ми вже точно нічого не можемо, навіть нормально ходити. Найчастіше визначення причин болю в області пупка є досить складним. У певних ситуаціях неможливо навіть послідовне детальне дослідження причин болю. Часто для якісної діагностики та призначення лікування необхідний великий досвід лікуючого лікаря, адже іноді картина захворювання буває незрозумілою, стертою.

При яких захворюваннях виникає Біль у пупку:

При яких захворюваннях виникає біль у пупку:

Біль у пупку може спостерігатися при декількох захворюваннях, таких як:

 • Захворювання тонкого кишечника (ентерити) бактеріальної, вірусної, паразитарної етіології.
 • Загострення хронічного ентериту. Хронічний ентерит - захворювання, що характеризується запальними і дистрофічними змінами слизової тонкої кишки. Може поєднуватися з ураженням товстого кишечника (ентероколіт). Причиною даного захворювання є перенесені в минулому кишкові інфекції, лямбліоз. Клініка проявляється нерізким, тупим, ниючим розлитим болем, що виникає після їжі або незалежно від неї; почуттям повноти, тяжкості, розпирання в надчеревній області та в області пупка (ці відчуття посилюються після їжі і до вечора); зниженням апетиту або нормальним апетитом; здуттям і бурчанням в животі. Шкіра суха, відзначаються ламкість нігтів, кровоточивість ясен, слабкість, втома.
 • Гострий апендицит. Найчастішим гострим захворюванням органів черевної порожнини, що вимагає хірургічного втручання, є гострий апендицит. Захворювання починається раптово, з появи болю в надчеревній ділянці або по всьому животі, іноді в області пупка, які поступово наростають. Через деякий час вони локалізуються в правій половині живота, правої клубової області (близько крила клубової кістки справа). Невелике підвищення температури, почастішання пульсу, сухий язик. При натисканні на живіт визначається різка болючість в правій половині живота, правої клубової області, яка посилюється при відпуску руки, напруга м'язів.
 • Грижа в області пупка, яка супроводжується сильним болем у животі, нудотою, блювотою, затримкою випорожнень і газів, почастішанням пульсу. В області грижі одночасно з болями визначається щільне утворення округлої або довгастої форми, різко хворобливе, не вправляється в черевну порожнину: цим защемлена грижа відрізняється від вправляємої. Необхідно терміново викликати машину "швидкої допомоги", яка доставить хворого в хірургічний стаціонар. Неприпустимо займатися вправленням грижі, оскільки можна пошкодити ущемлену кишку. Зволікання з викликом "швидкої допомоги" загрожує небезпекою і може призвести до некрозу (омертвіння) защемленої кишки.
 • Рак тонкого кишечника. Найчастішими початковими симптомами є диспепсичні розлади: нудота, блювота, здуття живота, спастичні болі в області кишечника, болі в області пупка. Надалі спостерігається зниження маси тіла, яке може бути пов'язано як зі зниженим харчуванням, так і з швидким прогресуванням пухлинного процесу.
 • Дивертикуліт тонкого кишечника. Дивертикулами називаються придбані мішкоподібні випинання слизової оболонки через м'язовий шар кишки, розміром від 3 мм до більше 3 см в діаметрі, як правило, множинні, найчастіше після 40 років. Дуже рідко зустрічаються гігантські дивертикули в діаметрі до 15 см. Дивертикули зустрічаються в будь-якому місці тонкого кишечника. Клініка включає в себе біль в області пупка, локальну болючість при пальпації в лівій нижній частині живота і підвищення температури.
 • Абдомінальна мігрень. Абдомінальна форма мігрені найчастіше зустрічається у школярів та підлітків. Біль носить інтенсивний характер, може бути розлита або локалізується біля пупка, супроводжується нудотою, блювотою, проносом, зблідненням і похолоданням кінцівок. Тривалість болю коливається від півгодини до декількох годин або навіть декількох діб. Характерно одночасна поява болю в животі і головного болю або їх чергування. Важливо враховувати зв'язок абдомінального болю з головним болем мігренозного характеру, характерні для мігрені ознаки: молодий вік, випадки мігрені в родині, терапевтичний ефект протимігренозних препаратів, збільшення швидкості лінійного кровотоку в черевній аорті при допплерографії під час пароксизму.
 • Заворот тонкої кишки (странгуляційна кишкова непрохідність). Завороти тонкої кишки починаються гостро. Захворювання протікає з важкими загальними і місцевими клінічними симптомами, характерними для гострої високої странгуляційної непрохідності кишечника. Провідним симптомом є різкі болі. Характерний постійний гострий біль у глибині живота і в превертебральній області. Болі (як постійні, так і переймоподібні) локалізуються в правій половині живота і біля пупка. Блювота з'являється на початку захворювання, але рідко буває фекалоідною. Затримка випорожнень і газів є у більшості хворих. У перші години захворювання на тлі постійного болю періодично виникають переймоподібні болі, інтенсивність яких наростає синхронно з перистальтикою, досягаючи характеру нестерпних. Часто хворі кричать від болю, стають неспокійними, приймають вимушене положення з приведеними до живота ногами. Блювота з самого початку багаторазова і не приносить полегшення.
 • Порушення мезентеріального кровообігу і аневризми черевного відділу аорти.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у пупку:

 • Гастроентеролог;
 • Онколог.

Ви відчуваєте Болю у пупку? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у пупку? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.