Online Тесты

 • Кто ты: шпион или его «находка»? (вопросов: 12)

  Граница между общительностью и излишней болтливостью порой бывает весьма размытой. Попробуй определить, по какую сторону находишься ты, ответив на вопросы этого теста...Симптоми хвороби - Болі у п'яті

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у п'яті -

Як і інша частина стопи, п'ята виконує роль амортизатора. М'який жировий прошарок і п'яткова кістка, найбільша з 26 кісток стопи, можуть витримати величезні навантаження при бігу чи під час ходьби. Але через п'яткову кістку проходять кровоносні судини, через що в порівнянні з іншими кістками вона більш м'яка, губчаста, проходять через неї і нерви.

Багато нервів ноги саме через п'яту проходять до інших частин стопи. Саме через наявність нервових каналів і кровоносних судин п'ята так чутлива до травм. Отримати травму п'яти дуже просто.

Біль у п'яті може викликатися багатьма причинами, незручним взуттям до біомеханічних проблем, що виникають під час ходьби та під час бігу. П'ятка може стати жертвою тендиніту (запалення тканини сухожилля) і ревматичного артриту.

При яких захворюваннях виникає Біль у п'яті:

При яких захворюваннях виникає біль у п'яті:

Є дві основні причини болю в п'яті (підошовний фасциит і п'яткова шпора).

 • По-перше, постійне перенапруження стопи, що призводить до болю від перевантаження. Воно може викликатися взуттям з незвично низьким каблуком, різким збільшенням рухової активності, а також виробничою діяльністю, пов'язаною з тривалим перебуванням на ногах. Все це веде до розвитку такого захворювання, як підошовний фасциит.

Підошовна фасція - це щільне сполучно-тканинне утворення, яке у вигляді широкої смуги розташовується на поверхні стопи - від п'яткової кістки до головок плеснових кісток.

Поширений діагноз «біль у п'яті» зазвичай пов'язаний з розтягуванням і запаленням фасції в місці прикріплення до п'яткової бугра.

 • З часом хронічне запалення фасції призводить до відкладення солей кальцію в області запалення з утворенням кісткового наросту, так званої п'яткової шпори. Як правило, в цей період біль у стопі вже зменшуються. Біль особливо сильна вранці, коли людина встає з ліжка після тривалого відпочинку. Протягом дня вона поступово слабшає, але може виникати після періоду короткочасного відпочинку при виконанні перших кроків.

Інші причини болю в п'яті:

 • Болі в п'яті є наслідком ураження та запалення або ахілового сухожилля і його сумок - і тоді біль виникатиме над п'ятою по задній поверхні ноги, або наслідком ураження сухожилля підошовних м'язів - в цьому випадку болі виникають в області п'яти з боку підошви (під п'ятою) .
 • Травматизація сухожилля (наприклад, його надрив або розтягування), перевантаження сухожилля внаслідок ходьби у взутті на високих підборах, перевантаження сухожилля під час тривалої ходьби при наявності вираженої плоскостопості, а так само забій п'яткової кістки з наступним запаленням оточуючих тканин (наприклад, внаслідок стрибка з висоти на п'яти). Хворі цієї групи найчастіше скаржаться на пекучі болі під п'ятою, що визначаються, як відчуття "цвяха", які посилюються при спробі наступити на п'яту.
 • Деякі види інфекцій, особливо статеві (наприклад, гонорея, хламідіоз тощо), які відбуваються приховано, можуть призводити до реактивного запалення п'ят. Існують деякі ознаки, які можуть вказати (або хоча б "натякнути") на інфекційно-реактивний характер ураження п'яткових сухожиль. У цьому випадку болі в області п'ят виникають найчастіше не тільки при ходьбі. У хворих з реактивним артритом п'яти можуть хворіти навіть у спокої, ночами. Причому іноді саме вночі вони болять найсильніше.

Крім того, до запалення п'ят при реактивному артриті нерідко приєднуються запалення ряду суглобів і очей, а так само неприємні відчуття в області статевих органів. Втім, все це - і нічні болі, і запалення очей, суглобів, неприємні відчуття в області статевих органів - може бути ознакою інших запальних захворювань.

 • Запалення п'яткової області, і як наслідок, біль у п'яті, часто буває наслідком низки хронічних запальних захворювань суглобів: хвороби Бехтерева, псоріатичного артриту, або подагри - захворювання, пов'язаного з порушенням обміну речовин, що виникає найчастіше у людей, схильних до вживання спиртного або надмірно захоплюються м'ясною їжею.

У деяких випадках запалення п'яткових сухожиль є першим проявом вищевказаних хвороб, але частіше виникає вже в їх розпалі - після попереднього запалення суглобів та хребта.

При обстеженні хворих з запальними захворюваннями майже завжди можна виявити в аналізах крові (з вени) специфічні "маркери запалення" при хворобі Бехтерева або псоріатичному артриті, і явне підвищення рівня сечової кислоти - при подагрі.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у п'яті:

 • Травматолог;
 • Ревматолог.

Ви відчуваєте Болю у п'яті? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у п'яті? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.