Online Тесты

  • Ваш ребенок: звезда или лидер? (вопросов: 6)

    Данный тест предназначен для детей в возрасте 10-12 лет. Он позволяет определить, какое место ваш ребенок занимает в коллективе сверстников. Чтобы правильно оценить результаты и получить самые точные ответы, не стоит давать много времени на раздумье, попросите ребенка отвечать то, что первым придет ему в голову...Симптоми хвороби - Болі на пізніх термінах вагітності

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль на пізніх термінах вагітності -

На пізніх термінах вагітності організм жінки готується до пологів, проводячи «больові вчення». Деякі жінки відчувають дуже інтенсивні болі, інші, навпаки, ледь їх відчувають або не відчувають зовсім.

Обумовлені наближенням пологів болю ви дізнаєтеся так: черевна стінка раптом без вашої волі напружується і стає помітно більше твердої на дотик, ніж зазвичай. Цей феномен з'являється особливо часто, коли ви прикладаєте фізичні зусилля, відчуваєте оргазм чи сумуєте і гнівайтесь, але іноді і без видимих причин. Якщо потім ваш живіт знову стає м'яким, то у вас немає підстав для занепокоєння.

Болі на пізніх термінах вагітності свідчать про критичний стан у тому випадку, коли шийка матки коротшає, а матковий зів починає розкриватися.

При яких захворюваннях виникає Біль на пізніх термінах вагітності:

При яких захворюваннях виникає біль на пізніх термінах вагітності:

I. Біль у животі на пізніх термінах вагітності.

Біль у животі на пізніх термінах вагітності далеко не завжди свідчить про загрозу викидня або якої-небудь іншої проблеми.

1. Досить часто біль у животі на пізніх термінах вагітності виникає на тлі неправильного харчування. Це призводить до спазмів органів системи травлення і відгукується ниючим болем внизу живота. Біль в нижній частині живота при вагітності може сформуватися на тлі існуючого перш коліту та дизбактеріоз кишківника. Щільна вечеря, приготована недостатньо або не зовсім свіжа їжа надають додаткове навантаження на кишечник, що може призвести до підвищеного газоутворення і виникненню відчуття тяжкості внизу живота. Такі болі закінчуються в міру завершення процесу травлення, але можуть виникнути знову при подібних умовах. Найголовнішою зброєю боротьби з подібними болями - правильне харчування.

Зростаюча матка здавлює кишечник, який і без того на тлі гормональних перебудов відчуває себе несолодко: знижується моторика, порушується перистальтика, закрепи стають частим явищем. Саме закрепи часто викликають біль внизу живота при вагітності. Для зниження ризику запорів потрібно пити більше рідини, ввести в раціон багато сирої клітковини (овочів, фруктів, цільнозернового хліба), частіше гуляти.

2. Біль у животі на пізніх термінах вагітності виникає також через розтягнення зв'язок, що підтримують матку. У міру того, як росте плід, матка збільшується в розмірах, і тиск на зв'язки посилюється. Розтягування зв'язок вельми відчутно при різких рухах, чханні, зміні положення. Біль різка, але короткочасна.

3. Біль у животі на пізніх термінах вагітності може так само виникнути через перенапруження м'язів черевного пресу. Болі ці виникають при фізичних навантаженнях, перенапруженні. Щоб біль вщух - досить просто відпочити і розслабитися.

4. Вкрай рідко під час вагітності можуть загострюватися такі захворювання як апендицит, панкреатит, кишкова непрохідність. Біль при цих захворюваннях специфічна: вона наростає, супроводжується підвищенням температури тіла і нудотою, запамороченням. Не виключено, що може знадобитися оперативне хірургічне втручання. Тому краще за все як можна швидше звернутися до лікаря або викликати «швидку».

5. Біль у животі на пізніх термінах вагітності може означати і проблеми гінекологічного характеру. Біль може бути наслідком і неблагополучного перебігу вагітності, та стану здоров'я вагітної в цілому.

6. Біль при вагітності може виникнути на тлі загрози мимовільного переривання вагітності. При цьому біль ниючий, віддає у поперек, нагадує сутички. Без ліків, як правило, не вщухає. Майже завжди подібні больові відчуттями супроводжуються виділеннями із статевих органів. Виділення можуть бути від світло-коричневого до насичено-червоного кольору, і мати різну періодичність та інтенсивність. При подібних симптомах слід відразу ж звернутися до лікаря. Він направить вас у стаціонар для обстеження і збереження вагітності.

7. Болі внизу живота, виникають при передчасному відшаруванні плаценти.
Болі внизу живота можуть виникнути при передчасному відшаруванні (під час вагітності або на початку пологів) нормально розташованої плаценти (відділенні плаценти від стінки матки до народження дитини). Передчасне відшарування плаценти може початися після травми живота, фізичного перенапруження, при деяких захворюваннях (наприклад, гіпертонічної хвороби, токсикозі другої половини вагітності) та ін. При цьому відбувається розрив кровоносних судин, що супроводжується сильним болем внизу живота і кровотечею в порожнину матки, яке може привести до ускладнень з боку матері та плоду. При появі таких ознак потрібно негайно викликати швидку допомогу, так як допомогти може лише швидке розродження і зупинка кровотечі.

II. Біль в попереку на пізніх термінах вагітності.

1. Біль в попереку на пізніх термінах вагітності спостерігається майже у половини жінок. Найчастіше цей біль пов'язаний з підвищенням навантаження на хребет і ослабленням м'язів живота із-за їх перерозтягнення. Зазвичай такий біль з'являється після 5-го місяця вагітності, а зменшується і проходить тільки після пологів. Біль іноді «віддає» у ногу, причому посилюється після фізичного навантаження, тривалої ходьби, тривалого стояння, сидіння в незручній позі. Біль в області лонного зчленування (лобка) і крижово-клубового зчленування (відчувається в області тазостегнових суглобів і по передній поверхні стегна) обумовлений незначним розм'якшенням зв'язок, викликаних зміною гормонального фону у вагітних і виробленням гормону релаксину.

Справитися з болями в спині можна за допомогою дієти, багатої кальцієм, в яку входять молочні продукти, горіхи, риба, м'ясо, зелень. Якщо болі в попереку і тазових кістках турбують регулярно, то слід приймати карбонат або лактат кальцію. Вагітним слід також уникати рухів, що збільшують навантаження на спину. Піднімаючи щось з підлоги, треба сідати навпочіпки і напружувати м'язи плечей і ніг, але не спини. Сидіти слід, спираючись на спинку стільця, і в жодному разі не можна сідати «з розмахом», різко, тому що при цьому страждають міжхребетні диски. Для сну слід вибрати ортопедичний матрац, напівжорсткий і еластичний. Подушка повинна бути середнього розміру, краще - анатомічної форми, що враховує природні вигини хребта. Взуття треба носити зручне з невисоким і стійким каблуком. І звичайно, незамінні фізичні вправи, які зміцнюють м'язи живота, спини, стегон і сідниць: аеробіка, аква-аеробіка, плавання.

2. Різні неврологічні захворювання, наприклад, грижа міжхребцевого диска, поперековий радикуліт також можуть бути причиною болю в попереку на пізніх термінах вагітності. Лікування в цьому випадку припускає постільний режим, м'який корсет чи бандаж, лікувальну фізкультуру, зрідка - використання знеболюючих засобів. Тривалі болі в лонному зчленуванні і порушення ходи - ознаки сімфізопатії, спадкового захворювання, пов'язаного зі значним розтягуванням і розм'якшенням лонного зчленування і крововиливами в нього. У цьому випадку лікування проводиться стаціонарно, і вся вагітність проходить під невсипущим контролем лікаря.

3. Якщо біль у попереку супроводжується підвищенням температури, появою набряків, головним болем і підвищенням артеріального тиску, прискореним сечовипусканням, при цьому сеча стає каламутною і змінює колір, то слід обов'язково звернутися до лікаря. Ці симптоми характерні для захворювань нирок, які потребують лікування в умовах стаціонару, так як надають несприятливий вплив на перебіг вагітності, стан плода, здоров'я жінки, викликають важкі ускладнення. Частіше за все при подібних симптомах виявляється пієлонефрит - запалення ниркової тканини і верхніх сечовивідних шляхів, викликане інфекцією.

4. Різкі, інтенсивні, переймоподібні болі в попереку, що супроводжуються порушенням сечовипускання, можуть свідчити про ниркову коліку при сечокам'яній хворобі. Проходячи по сечоводах, камінь травмує їх, виникає спазм і біль. Саме тому при сечокам'яній хворобі призначають спазмолітики і знеболюючі препарати. Лікування проводить лікар. Надалі необхідно діагностувати склад каменів (їх кілька різновидів) і залежно від цього коригувати дієту і лікування.

5. Періодичні болі в попереку, при яких відчувається напруга матки (вона як би «кам'яніє») зустрічаються при так званих помилкових сутичках Брекстона-Хікса. Ці «тренувальні сутички» на пізніх термінах вагітності готують організм до пологів. Однак, якщо термін вагітності менше 37-ми тижнів, є виділення з статевих шляхів, біль відчувається внизу живота, а інтервали між переймами скорочуються, це може свідчити про загрозу переривання вагітності. У такій ситуації необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.

III. Біль в боці на пізніх термінах вагітності.

Нерідко вагітні жінки відзначають появу болю, відчуття тяжкості, розпирання в правому підребер'ї.

Ці відчуття наростають і посилюються зі збільшенням терміну вагітності. У більшості подібних випадків виявляється, що має місце дискінезія жовчного міхура та жовчовивідних проток.

Дискінезія жовчних шляхів не настільки нешкідлива, як може здатися на перший погляд, оскільки сприяє розвитку запального процесу, каменеутворенню. І навпаки - дискінезія може бути одним із проявів жовчнокам'яної хвороби, хронічного холециститу, аномалій розвитку жовчних шляхів.

Між жовчовидільною системою та іншими органами травлення існують різноманітні анатомічні, функціональні і гормональні зв'язки, вони справляють істотний вплив на діяльність цієї системи. Так, наприклад, надходження їжі в шлунок не тільки викликає механічне подразнення рецепторів шлунка, але часто ще і підсилює жовчоутворення і рухову активність жовчних шляхів.

Рухова функція жовчного міхура і жовчовивідних проток в значній мірі залежить від стану нервової системи: так, дистонія вегетативної нервової системи може порушувати узгодженість скорочення мускулатури жовчного міхура і розслаблення тонусу сфінктерів і викликати затримку жовчовиділення. Важливу роль у виникненні дискінезії можуть зіграти і психогенні чинники, оскільки вона нерідко є наслідком і одним із клінічних проявів загального неврозу.

М'язова слабкість жовчних шляхів часом носить конституціональний (пов'язаний з особливостями статури) характер, іноді провокується незбалансованим харчуванням або може бути наслідком гормонального дисбалансу.

Для вагітних характерні гіпомоторна (тобто пов'язані зі зниженням рухової активності) порушення функціонування внутрішніх органів, викликані загальною зміною, гормонального фону.

Організм жінки на пізніх термінах вагітності виробляє велику кількість прогестерону.

Основний фізіологічний сенс дії прогестерону в цей період полягає в розслабленні матки, що перешкоджає викидню і передчасних пологів. Проте "попутно" розслабляються і інші гладком'язові органи, в тому числі і жовчний міхур. В основі гіпомоторної дискінезії лежить слабке, недостатнє спорожнення жовчного міхура, що приводить до його розтягнення і появи болів.

Виникнення дискінезії може бути пов'язано і з чисто механічними причинами: зростаюча матка давить, "підтискає" органи грудної порожнини, зокрема печінку і жовчний міхур, в результаті може порушитися нормальний процес жовчовиділення.

Зазвичай жінку турбують тупі ниючі болі в правому підребер'ї (які можуть поширюватися на підложкову область), відчуття тяжкості, відчуття тиску в цій області, нерідко супроводжуються відсутністю апетиту, нудотою, відчуттям гіркоти у роті, відрижкою, печією, здуттям живота. Біль може посилюватися при ворушінні плоду, залежить від його положення в матці.

Надмірні емоції, нервова перевтома, а іноді й погрішності в дієті посилюють або провокують больові відчуття і почуття розпирання в підребер'ї. Може виникнути біль в області серця, серцебиття, головний біль, оніміння кінцівок, пітливість, порушення сну - лікарі називають ці симптоми картиною вегетативного кризу.

IV. Прееклампсії. Симптоми прееклампсії включають підвищений кров'яний тиск, головні болі, набряклість ніг, обличчя і рук, а також наявність білка в сечі. Без своєчасного медичного втручання може закінчитися еклампсією (судомами), проте регулярне допологове спостереження передбачає її раннє діагностування та ефективне лікування або контролювання її розвитку.

V. Водянка вагітних. Це означає надлишок амніотичної рідини, чому ваш живіт нагадує вам повітряна куля, щільно наповнений водою. У кращому випадку це викликає відчуття незручності, але може супроводжуватися і сильними болями. Водянка може мляво протікати в період між 22-м і 32-м тижнями або може швидкоплинно розвиватися в кінці вагітності.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль на пізніх термінах вагітності:

  • Гінеколог;
  • Акушер-гінеколог.

Ви відчуваєте Болю на пізніх термінах вагітності? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить на пізніх термінах вагітності? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.