Online Тесты

 • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

  Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...
Симптоми хвороби - болі при геморої

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль при геморої -

Геморой є одним з найбільш поширених захворювань і зустрічається у 11-24% дорослого населення. Питома вага геморою серед патології прямої кишки становить 32,2-41%. Оперативного лікування потребують до 20% пацієнтів з патологією гемороїдальних вузлів.

У нижній частині прямої кишки, в області ануса, є 2 венозних сплетіння - зовнішнє і внутрішнє, що приймають активну участь в герметичному закриття анального каналу, яке відбувається в результаті набухання судин венозних сплетень і утворення своєрідних «подушечок» з наявної тут кавернозної тканини. У більшості випадків вроджене скупчення кавернозних тілець відбувається в підслизовому шарі на 3, 7 і 11 годинах по умовному циферблаті годинника в положенні хворого лежачи на спині. Це пояснює факт найбільш частого виникнення внутрішнього геморою в цих місцях анального каналу. Зміни в стінках судин кавернозних викликають утруднення відтоку крові з гемороїдальних вузлів. При подальшому прогресуванні захворювання порушуються еластичні властивості слизової і підслизової оболонок, зв'язкового апарату в області ануса, що призводить до зміщення і випадання гемороїдальних вузлів, травматизації артерій, які живлять вузли, і артеріальним кровотеч.

Поєднання внутрішнього і зовнішнього геморою називається комбінованим гемороєм. За вираженістю запального процесу розрізняють гострий і хронічний геморой.

При яких захворюваннях виникає Біль при геморої:

Залежно від розміру і розширення вузлів розрізняють чотири ступені хронічного геморою:

 • І ст. - Внутрішні гемороїдальні вузли видно тільки з допомогою введених в пряму кишку апаратів (ректальне дзеркало, аноскопію, ректороманоскоп, фіброколоноскопія), симптоматика мізерна;
 • ІІ ст. - Характерно випадіння вузлів при напрузі під час дефекації і самостійне їх втягування назад в анальний канал. Такі вузли вже обумовлюють характерні для геморою симптоми: біль, свербіж, печіння, почуття стороннього тіла в анальному каналі. Кровотечі з ануса виникають під час або відразу після акту дефекації, при фізичному навантаженні, підвищення артеріального тиску. Кров виділяється яскраво-червона, червона, по краплях або цівками, без болю;
 • ІІІ ст. - Вузли випадають при дефекації і фізичному напруженні, самостійно не втягуються в анальний канал, викликають болі і дискомфорт в періанальній області. Виражені всі симптоми захворювання;
 • IV ст. - Постійне випадання вузлів, їх виразка, тромбоз, супроводжувані болем, мокнутієм періанальної шкіри, свербінням. Відзначається вивертання назовні разом з гемороїдальними вузлами зубчастої лінії анального каналу (випадання слизової оболонки прямої кишки). Тонус анального сфінктера при цьому знижений, є мацерація періанальної шкіри в результаті просочування вмісту прямої кишки назовні, мимовільне відходження газів, а іноді - рідкого калу.

При тромбозі судин гемороїдальних вузлів і їхнє здавлювання розвивається гострий геморой, який також має чотири ступені:

 • І ст. - Відзначається наявність невеликих, злегка хворобливих вузлів тугоеластичної консистенції, гіперемія періанальної шкіри. Хворі скаржаться на біль, періанальний свербіж, печіння, що посилюються при дефекації і після неї;
 • ІІ ст. - Мається збільшення і набряк гемороїдальних вузлів, їх синюшність, гіперемія та ущільнення періанальної зони. З-за спазму анального сфінктера і болю пальцеве та інструментальне дослідження не можливі, виражені болі в спокої і при русі;
 • ІІІ ст. - Наявність синюшного, щільного запального інфільтрату по всьому колу ануса, представленого набряклими, виразками вузлами, які не вправляються в анальний отвір, з ділянками некротичних змін, ускладнюють руху пацієнта. Виражені всі симптоми гострого геморою, можливий розлад сечовипускання (гостра затримка сечі, дизурія);
 • IV ст. - Характеризується некрозом випали гемороїдальних вузлів і розвитком запальних змін параректальних клітковинних просторів - формується картина гострого парапроктиту з гіперемією шкіри, розм'якшенням над місцем найбільшої поразки, больовим симптомокомплексом, гіпертермією, дизуричними порушеннями.

Хронічний перебіг геморою може тривати десятки років, загострення бувають під впливом провокуючих чинників: сидячої роботи, малої рухової активності, надмірних фізичних навантажень, зловживання алкоголем, спеціями, гострими стравами, при запорах, під час вагітності та пологів.

Групи високого ризику розвитку геморою: «сидячі» професії, хронічні запори, важка фізична праця.

Відзначено, що загострення частішають після святкових днів, а також в осіб певних професій (вантажники, водії, бухгалтера). Хронічні кровотечі призводять до розвитку вторинної залізодефіцитної анемії, значного погіршення загального стану хворих, зниження працездатності. При прогресуванні випадання внутрішніх гемороїдальних вузлів у пацієнтів посилюється біль, виникає необхідність вправляння вузлів руками. Постійна травматизація слизової оболонки анального каналу супроводжується розвитком супутньої патології - анальної тріщини, запальних уражень (сфінктер, проктит, проктосигмоїдит), поліпів анального каналу, випадання прямої кишки.

Характер болю при геморої:

Біль під час акту дефекації, а також під час ходьби або в положенні сидячи при геморої досить широко відомі. Вони означають, що хвороба знаходиться в досить занедбаному стані і виник напад гострого геморою. А саме, якийсь гемороїдальний вузол виявляється ущемлений в одному з таких положень. Але анус має навколо себе дуже багато рецепторів, через це біль може бути нестерпно сильним. Тому при нападі гострого геморою в деяких випадках хвора гемороєм людина не може ні ходити, ні сидіти через сильний біль.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль при геморої:

Проктолог

Ви відчуваєте болю при геморої? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить при геморої? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.