Online Тесты

 • Общительный ли ваш ребенок? (вопросов: 10)

  Данный тест позволяет выяснить, умеет ли ваш ребенок заводить друзей, умеет ли он дружить. Тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет.Симптоми хвороби - болі при ковтанні

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль при ковтанні -

Біль при ковтанні - одна з найбільш частих скарг на прийомі не тільки отоларинголога, але й лікаря загальної практики. Цей симптокомплекс може супроводжувати велику кількість захворювань і патологічних станів, що вимагає ретельного обстеження хворого і проведення диференційної діагностики

Фактори ризику появи болю при ковтанні:

Хоча біль при ковтанні може бути у кожного з нас, деякі фактори можуть посилити вашу сприйнятливість до захворювань горла. До цих факторів відносять:

 • Вік. Біль при ковтанні частіше виникає у дітей та підлітків. Наприклад, у дітей у віці від 5 до 18 років горло може хворіти більше 5 разів на рік, у той час як у дорослих в два рази рідше. Біль при ковтанні, викликана стрептококовою інфекцією, найчастіше зустрічається у дітей.
 • Оральний секс. Біль при ковтанні може виникнути через гонококову ангіну і розвинутися після занять оральним сексом. Хоча ризик зараження в десятки разів нижче, ніж при ординарну статевому контакті будь-які різновиди орального сексу можуть призвести також до зараження ВІЛ-інфекцією, гонореєю, сифілісом.
 • Паління або пасивне куріння. Тютюновий дим, що при активному, так і при пасивному курінні містить сотні шкідливих хімічних речовин, що дратують слизову рота і носоглотки.
 • Алергія. Якщо ви страждаєте сезонними алергіями або у вас постійна алергія на пил, цвіль або шерсть домашніх тварин, то біль при ковтанні у вас з'явиться з більшою ймовірністю, ніж у людей, які не страждають на алергію.
 • Дія хімічних подразників. Тверді частинки від спалювання палива, так само, як і побутові хімічні речовини, можуть дратувати горло.
 • Хронічні або багаторазові інфекції носових пазух (гайморит, синусит). Інфекції носової порожнини і синусів можуть викликати інфікування горла.
 • Проживання або робота в тісному приміщенні. Вірусні або бактеріальні інфекції легше поширюються в місцях великого скупчення людей - в дитячих садках, навчальних аудиторіях, офісах, тюремних камерах і казармах.
 • Недотримання правил особистої гігієни. Часте і ретельне миття рук - це найкращий спосіб профілактики будь-якої інфекції.
 • Ослаблений імунітет. При ослабленому імунітеті ви більш вразливі до інфекції. Основні причини порушень імунітету: деякі захворювання, такі як СНІД та цукровий діабет, лікування препаратами стероїдів, хіміотерапія пухлин, перевтома і неправильне харчування.

Симптоми болю при ковтанні

Біль при ковтанні зазвичай з'являється разом з іншими симптомами захворювання. Залежно від типу інфекції, вони можуть бути різними. Найчастіше, біль при ковтанні виникає при вірусній інфекції: застуді або грипі. Ці захворювання можна відрізнити один від одного на підставі інших симптомів, що супроводжують біль при ковтанні.

Біль при ковтанні при застуді

Крім болю при ковтанні при застуді будуть спостерігатися:

 • Нежить
 • Підвищений сльозотеча, світлобоязнь
 • Кашель
 • Невелике підвищення температури тіла - до 38,5 º С
 • Невиражений м'язовий біль у тілі
 • Легкий або помірний головний біль

Біль при ковтанні підчас грипу

Грип зазвичай проявляється:

 • Слабкістю
 • Вираженим болем у всьому тілі
 • Ознобом
 • Підвищеним потовиділенням (потом)
 • Температурою тіла вище 38,5 º С

Біль при ковтанні при інфекційному мононуклеозі

Інфекційний мононуклеоз - це вірусне захворювання, що супроводжується сильним болем при ковтанні. Симптоми захворювання зазвичай спостерігаються близько 10 днів, але на відновлення сил після хвороби можуть знадобитися тижні. Крім болю при ковтанні, при інфекційному мононуклеозі спостерігаються:

 • Збільшення лімфатичних вузлів на шиї і під пахвами
 • Збільшення мигдаликів
 • Головний біль
 • Шкірний висип
 • Втрата апетиту
 • Збільшення і розм'якшення селезінки
 • Запалення печінки

Біль при ковтанні може також виникати при інших вірусних та бактеріальних інфекціях.

При яких захворюваннях виникає Біль при ковтанні:

Причини болю при ковтанні:

Біль при ковтанні в більшості випадків виникає при зараженні вірусами простуди і грипу. Рідше - з-за бактеріальної інфекції, яка викликає ангіну. У ряді випадків біль при ковтанні можуть викликати неінфекційні фактори.

Віруси і бактерії проникають в організм через рот або ніс при вдиханні частинок, що потрапляють в повітря, коли хто-небудь чхає або кашляє, або шляхом самозараження при дотику до очей та носа після контактів з хворими людьми або використання із ними загальних предметів: посуду, рушників , іграшок, дверних ручок або телефону.

Вірусні причини

До вірусів, що викликають біль при ковтанні, відносять:

- Віруси, що викликають застуду

- Вірус грипу

- Вірус інфекційного мононуклеозу

- Вірус кору

- Вірус вітряної віспи

- Вірус парагрипу (круп)

Бактеріальні причини

До бактеріям, що викликають біль при ковтанні відносять:

- Стрептокок

- Дифтерійна паличка

- Мікоплазма

- Хламідія

- Збудник гонореї

Інші причини болю при ковтанні:

Бактерії та віруси, що викликають біль при ковтанні, заразні, особливо в перші дні захворювання, тому вони можуть легко поширюватися в місцях великого скупчення людей: у школах, дитячих садах і офісах. Тим не менш, біль при ковтанні не завжди пов'язаний з інфекцією.

Виділяють і інші причини болю при ковтанні:

- Алергія. Алергічні реакції на шерсть домашніх тварин, цвіль і пилок, можуть виявлятися не тільки червоністю, набряком особи та нежиттю, але і болем при ковтанні.

- Сухе повітря. Відчуття сухості і першіння при ковтанні, наприклад, коли ви прокидаєтеся вранці, можуть виникнути через сухість повітря в приміщенні, особливо взимку, коли кімнати сильно опалюються. Сухість і біль при ковтанні також можуть виникнути при диханні ротом через закладений ніс.

- Забруднення та інші подразнюючі речовини. Забруднене повітря на вулиці може викликати постійне подразнення верхніх дихальних шляхів і горла. Але основна причина хронічного болю при ковтанні - забруднення повітря в приміщеннях, особливо тютюновий дим. Більш того, пасивне куріння більше небезпечно в даному відношенні, ніж активне. Так зване бездимне куріння (жувальні і нюхальний форми тютюну), алкоголь або гостра їжа також можуть дратувати ваше горло.

- М'язова напруга. М'язи горла можна перенапружити так само, як м'язи рук або ніг. Біль при ковтанні після виступу на концерті або спортивних змагань - це результат перенапруги м'язів горла.

- Шлунково-стравохідний рефлюкс. Це захворювання, при якому шлунковий вміст, (зокрема їдкий шлунковий сік) потрапляє в стравохід. У нормі круговий шар м'язів (нижній стравохідний сфінктер) пропускає їжу і рідини тільки в одному напрямку, в шлунок, і при цьому перешкоджає проникненню шлункового соку у зворотному напрямку. Але, якщо процеси розслаблення і скорочення сфінктера порушені, шлунковий сік може проникнути в вищерозміщені відділи шлунково-кишкового тракту, дратуючи при цьому не лише стравохід, а й горло. Подразнення горла, яке викликається шлунково-стравохідним рефлюксом, не супроводжується іншими симптомами вірусної інфекції і триває не кілька днів, як при інфекції, а відбувається постійно.

- ВІЛ-інфекція. У ВІЛ-позитивних людей іноді розвивається хронічний біль при ковтанні. Це пов'язано не з самою ВІЛ-інфекцією, а з вторинною інфекцією, наприклад, з кандидозним стоматитом або цитомегаловірусною інфекцією. Будь-яка вірусна інфекція може бути надзвичайно небезпечною для людей з порушеннями з боку імунної системи.

- Пухлини. До групи ризику розвитку пухлин горла, язику або голосового апарату відносяться курці і люди, які зловживають алкоголем. У деяких хворих ці пухлини виражаються неяскравими симптомами або ніяк себе не проявляють. У інших виникає захриплість голосу, утруднення ковтання і біль при ковтанні.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль при ковтанні:

Терапевт

Сімейний доктор

Інфекціоніст

Алерголог

Оториноларинголог

Онколог

Ви відчуваєте болю при ковтанні? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить при ковтанні? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.