Online Тесты

  • Ваш ребенок: звезда или лидер? (вопросов: 6)

    Данный тест предназначен для детей в возрасте 10-12 лет. Он позволяет определить, какое место ваш ребенок занимает в коллективе сверстников. Чтобы правильно оценить результаты и получить самые точные ответы, не стоит давать много времени на раздумье, попросите ребенка отвечать то, что первым придет ему в голову...Симптоми хвороби - Болі пологові

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль пологова -

Пологи - це процес, який супроводжується досить інтенсивними больовими відчуттями. Які механізми виникнення пологового болю, на яких етапах пологів вона з'являється і чи можна її подолати?

Біль - це своєрідний психічний стан людини, який виникає при впливі будь-якого дуже сильного подразника. Для чого ж потрібна біль? Її біологічна мета - захист. Уражений хворобою або травмований орган привертає до себе увагу мозку болем для того, щоб було вжито необхідних заходів щодо усунення небезпеки для життя і здоров'я організму. У результаті цього відбувається викид у кров адреналіну, збільшення м'язової активності, напруги, завдяки чому людина може захистити себе або уникнути небезпеки.

При яких захворюваннях виникає Біль пологова:

Фізіологічний сенс будь-якого болю полягає в тому, щоб дати організму інформацію про порушення природних процесів. Пологи самі по собі не є чимось руйнівним для організму матері - це абсолютно природний процес. Тому пологовий біль має свої особливості.

1. Пологовий біль під час переймів.

Під час першого періоду пологів відбувається відкриття шийки матки, Воно здійснюється за рахунок скорочення м'язових волокон, зміщення їх відносно один одного і розтягування. Власне мимовільне скорочення м'язів матки - це і є перейми. Сила і тривалість потуг поступово наростають з плином пологів. На початку пологів вони короткі - по 5 секунд, а проміжки між переймами становлять 15-20 хвилин.

До моменту, коли перший період пологів переходить у другий, тривалість перейм становить одну хвилину і більше, проміжки між переймами - 3-5 хвилин. Перший період пологів у жінок, які народжують первістків, триває 8-12 годин, у повторнонароджуючих він коротший. При цьому інтенсивні перейми займають приблизно 30% цього часу в кінці першого періоду пологів. У цей час у жінки менше можливості для перепочинку, здається, що біль посилюється, крім того, до зазначених механізмів болю приєднується ще тиск, який чинить головка на родові шляхи. Скорочення м'язів нам добре знайомі і звичні: різні рухи, ходьба, міміка, фізичні вправи, плавання здійснюються саме за рахунок м'язових скорочень. Скорочення маткової мускулатури відбувається точно так само, як будь-якого іншого м'язи в організмі людини. До кінця вагітності матка стає найбільшим і найсильнішим м'язом, тому її скорочення в пологах дуже потужні.

Факторами, що викликають родову біль під час переймів, є розкриття шийки матки, зниження доставки кисню м'язовим волокнам за рахунок того, що під час перйм м'язи перетискають судини, живлять їх. Крім того, під час перейм виникає здавлення нервових закінчень, що йдуть до м'язів матки, відзначається натяг зв'язок матки.

2. Розтин плодового міхура.

Інколи під час пологів лікарі розкривають плодовий міхур. Це відбувається під час піхвового огляду. Доктор вводить в піхву спочатку свої пальці, а потім між пальцями - тонкий гачок, яким зачіплює оболонку плодового міхура. Ця процедура безболісна, так як в плодових оболонках немає больових рецепторів.

Під час перйм пологовий біль наростає поступово, досягаючи свого максимуму на піку переймів (у момент максимального скорочення м'язів матки), після чого також поступово відступає. Між переймами породілля може відпочити, поспати і підготуватися до наступних перейм. У першому періоді пологів біль тупа, точне місце її локалізації вказати неможливо, вона відчувається не чітко в місці виникнення, а віддає у поперек, крижі, ногу, пахову область. Це пов'язано з тим, що больові відчуття виходять переважно від маткових зв'язок, м'язів матки, поширюються по нервах, що йде від цих анатомічних структур, а ці нерви «відповідають» за досить широкі області, тому біль носить розлитий характер. Такий біль називають вісцеральним.

На початку першого періоду пологів причиною виникнення пологового болю є скорочення матки, що також супроводжує кожні перейми, та натяг зв'язок матки. У міру прогресування пологів все більшого значення у виникненні болю набуває розтягнення нижнього маткового сегмента.

3. Родова біль під час потуг.

В кінці першого періоду змінюється характер перейм: починаються перші потуги, вони приєднуються до перейм. Під час потуги відбувається скорочення м'язів діафрагми, черевного преса і тазового дна. На відміну від перейм, потуги - це довільне скорочення м'язів, тобто жінка сама може регулювати їх зусиллям волі. Потуги сприяють просуванню по родових шляхах, вигнанню плоду.

Потуги виникають через 1-5 хвилин, тривалість кожної потуги близько 1 хвилини. Весь Період потуг триває у впершенароджуючих близько 1 години, у повторнонароджуючих - до 30 хвилин.

В кінці першого і на початку другого періодів пологів основну роль починає грати подразнення внутрішньої частини крижів, натяг крижово-маткових зв'язок, механічний тиск передлежачою частиною плода (головкою або сідницями) на м'які тканини і кісткове кільце малого тазу.

У другому періоді пологів характер родового болю змінюється, вона має гострий характер і точну локалізацію - у піхві, прямій кишці, промежині. Такий біль називають соматичним. Під час потуг жінка відчуває непереборне бажання тужитися - напружити м'язи черевного преса.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль пологова:

Акушер-гінеколог

Ви відчуваєте Болю пологового? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить при пологах? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.