Online Тесты

  • Насколько общителен ваш ребенок? (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он помогает выяснить, насколько общителен ваш ребенок, легко ли он идет на контакт со сверстниками, учителями, родителями, умеет ли он общаться...Симптоми хвороби - болі при дефекації

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль при дефекації -

Дефекація (лат. defecatio; синоніми: спорожнювання прямої кишки, випорожнення - останнє слово найчастіше означає кал) - процес виділення організмом калу з травного тракту (у людини - з прямої кишки) через задній прохід.

У людини в нормі дефекація відбувається близько одного разу на добу (від 1-2 разів на день до 1 разу на 2 дні). Якщо дефекація відбувається частіше (частий стілець) або рідше (запор), це звичайно супроводжується зміною фізичних властивостей випорожнення. Часті випорожнення зазвичай мають більш рідку консистенцію (пронос), аж до водянистої. При затримці випорожнення калові маси стають занадто грубими і твердими і можуть травмувати слизову. Описано випадки розриву кишечника твердими каловими каменями, що призвели до перитоніту і завершилися смертю. Як правило, порушення частоти дефекації є симптомом якого-небудь захворювання і вимагає консультації лікаря (гастроентеролога, проктолога або хірурга). Мимовільна дефекація іноді відбувається при пологах.

Дефекація - це складний рефлекторний акт за участю кори головного мозку. Стимулом до дефекації є розтягнення прямої кишки, але за певних обставин позив може подавляться. З часом акт дефекації набуває условнорефлекторного характеру.

Дефекація відбувається в певний час і при нормальній діяльності товстої кишки, протягом решти часу позиву на дефекацію немає, незважаючи на те що якась кількість калу може знаходитися в прямій кишці. Таким чином, певна обстановка, час, сукупність імпульсів, певний рівень наповнення прямої кишки виробляють звичний для кожного індивідуума ритм акту дефекації.

Участь кори головного мозку в довільному акті дефекації безсумнівна. Слід оцінювати обстановку, умови, можливості дефекації. Крім того, в попереково-крижовому відділі спинного мозку існує центр, який координує акт дефекації.

Болі і виділення крові при дефекації можуть бути проявом таких патологій прямої кишки, як геморой, анальна тріщина, туберкульоз, поліпи, рак прямої кишки, паразитарне захворювання (актиномікоз) і інші.

При яких захворюваннях виникає Біль при дефекації:

Причини болю при дефекації:

1. Біль при дефекації, ходьбі і в положенні сидячи. Це характерні симптоми початку нападу гострого геморою, тобто ущемлення гемороїдального вузла. Оскільки навколо анального отвору розташована велика кількість рецепторів, больові відчуття можуть бути дуже сильними. Розпираючий біль в задньому проході посилюється при ходьбі і під час дефекації, а іноді стає нестерпним, так що хворий не в змозі ні сидіти, ні ходити.

2. Гостра анальна тріщина - це нещодавно виниклий дефект слизової оболонки анального каналу, коли захворювання ще не перейшло в хронічну фазу.

Перебіг гострої анальної тріщини, як правило, виявляється сильним, але порівняно короткочасним болем. Біль відзначається тільки при дефекації і триває в середньому 15 - 20 хвилин після неї. При цьому, гостра анальна тріщина проявляється вираженим спазмом сфінктера, а кровотеча буває мінімальною.

3. Підслизовий абсцес прямої кишки локалізується в підслизовому шарі прямої кишки, частіше всього на задньої стінки. Хворі скаржаться на тупий, іноді пульсуючий біль у нижньому відділі прямої кишки, відчуття тяжкості в промежині. Біль посилюється при дефекації. Підвищення температури незначне.

4. Підшкірний парапроктит зустрічається частіше, ніж інші форми гострого парапроктиту. Гнійник розташовується в підшкірній клітковині з тієї чи іншої сторони заднього проходу. Починається захворювання гостро. З'являється біль в області заднього проходу, що підсилюється при дефекації, гіпертермія, озноб. Хвороба швидко прогресує - біль приймає пульсуючий характер, посилюється при найменшому русі.

5. Різкий біль при дефекації спостерігається при парапроктиті (сіднично-ректальний). Процес, захоплюючи глибокі шари клітковини сіднично-ректальних западин, швидко поширюється позаду прямої кишки на іншу сторону до передміхурової залози і, йдучи догори, захоплює тазову клітковину. З самого початку захворювання протікає з вираженою інтоксикацією, високою температурою, нерідко з ознобом, наростаючим погіршенням загального стану. З'являються загальна слабкість, порушується сон. Відзначаються тяжкість і пульсуючий біль у глибині тазової області. Місцево виявляється легка набряклість відповідної сідниці, поступово наростаюча в наступні дні.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль при дефекації:

Проктолог

Ви відчуваєте болю при дефекації? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить при дефекації? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.