Online Тесты

  • Есть ли у вашего ребенка творческий потенциал? (вопросов: 8)

    Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте 3-5 лет. Он помогает выявить творческий потенциал, проанализировать стремление ребенка к творчеству, выявить его способности...Симптоми хвороби - Болі в дельті

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в дельті -

Дельта (дельтовидний м'яз) - це великий товстий м'яз, починається від ключиці і лопатки на задній частині плеча і тягнеться до місця свого прикріплення до верхньої частини передпліччя. Цей м'яз є триглавим, тобто складається з трьох пучків: переднього, середнього і заднього і своїми контурами нагадує грецьку букву дельта, звідси, власне і назва. Основною функцією дельтовидних м'язів є підйом та обертання рук. Передня головка (пучок) дельтоподібного м'яза піднімає руку вперед, середня - у бік, задня - назад. Скелетна будова плечового пояса багато в чому визначає ширину плечей. Так звана "пряма" ключиця надає плечах широкий "квадратний" вигляд у той час як "коса" ключиця робить плечі візуально більш похилими і вузькими. Це те, що вам дається від природи. Чи можна обдурити природу і зробити ваші плечі ширше? Так, безумовно. І важлива роль у цьому процесі відводиться тренуванні дельтовидних м'язів.

Проксимально волокна передньої, середньої і задньої частин м'яза прикріплюються відповідно до ключиці, акроміона лопатки і ості лопатки. Дистально всі вони прикріплюються до дельтоподібної горбистості плечової кістки. Різне розташування м'язових волокон середньої частині м'яза в порівнянні з передньою і задньою частинами обумовлює різне розташування зон кінцевих пластинок. Функція: передня частина верхнього аспекту дельтоподібного м'яза, що накриває головку плечової кістки, згинає верхню кінцівку, середня частина відводить, а задня частина розгинає руку в плечовому суглобі. Всі частини дельтоподібного м'яза допомагають відведенню верхньої кінцівки. Передня частина м'яза є антагоністом задньої частини під час згинання та розгинання руки. Скорочуючись одночасно, середня, передня і задня частини дельтоподібного м'яза допомагають надвісьовому м'язу відводити верхню кінцівку в плечовому суглобі. Функціональна одиниця: передня частина дельтоподібного м'яза функціонує синергічно з ключичною частиною великого грудного м'яза, довгою голівкою двоголового м'яза і клювовидним м'язом. Задня частина працює разом з найширшим м'язом спини, великим круглим м'язом і довгою головкою двоголового м'яза плеча.

Рухи, в яких бере участь дельта (дельтовидний м'яз):

  •  Згинання плеча здійснюється м'язами, які перетинають поперечну вісь плечового суглоба і розташовані попереду від неї. До них відносяться: передня частина дельтоподібного м'яза; великий грудний м'яз; клювовидно-плечовий м'яз; двоголовий м'яз плеча.
  • Розгинання плеча роблять м'язи, що перетинають поперечну вісь суглоба, але лежать ззаду від неї; задня частина дельтоподібного м'яза; найширший м'яз спини; великий і малий круглі м'язи; довга голівка триголового м'яза. М'язи, що роблять відведення плеча, перетинають сагиттальну вісь і розташовуються назовні від неї, це дельтовидний і надвісьовий м'язи.
  • Пронація плеча проводиться м'язами, які перетинають вертикальну вісь: підлопаточним м'язом; найширшим м'язом спини; великим круглим м'язом; великим грудним м'язом: передньою частиною дельтоподібного м'яза.

При яких захворюваннях виникає Біль в дельті:

Причини болю в дельті (дельтоподібного м'яза):

1. Пошкодження пахвового нерва (n. Axillaris, змішаний нерв). Його рухові волокна іннервують дельтоподібний м'яз і малий круглий м'яз, чутливі в складі верхнього латерального шкірного нерва плеча (n. cutaneus brachii lateralis superior) - шкіру зовнішньої поверхні плеча.

Поразка пахвового нерва в надключичній ямці, залучаючи до процесу м'язово-шкірний нерв (n. musculocutaneus), викликає параліч Ерба: неможливість підняти плече в результаті паралічу n. deltoideus і порушення чутливості шкіри по зовнішній поверхні плеча.

2. Відбитий біль з активних міофасциальних тригерних точок дельтоподібного м'яза (m.deltoideus) на відміну від більшості м'язів не поширюється на значну відстань, а локалізується в ураженій (передній, середній або задній) частинах м'яза. Місцезнаходження міофасциальної критичної точки відповідає положенню окремої зони кінцевої рухової пластинки.

Активація і тривале існування міофасциальних тригерних точок може бути результатом імпактної травми, яка відбувається найчастіше під час спортивних змагань чи іншої фізичної активності, наприклад, у результаті надмірного розгинання руки в плечовому суглобі, після підшкірного введення препаратів внаслідок подразнення хімічними речовинами тканин у місцях розташування латентних міофасциальних тригерних точок. Під впливом ключових міофасциальних тригерних точок, розташованих в інших м'язах, особливо в підвісьовому м'язі, в дельтоподібному м'язі можуть з'явитися сателітні тригерні точки.

3. Якщо рука не травмована, але болить, як при ударі, швидше за все у вас спазмований (дельта) дельтовидний м'яз. Спазм може викликати: різкі скорочення м'яза при силових вправах; перевантаження при багаторазовому підйомі і опусканні плеча (при ходьбі на лижах, фарбуванні стін); підйом і утримання ваг на рівні плечей; внутрішньом'язові ін'єкції в цю область; артроз і остеохондроз.

4. Тендиніт плеча і біцепса. Хоча звичайно це приймають за травму плеча (адже болить саме воно), тендиніт біцепса фактично є результатом виходу його сухожилля зі свого ложа на верхньому торці хамеруса, найбільшої кістки плеча. У 95% випадків становище можна виправити. Біль відчувається під переднім пучком дельтоподібного м'яза і тому часто приймається за травму плеча. Зазвичай це помилково діагностується, як бурсит або розтягнення суглобової сумки плечового пояса. Якщо сухожилля біцепса не повернути на місце, то це викличе захворювання плеча, так як біцепсова зв'язка стабілізує плечовий суглоб. Коли вона знаходиться не там, де треба, бічні і тильні плечові сухожилля відчувають додатковий стрес, поступово запалюються і починають хворіти. У кінцевому рахунку, все може закінчитися запаленням всього плечового суглоба.

Що ж викликає таку поширену і хворобливу травму? Для бодібілдерів це майже завжди робота на груди. Основні винуватці - жим лежачи та жим на похилій лаві. Пулловери і розведення рук теж причетні, особливо виконувані на Пек-Дек-тренажері, коли руки підняті. Якщо у вас вже була подібна травма, вам слід сторонитися Пек-Дек, як чуми.

Чи означає це, що необхідно уникати навантаження на груди? Звичайно ні. Адже вправа не винна в тому, що її роблять неправильно. Перш за все, ви повинні розім'яти і налагодити сухожилля. Друге: не застосовуйте занадто широкий хват при жимах. Краще всього на ширині плечей або трохи ширше. І, по-третє, відводьте лікті назад так, щоб вони, руки і точка торкання грифа до грудей лежали на одній лінії, прямо під обтяженням. Коли ви торкаєтеся грудей нижче цієї точки або підводите лікті ближче до торсу, акцент навантаження переноситься з грудей на сухожилля передніх дельт і нижчележачу зв'язку біцепса в її ложі.

Якщо вона знаходиться не на своєму місці, будь-яка додаткова робота викликає її тертя об кістка в спробах повернути нормальне положення. Це веде до запального процесу і появи пухлини. Опухла зв'язка вже не вміщується в своє ложе. Так що будь-які вправи і рухи дратують її ще більше, і ви маєте «самооновлюючусь» травму. Якщо ви все ж продовжуєте тренуватися, то відчуваєте не тільки локальний біль - незабаром неможливими стануть руху всього верху тіла. Ви дестабілізуєте всю суглобову сумку плеча. Я бачив рентгенівський знімок хворого хронічним тендинітом, чия зв'язка так довго була не на місці, що поступово протерла собі нове ложе в кістці паралельно природному.

Що ж робити, якщо така травма відбулася? Перш за все, треба зовсім виключити навантаження на груди, а також інші рухи, що викликають біль. Потім необхідно зняти пухлина, щоб можна було повернути зв'язку на місце. Приймайте протизапальні препарати, такі як ібупрофен, і прикладайте лід до плеча 2-3 рази на день приблизно на 20 хвилин. Коли пухлина спаде (зазвичай це відбувається через 8-10 днів) вам потрібно поставити зв'язку на місце. На жаль, це легше сказати, ніж зробити. Дуже небагато медиків знайомі з цією проблемою і можуть впоратися з подібним завданням. Якщо хтось намагається вам допомогти шляхом обертання вашої руки туди-сюди - насправді, він просто не розуміє, що робить. Необхідно маніпулювати верхньою головкою плечової кістки під сухожиллям.

5. Біль в дельті можуть також викликати різноманітні травми при виконання важких фізичних навантажень, або при не правильній тактиці виконання вправ.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в дельті:

Травматолог

Невролог

Ви відчуваєте болю в дельті? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить в дельті? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.