Online Тесты

 • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

  Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...



Симптоми хвороби - Біло в шлунку після їжі

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у шлунку після їжі -

Найбільш поширеною причиною болю в шлунку є їжа, яку ми вживаємо.

Характер болю в шлунку і зв'язок з прийомом їжі:

Інтенсивність болю в шлунку.

Інтенсивність болю при захворюваннях шлунка може бути різною. У хворих на хронічний гастрит біль мало інтенсивний. Тому пацієнт на нього може не звертати уваги протягом тривалого часу. Мало інтенсивний біль може відзначатися й при виразковій хворобі шлунка, при раку шлунка. Проте при виразковій хворобі шлунка, і особливо при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки, біль буває сильний, іноді дуже сильний, що змушує хворого негайно вживати заходів для полегшення стану.

При яких захворюваннях виникає Біль у шлунку після їжі:

Основні причини болю в шлунку після їжі:

Ця характеристика больового синдрому має дуже важливе діагностичне значення. Перш за все, необхідно звернути увагу на зв'язок болю з прийомом їжі і з характером прийнятої їжі.

1. При хронічному гастриті звичайно відзначається рання поява болю - практично відразу після їжі, особливо якщо їжа груба, кисла.

У залежності від рівня кислотності шлункового соку, може спостерігатися печія, кисла відрижка, запор, або нудота, відрижка з неприємним запахом, метеоризм, здуття живота, пронос.

Болі можуть бути різного характеру: що тягнуть, що тиснуть, пекучі, ріжучі. Це, також, залежить від багатьох факторів: наповнення шлунка, наявність спазмів, кислотності, індивідуальної реакції на продукти та інших.

2. Запалення слизової оболонки шлунка і безпосередньо 12-палої кишки називається гастродуоденітом. Це захворювання тривале. Він то загострюється, то затихає. Для нього характерні періодичні болі, різні за силою і тривалістю, які локалізуються "під ложечкою" і навколо пупка. Болі в животі, як правило, виникають після їжі. До них приєднується почуття розпирання і важкості у верхній частині живота. Відрижка кислим, рідше тухлим.

3. При виразковій хворобі шлунка біль виникає після їжі, але не пізніше ніж через 1-1,5 години після прийому їжі.

Ранні болі в шлунку характерні для виразок верхніх відділів шлунка і виникають через півгодини-годину після їжі. Поступово вони посилюються, оскільки в шлунку наростає концентрація соляної кислоти. З плином часу їжа переміщається з шлунку в дванадцятипалу кишку, кислотність шлункового вмісту падає і через 1-2 години болі в животі зменшуються.

При виразці шлунка біль локалізується з лівого боку або по середній лінії живота, у верхній його частині. Якщо у пацієнта виразка дванадцятипалої кишки - болі виникають праворуч від серединної лінії. Іноді болі можуть бути загрудинними, або віддавати в спину. Характер болю може бути найрізноманітнішим. У третини хворих болі в животі бувають дуже сильними. У більшої частини вони тупі, ниючі або ж свердлячі, колючі, переймоподібні.

4. При виразці каналу воротаря біль з'являється через 1-1,5 години після їжі.

5. При локалізації виразкового дефекту в дванадцятипалої кишці зазвичай зустрічається пізній біль - пізніше, ніж через 1,5-2 години після їжі.

6. Біль у шлунку після їжі характерний для раку шлунка, проте слід брати до уваги інші ознаки онкологічного процесу в організмі:

 • Незрозуміле схуднення і відсутність апетиту.
 • Біль у шлунку.
 • Неприємні відчуття (дискомфорт) у животі, часто вище пупка.
 • Почуття переповнення шлунка після прийняття малої кількості їжі.
 • Печія, порушення травлення або симптоми, що нагадують виразку.
 • Нудота.
 • Блювота з кров'ю або без неї.
 • Збільшення розмірів живота
 • Наростаюча блідість шкіри.

Їжа, що має велику лужну буферність (відварне м'ясо, молочні продукти, крім кисломолочних), викликає більш пізню появу болю. Груба рослинна їжа, овочеві маринади, чорний хліб, консерви викликають більш ранню появу болю. Так звані ранні болі можуть викликати у пацієнта страх перед прийомом їжі. Хворі починають відмовлятися від їжі. Інша картина спостерігається у пацієнтів, що страждають дуоденітом, виразковою хворобою дванадцятипалої киши. У них біль носить «голодний», нічний характер і полегшується прийомом рідкої (молочної) або м'якої (каші, картопляне пюре, м'ясний або рибний фарш) їжі, прийомом соди.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у шлунку після їжі:

Гастроентеролог Онколог

Ви відчуваєте болю в шлунку після їжі? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить в шлунку після їжі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.