Online Тесты

 • Наблюдателен ли ваш ребенок? (вопросов: 5)

  Данный тест рассчитан на детей в возрасте 6-7 лет, он позволяет определить, насколько внимательно ваш ребенок воспринимает окружающий мир, как развиты его память, мыслительные способности...Симптоми хвороби - болі у шлунку при вагітності

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у шлунку при вагітності -

Гастралгія - переймоподібні болі в шлунку, що виникають при захворюваннях самого шлунка, а також при вегетативних неврозах і деяких інших захворюваннях. Болі у шлунку, як правило, відчуваються в 4-му лівому міжреберному проміжку.

Шлунок, розташований вище горизонтальної лінії, що проходить через пупок, під реберної дугою грудної клітини (це місце іменується надчеревній областю).

Симптоми болю в шлунку при вагітності:

1. Інтенсивність болю в шлунку при вагітності.

Інтенсивність болю при захворюваннях шлунка може бути різною. У жінок з хронічним гастритом біль у шлунку мало інтенсивний. Тому пацієнт на неї може не звертати уваги протягом тривалого часу. Мало інтенсивний біль може відзначатися й при виразковій хворобі шлунка, при раку шлунка. Проте при виразковій хворобі шлунка, і особливо при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки, біль буває сильним, іноді дуже сильним, що змушує хворого негайно вживати заходів для полегшення стану. При перфоративній виразці інтенсивність болю настільки висока, що у хворого може розвинутися больовий шок. У хворих дуоденітом інтенсивність болю також може бути досить значною. Судити по інтенсивності болю про характер захворювання складно, оскільки ця характеристика болі в значній мірі визначається індивідуальним, особистісним сприйняттям його. Помічено, що у пацієнтів, які перенесли операції на шлунку, інтенсивність болю, навіть при загостренні виразкової хвороби, може бути не великий. У цих пацієнтів при загостренні виразкової хвороби біль взагалі може бути відсутнім.

2. Характер болю в шлунку при вагітності.

Характер болю при захворюваннях шлунка може свідчити не тільки про те чи іншому захворюванні, а й про наявність ускладнень. Так поява наполегливого пекучого болю у хворих на гастрит, виразкову хворобу може вказувати на приєднання соляриту. У хворих на хронічний гастрит зі зниженою секретною функцією звичайно відзначаються тяжкість, почуття розпирання в епігастрії. Почуття розпирання в епігастрії з'являється і при стенозі воротаря. Причиною інтенсивного болю у цих пацієнтів з'явиться швидше приєднання холециститу, панкреатиту, коліту. У хворих на хронічний гастрит із збереженою секрецією біль частіше носить тупий, ниючий характер. При виразковій хворобі шлунка характер болю зазвичай такий же, але він може бути і переймоподібним, різким. Інтенсивний ріжучий, колючий, переймоподібний, сисний біль характерний для виразкової хвороби дванадцятипалої кишки і загострення хронічного дуоденіту. «Кинджальний» біль виникає при перфорації виразки.

3. Причини виникнення болю в шлунку.

Ця характеристика больового синдрому має дуже важливе діагностичне значення. Перш за все, необхідно звернути увагу на зв'язок болю з прийомом їжі і з характером прийнятої їжі. При хронічному гастриті звичайно відзначається рання поява болю - практично відразу після прийому їжі, особливо якщо їжа груба, кисла. При виразковій хворобі шлунка біль той же виникає після прийому їжі, але не пізніше ніж через 1-1,5 години після їжі. При виразці каналу воротаря біль з'являється через 1-1,5 години після їжі. При локалізації виразкового дефекту в дванадцятипалій кишці зазвичай зустрічається пізній біль - пізніше, ніж через 1,5-2 години після їжі. Однак дана характеристика тісно пов'язана з якістю прийнятої їжі. Їжа, що володіє великою лужною буферністю (відварне м'ясо, молочні продукти, крім кисломолочних), викликає більш пізню появу болю. Груба рослинна їжа, овочеві маринади, чорний хліб, консерви викликають більш ранню появу болю. Так звані ранні болі можуть викликати у пацієнта страх перед прийомом їжі. Хворі починають відмовлятися від їжі. Інша картина спостерігається у пацієнтів, що страждають дуоденітом, виразковою хворобою дванадцятипалої киши. У них біль носить «голодний», нічний характер і полегшується прийомом рідкої (молочної) або м'якої (каші, картопляне пюре, м'ясний або рибний фарш) їжі, прийомом соди.

Крім того, поява болю може зв'язуватися пацієнтом з виконанням фізичного навантаження, нервово-психічними перевантаженнями. Хворі дуоденітом і виразковою хворобою іноді пов'язують появу болю саме з цими причинами, а не з прийомом їжі.

Пацієнти, що страждають на рак шлунка, часто не можуть пов'язати появу болю з якимись певними причинами.

4. Фактори, які посилюють біль у шлунку.

Вони часто збігаються з причинами появи болю. При захворюваннях шлунка, як було зазначено вище, біль зазвичай не постійний. Тому про причини посилення болю говорять тільки тоді, коли біль носить постійних характер.

При яких захворюваннях виникає Біль у шлунку при вагітності:

Основні причини болю в шлунку при вагітності:

1. Гастрит.

Виділяють:

 • Бактеріальний гастрит (не так давно, частою причиною гастриту стали називати мікроорганізм - Helicobacter p., який оселився в шлунку викликає ряд порушень).
 • Гострий стресовий гастрит (стреси різної етіології, важкі травми, захворювання).
 • Ерозивний гастрит (від тривалого вживання ліків, алкоголю, гострої їжі і т.п.).
 • Вірусний, грибковий гастрит (слід говорити про зниження імунітету).
 • Еозинофільний гастрит (наслідок алергічних реакцій), але є й інші істотні чинники.
 • Атрофічний гастрит (витончення, атрофія слизової оболонки шлунка та ін.)

2. Виразкова хвороба шлунка та / або 12-палої кишки.

4. Поліпи шлунка

Інші причини болю в шлунку при вагітності:

 • 1. Біль у шлунку може бути викликаний переїданням, нетравленням, запором, фізичною перевтомою або невеликим напругою м'язів живота. Він також може свідчити про захворювання або інфекції, пошкодження чи травми, алергії, емоційний стрес або іншіх невідомі фактори, що залишаються недіагностованими.
 • 2. Біль у шлунку в поєднанні зі спазмами, нудотою, блювотою або проносом може бути викликаний вірусною або, рідше, бактеріальною інфекцією, симптоми якої зберігаються 24-72 години. Харчові отруєння звичайно проявляються болем у шлунку і проносом. Такі звичайні інфекції, як пневмонія та ангіна, можуть супроводжуватися болями в шлунку.
 • 3. Іноді біль у шлунку розвивається в постійний біль і напруженість в нижній частині живота. Ці симптоми можуть бути викликані апендицитом. У цьому випадку треба невідкладно проконсультуватися з лікарем.
 • 4. Будь-які органи шлунково-кишкового тракту: печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, а також сечовидільна система (нирки, сечоводи та сечовий міхур) і репродуктивна система можуть бути інфіковані. Травма органів черевної порожнини може викликати біль у шлунку, яка проходить у міру загоєння.
 • 5. Деякі люди страждають непереносимістю молока, особливо його цукру (лактози). Коли вони п'ють молоко, у них розвивається біль в шлунку. Різні види харчової алергії можуть викликати біль у шлунку при вживанні відповідних продуктів.

На замітку!

Під час вагітності в 44% випадків настає ремісія виразкової хвороби шлунки і 12-палої кишки, завдяки високому рівню прогестерону в організмі, що стимулює вироблення слизу, який служить захисним щитом для вистилки шлунка. У решті 44% випадків змін не спостерігається, а погіршення стану настає в 12% випадків.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у шлунку при вагітності:

Гастроентеролог

Акушер-гінеколог

Ви відчуваєте болю у шлунку при вагітності? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить у шлунку при вагітності? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.