Online Тесты

  • Тест на наркотическую зависимость (вопросов: 12)

    Будь-то препараты по рецепту, незаконные наркотики или препараты в свободной продаже, если вы попали в зависимость, ваша жизнь начинает движение по наклонной вниз, и вы тянете тех, кто вас любит, с собой...Симптоми хвороби - Болі після пологів

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль після пологів -

Не завжди краса повертається до жінок відразу після пологів. Нерідко залишаються проблеми, які заподіюють молодим мамам багато прикростей: зайва вага, відвислий живіт, пігментні плями, розтяжки або варикозні зірочки, хворобливі відчуття.

При яких захворюваннях виникає Біль після пологів:

Болі в промежині після пологів

Біль в промежині і пов'язаний з нею дискомфорт - і це відчуття теж нормальне, адже нереалістично розраховувати на те, що 3 - 3,5-кілограмова дитина пройде через промежину без всяких наслідків. Навіть якщо під час пологів ви уникли розривів і вам не зробили епізіотомію (розріз промежини), ця область все одно розтягувалася, стискалася, тобто була травмована. Біль пройде через кілька днів.

 У разі епізіотомії хворобливі відчуття можуть посилюватися, особливо під час сміху, кашлі, чханні, дефекації. Як і будь-яка рана, місце епізіотомії заживе не відразу - на це звичайно потрібно від 7 до 10 днів. В цей час жінці забороняють сидіти, щоб шви не розійшлися. При цьому дозволяють сидіти на унітазі і сідати на жорсткий стілець на 5-ту добу на ту сідницю, де немає шва.

Можливі причини болю в опорно-руховій системі жінки після пологів

1. Після пологів із-за розтягування м'язів тазового дна, зв'язок лобкового зчленування і хребта з'являється біль у попереку, що поширюється в ноги, слабкість в ногах.

2. М'язові зусилля, що прикладала жінка при пологах, можуть призвести до відчуттів скутості, болів у шийному, попереково-крижовому відділах хребта, в плечовому поясі, так як пологи - це робота, аналогічна тій, яка виконується при заняттях спортом. Нетренований організм важко переносить підвищене навантаження.

3. Після пологів ослаблені під впливом гормонів вагітності м'язи і зв'язки хребта ще не набули необхідного тонусу, через що хребці сильніше тиснуть один на одного і на нервові корінці. Необхідність піднімати щось важке, часто брати малюка на руки призводить до появи болю в суглобах, м'язах рук, різних відділах хребта. Можливо посилення вже існуючих захворювань хребта.

4. Після пологів жінку може турбувати також м'язовий біль в різних частинах тіла. Які саме м'язи болять сильніше за все, залежить від того, яку саме групу ви найбільше напружували під час пологів: біль може зосередитися в області грудної клітини, спини, ніг і навіть плечей. Якщо біль дійсно має м'язовий характер, вона повинна поступово пройти протягом наступних декількох днів.

5. Запаморочення, серцебиття, головний біль, похитування при ходьбі, нудота можуть виникати із-за зміни кривизни шиї при незручній позі під час сну і при виконанні домашньої роботи, в результаті якої відбувається пережимання кровоносних судин і виникає дефіцит кровообігу.

Болі внизу живота після пологів

Болі внизу живота після пологів можуть бути переймоподібними або тягнучими. Це звичайне явище для післяпологового періоду. Матка скорочується, повертаючись до попереднього стану (розміром менше кулачка), це супроводжується больовими відчуттями. Болі посилюються при годуванні груддю, тому що збільшується вироблення окситоцину, який сприяє скороченню матки.

Зазвичай болі проходять до 4-7 дня після пологів. Якщо вам важко переносити цей біль, можливе застосування знеболюючих препаратів. Але порадьтеся з лікарем.

Біль в області таза після пологів

Багато жінок починають скаржитися на біль в області тазу через якийсь час після пологів. Це, так званий синдром, відомий як сімфізіоліз. Синдром складається з власне сімфізіоліза, розриву симфізу і болі в області тазу або симфізу. Сімфізіоліз характеризується розбіжністю між двома лобковими кістками і нестабільністю. Гострий розрив симфізу дуже хворобливий. Біль в області таза після пологів характеризується хворобливістю симфізу і крижово-клубових зчленувань. Скарги зазвичай відновлюються після наступної вагітності.

Болі в спині в області попереку після пологів

Молоді мами нерідко скаржаться на болі в спині. За статистикою неприємні відчуття в попереку, шиї і плечах виникають у кожної другої породіллі. Сумно, що даний стан може тривати від декількох тижнів до 1 року. Причин, що викликають болі в спині, маса. Це і великі навантаження (щоденне носіння малюка на руках), і зсув осі хребта під час вагітності, і розтягнення м'язів спини і живота, і самі пологи, які є великим стресом для попереку і крижів.

Болі в спині взаємопов'язані зі станом м'язів живота. Під час вагітності ці м'язи розтягуються і подовжуються, розходяться в сторони, в результаті цього коротшають поперекові м'язи. Видозміна поперекових м'язів спричиняє утворення "западини" в поперековій області, живіт при цьому випинається. Так виникає біль у попереку, яка особливо чітко відчувається при нахилах вперед, піднятті важкого і присіданнях.

Ще одна причина болю в спині - розтягнення м'язів тазу при пологах, адже проходження плоду через вузький родовий канал - це великий стрес.

Найбільше жінки страждають від неприємних відчуттів у спині, чия фізична підготовка на момент пологів залишала бажати кращого. Ті ж породіллі, які і під час вагітності займалися спеціальною гімнастикою, відзначають набагато більш слабкий біль. Однак не тільки відсутність тренувань загрожує перерозтяганням м'язів тазу. Велику роль тут відіграє зміна гормонального фону, що і викликає метаморфози в будові зв'язок і суглобів. Крім того, лікарями-ортопедами виявлена така закономірність: якщо жінка мала викривлення хребта до вагітності, то значить і після пологів її будуть турбувати болі в спині з більшою ймовірністю, ніж у жінок з нормальною поставою.

Якщо говорити про причини болю в спині у породіль, то варто згадати і родові травми. Під родовою травмою звичайно розуміють зсув стегнових суглобів і хребців крижово-поперекового відділу хребта. Ця проблема турбує найчастіше породіль, що мають велику масу тіла, а також тих жінок, які підійшли до пологів непідготовленими (не освоїли техніку правильного дихання, не брали щадні пози при потугах і т. п.).

Деякі фахівці вважають, що анестезія при пологах не дає жінці акцентувати увагу на своїх відчуттях. З цієї причини краще всього не використовувати сильні знеболюючі засоби під час пологів (якщо це не призначено лікарем). Надалі саме через зсуви суглобів тривалий час після пологів жінку можуть турбувати виснажливі болі в стегнах, попереку. Іноді біль поширюється вздовж всієї ноги. Якщо родова травма була серйозною, то потрібне оперативне втручання, але частіше всього вдається обійтися методами консервативної терапії (допоможуть прийоми остеопатії, фізіотерапії, мануальної терапії, ЛФК). Набагато рідше призначається лікарське лікування, тому що жінкам у період лактації багато препаратів для зняття запалення і болю протипоказані. Якщо ви відчуваєте біль у спині після пологів, ні в якому разі не терпіть, обов'язково зверніться до лікаря і розкажіть йому про свої симптоми.

Жінки в післяпологовому періоді повинні чітко дозувати фізичну активність і не займатися важкою працею, тому що ще протягом 5 місяців після пологів м'язи спини й живота залишаються вельми уразливими.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль після пологів:

  • Акушер-гінеколог;
  • Мануальний терапевт.

Ви відчуваєте Болю після пологів? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить після пологів? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.