Online Тесты

  • Наблюдателен ли ваш ребенок? (вопросов: 5)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 6-7 лет, он позволяет определить, насколько внимательно ваш ребенок воспринимает окружающий мир, как развиты его память, мыслительные способности...Симптоми хвороби - Болі після уколу

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль після уколу -

Після уколу можуть виникнути різні ускладнення, які супроводжуються болем. Багато хто з них пов'язані з технічними похибками при виконанні зазначених маніпуляцій.

При яких захворюваннях виникає Біль після уколу:

Причини болю після уколу:

1. Інфільтрат - найбільш поширене ускладнення після уколу. Найчастіше інфільтрат виникає, якщо: а) укол виконаний тупою голкою, б) для внутрішньом'язового уколу використовується коротка голка, призначена для внутрішньошкірних або підшкірних ін'єкцій. Неточний вибір місця ін'єкції, часті ін'єкції в одне і те ж місце, порушення правил асептики також є причиною появи інфільтратів.

2. Абсцес - гнійне запалення м'яких тканин з утворенням порожнини, заповненої гноєм. Причини утворення абсцесів ті ж, що і інфільтратів. При цьому відбувається інфікування м'яких тканин внаслідок порушення правил асептики.

3. Поломка голки під час уколу можлива при використанні старих зношених голок, а також при різкому скороченні м'язів сідниці під час внутрішньом'язової ін'єкції, якщо з пацієнтом не проведена перед ін'єкцією попередня бесіда або ін'єкція зроблена хворому в положенні стоячи.

4. Медикаментозна емболія може відбутися при уколах масляних розчинів підшкірно або внутрішньом'язово (внутрішньовенно масляні розчини не вводять!) і попадання голки в судину. Масло, опинившись в артерії, закупорить її, і це призведе до порушення живлення навколишніх тканин, їх некрозу. Ознаки некрозу: посилення болю в області уколу, набряк, почервоніння або червоно-синюшне забарвлення шкіри, підвищення місцевої та загальної температури. Якщо масло опиниться в вені, то з потоком крові воно потрапить у легеневі судини. Симптоми емболії легеневих судин: раптовий приступ задухи, кашель, посиніння верхньої половини тулуба (ціаноз), почуття сорому у грудях.

5. Пошкодження нервових стовбурів може відбутися при внутрішньом'язових і внутрішньовенних уколах, або механічно (при неправильному виборі місця уколу), або хімічно, коли депо лікарського засобу виявляється поруч із нервом, а також при закупорці посудини, що живить нерв. Тяжкість ускладнення може бути різна - від невриту до паралічу кінцівки.

6. Тромбофлебіт - запалення вени з утворенням у ній тромбу - спостерігається при частих венепункціях однієї і тієї ж вени, або при використанні тупих голок. Ознаками тромбофлебіту є біль в місці уколу, гіперемія шкіри й утворення інфільтрату по ходу вени. Температура може бути субфебрильною.

7. Некроз тканин може розвинутися при невдалій пункції вени і помилковому введенні під шкіру значної кількості дратівливого засобу. Попадання препаратів по ходу при венепункції можливо внаслідок: проколювання вени "наскрізь"; непотрапляння у вену спочатку. Найчастіше це трапляється при невмілому внутрішньовенному введенні 10% розчину кальцію хлориду. Якщо розчин усе-таки потрапив під шкіру, слід негайно накласти джгут вище місця уколу, потім ввести в місце ін'єкції і навколо нього 0,9% розчин натрію хлориду, всього 50-80 мл (знизить концентрацію препарату).

8. Гематома також може виникнути під час невмілої венепункції: під шкірою при цьому з'являється багряна пляма, т.к. голка проколола обидві стінки вени і кров проникла в тканини. У цьому випадку пункцію вени слід припинити і притиснути її на кілька хвилин ватою зі спиртом. Необхідну внутрішньовенну ін'єкцію в цьому випадку роблять в іншу вену, а на область гематоми кладуть місцевий зігріваючий компрес.

9. Алергічні реакції на введення того чи іншого лікарського засобу шляхом уколу можуть протікати у вигляді кропивниці, гострої нежиті, гострого кон'юнктивіту, набряку Квінке, що виникають нерідко через 20-30 хв. після введення препарату. Сама грізна форма алергічної реакції - анафілактичний шок.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль після уколу:

Хірург.

Ви відчуваєте Болю після уколу? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить після уколу? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "У":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.