Online Тесты

  • Насколько общителен ваш ребенок? (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он помогает выяснить, насколько общителен ваш ребенок, легко ли он идет на контакт со сверстниками, учителями, родителями, умеет ли он общаться...Симптоми хвороби - Болі в шлунку у дитини

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в шлунку у дитини -

Будь-який біль у ділянці шлунка або живота, триваючий більше півгодини, не можна розцінювати як просто «біль у шлунку». Якщо біль у шлунку заважає дитині протягом дня, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Біль в шлунку - одна з частих скарг, з якою діти звертаються до батьків. Майже кожна дитина до 12 років хоча б раз на рік страждає від болю в шлунку.

При яких захворюваннях виникає Біль в шлунку у дитини:

Біль в шлунку у дітей може бути симптомом великої кількості захворювань - легких або важких. Вона може свідчити просто про переїданні, погане травлення, фізичний або емоційний стрес або невелике перенапруження м'язів в області живота. Зазвичай біль у шлунку поєднується з нудотою, блювотою або проносом. Іноді біль у шлунку є сигналом серйозного захворювання.

Основні причини болю в шлунку у дітей:

1. Гастрит.

Виділяють:

  • Бактеріальний гастрит (не так давно, частою причиною гастриту стали називати мікроорганізм - Helicobacter p., який оселився в шлунку викликає ряд порушень)
  • Гострий стресовий гастрит (стреси різної етіології, важкі травми, захворювання)
  • Ерозивний гастрит (від тривалого вживання ліків, алкоголю, гострої їжі і т.п.)
  • Вірусний, грибковий гастрит (слід говорити про зниження імунітету)
  • Еозинофільний гастрит (наслідок алергічних реакцій), але є й інші істотні фактори
  • Атрофічний гастрит (витончення, атрофія слизової оболонки шлунка та ін)

2. Виразкова хвороба шлунка та / або 12-палої кишки.

3. Поліпи шлунка

При болях в області шлунка може бути уражений не тільки шлунок, але і всі органи шлунково-кишкового тракту: стравохід, шлунок, кишечник або черевна стінка. Крім того, печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, сечовивідні шляхи (нирки і сечовий міхур) або статева сфера можуть викликати біль в області між грудною клітиною і лобковою областю.

Болі у шлунку, як правило, пов'язані зі спастичним хвилеподібним болем, який приходить і йде, продовжуючись хвилину або менше. Біль також може локалізуватися в області пупка або внизу живота, праворуч або ліворуч. Іноді біль переміщається по животу або віддає в спину. Натискання на цю ділянку іноді змушує дитини морщитися, скрикувати або згинатися навпіл від болю. Такий біль, якщо він триває (постійно і не зменшуючись) більше півгодини, вимагає негайного медичного огляду. Тривалий тягнучий біль без певного розташування, що не викликає особливої м'язової напруги, може пульсувати, як головний біль і біль у зубі.

Біль у шлунку, що триває більше одного дня чи актуальний протягом тижня і більше, може свідчити про супутні захворювання, які потребують подальшого медичного обстеження. Батьки повинні обов'язково проконсультуватися з лікарем, незалежно від інтенсивності болю, якщо він триває більше 24 годин або повторюється протягом тижня чи місяця.

Біль у шлунку може бути викликана переїданням, нетравленням, запором, фізичною перевтомою або невеликою напругою м'язів живота. Він також може свідчити про захворювання або інфекції, пошкодженні чи травмі, алергії, емоційний стрес або інші невідомі фактори, що залишаються недіагностованими.

Біль у шлунку в поєднанні зі спазмами, нудотою, блювотою або проносом може бути викликаний вірусною або, рідше, бактеріальною інфекцією, симптоми яких зберігаються 24-72 години. Харчові отруєння звичайно проявляються болем у шлунку і проносом. Такі звичайні інфекції, як пневмонія та ангіна, можуть супроводжуватися болями в животі.

Іноді біль у шлунку розвивається в постійний біль і напруженість в нижній частині живота. Ці симптоми можуть бути викликані апендицитом. У цьому випадку треба невідкладно проконсультуватися з лікарем.

Будь-які органи шлунково-кишкового тракту: печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, а також сечовидільна система (нирки, сечоводи та сечовий міхур) і репродуктивна система можуть бути інфіковані. Травма органів черевної порожнини може викликати біль у шлунку, який проходить у міру загоєння.

Деякі діти страждають непереносимістю молока, особливо його цукру (лактози). Коли вони п'ють молоко, у них розвивається біль в шлунку, що супроводжується проносом. Різні види харчової алергії можуть викликати біль у шлунку при вживанні відповідних продуктів або напоїв.

Іноді діти намагаються уникнути відвідин школи, кажучи: «Мені пече шлунок». Подібні скарги можуть мати фізичні і емоційні причини. «Школофобія» - боязнь школи або чогось іншого, пов'язаного зі школою, зазвичай вважається причиною подібних скарг. Однак подальших досліджень по встановленню причин цих болей не проводилося. Біль у шлунку, ймовірно, має емоційний походження: страхи, сварки з однолітками, конфлікти в сім'ї дійсно дратують. Ці причини заслуговують уваги, відповідного вивчення і можливого лікування.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в шлунку у дитини:

Гастроентеролог

Ви відчуваєте болю в шлунку у дитини? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить в шлунку у дитини? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.