Online ТестыСимптоми хвороби - Болі в потиличній частині голови

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в потиличній частині голови -

Біль в потиличній частині голови і у верхньому відділі шиї - дуже неприємний біль вже тому, що важко визначити, що ж насправді болить - голова або шия. Серед усіх незліченних можливих причин головного болю, існує і та, яка провокується напругою глибоких розгиначів шиї, розташованих прямо під потилицею.

Біль у цьому відділі шиї може виникнути під час невеликого нахилу або незначного повороту голови, і навіть дотик до області потилиці може бути болючим сам по собі.

При яких захворюваннях виникає Біль в потиличній частині голови:

При яких захворюваннях виникає біль у потиличній частині голови:

Основні причини болю в потиличній частині голови:

- Захворювання шийного відділу хребта (спондиліт, підвивихи в дрібних міжхребцевих зчленуваннях, розтяг при травмі, остеохондрозі) біль частіше локалізується в потиличній частині голови і в шиї і може посилюватися при рухах голови.

- Шийний спондильоз - хронічне захворювання хребта, при якому відбувається розростання (деформація) рострального і шиповидного остеофітів по краях тіл хребців. Деякі неправильно трактують остеофіти (утворення, які виростають на кістки) як "відкладення солей", але це визначення неправильне, оскільки процес розвитку остеофитів пов'язаний з кістковим переродженням зв'язок. Найчастіше спондильоз є наслідком вікових змін (частіше в шийному відділі), а також може розвинутися у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя і чия робота пов'язана тільки з розумовою працею.

Симптоми шийного спондильозу: біль в потиличній частині голови, часто - в області плечового поясу, в задній частині голови, очах і вухах. Вони зберігаються і при нерухомому положенні голови. Крім того, звичайно обмежена рухливість шиї і біль при рухах, особливо при поворотах голови. Як правило, хворим важко знайти зручне положення для сну, вони часто прокидаються від болю в шиї через незручне положення голови, що викликає додаткове навантаження на суглоби і зв'язки шийного відділу хребта.

При спондильозі зазвичай характерні тривалій біль, утруднення при русі головою. При дослідженні виявляється обмеження рухливості шийних хребців. Як правило, натиснення на задню сторону міжхребцевого суглоба викликає біль, особливо якщо при цьому трохи відхилити голову хворого назад.

- Міогелоз шийного відділу - ущільнення м'язів.

Причинами міогелозу можуть бути:

  • Протяги;
  • Тривале перебування в незручній позі;
  • Неправильна постава;
  • Надмірна нервова напруга, стрес.

Симптомами міогелози м'язів шийного відділу хребта є: 

  •  Біль в потиличній частині голови; 
  •  Біль у плечах і обмеження обсягу виконуваних плечима рухів;
  • Запаморочення.
  • Психічне напруження, яке з'являється в результаті стресу, гострого або хронічного. Починаючи з 25-30 років, ризик появи головного болю зростає, особливо серед жінок.
  • Розумове або фізичне перенапруження, тривале перебування в незручному положенні, наприклад,біля комп'ютера або за кермом авто, також можуть викликати біль у потиличній частині голови.
  • Невралгія потиличного нерва. Основним симптомом цього виду невралгії є приступоподібні болі в потиличній частині голови. Болі віддають в шию і спину, вухо, нижню щелепу. При поворотах голови, кашлі та чханні болі різко посилюються. Часто хворий намагається не повертати голову, щоб не викликати напад інтенсивного болю. Якщо невралгія потиличного нерва тягнеться довго, то часто у хворих відзначається підвищена чутливість (гіперестезія) в області всієї потиличній частині голови.

Причиною невралгії потиличного нерва найчастіше служать захворювання шийних хребців, остеохондроз, спондилоартроз. Значну роль відіграють переохолодження і простудні захворювання.

Головний біль при невралгії потиличного нерва відрізняється приступоподібним характером. Він різкий і рве, віддає у вухо і шию. При поворотах голови, шиї, тулуба, при кашлі біль стає стріляючим. У проміжках між нападами хворі відчувають постійну давлячу біль в потиличній частині голови. При огляді спостерігаються напруження м'язів шиї і підвищена чутливість шкіри потилиці.

- Артеріальна гіпертензія може викликати головний біль, що локалізується в потиличній частині голови, і особливо турбує хворих вранці.

- Шийна мігрень, яка характеризується наявністю пекучого болю в потиличній частині голови, скроні, а іноді і в надбрівнійобласті, болю і відчуттям піску в очах, туманом перед очима, вестибулярними проявами (запаморочення, шум і тріск у вухах, зниження слуху).

Відрізнити шийну мігрень від щирої гемікранії часто дуже просто: необхідно притиснути додаткову хребетну артерію (створити штучну компресію) в точці на межі середньої і зовнішньої третини лінії, що з'єднує сосочкоподібний відросток і остистий відросток першого шийного хребця. Якщо притиснення хребетної артерії в даній точці провокує або підсилює біль, це - шийна мігрень.

- Вертебробазилярний синдром внаслідок остеохондрозу шийного відділу хребта у окремих пацієнтів переважає шум у вухах, головні болі з локалізацією переважно в потиличній ділянці, відчуття обертання навколишнього оточення, рідше - відчуття власного зсуву, «полуди» перед очима. Характерні нудота, блювота, гикавка, збліднення особи; нерідко буває двоїння в очах, розлади слуху, незначні розлади координації рухів. Важливим діагностичним симптомом є можливий напад раптового падіння і нерухомості без втрати свідомості у хворих з патологією шийного відділу хребта при поворотах і закиданні голови.

- Тривала м'язова напруга (неправильно виконувані вправи).

При так званих «головних болях напруги» люди відчувають постійне відчуття тяжкості в області потилиці і чола, що посилюється до відчуття болю при тривалій фіксації голови (наприклад, під час читання, письма, важких фізичних тренуваннях), зосередженості, стомленні або хвилюванні. Характерно відчуття неіснуючого головного убору, який стягує голову або тисне на неї. Нерідко хворі скаржаться на щось стороннє в області чола, тімені або потилиці, поколювання, повзання мурашок. Болі, як правило, помірної інтенсивності, не пульсуючі. Зазвичай визначається хворобливість м'язів лоба, скронь, потилиці і задньої поверхні шиї.

Ці м'язи напружені, а місцями з болючими ущільненнями. При тиску на м'язи головний біль посилюється, виникає запаморочення, шум у голові, але іноді хворий відзначає головний біль незалежно від цього впливу. Якщо обмежити рухливість шийного відділу хребта, у деяких випадках можна зменшити інтенсивність головного болю.

Ці болі найчастіше бувають двосторонніми, локалізація їх непостійна. Нудота і блювання для них не характерні. Їх виникнення прийнято пояснювати сильним і тривалим скороченням м'язів у зв'язку з емоційним напруженням і необхідністю концентрувати увагу.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в потиличній частині голови:

Кардіолог

Травматолог

Невролог

Ви відчуваєте Болю в потиличній частині голови? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в потиличній частині голови? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.