Online Тесты

 • Тест на наркотическую зависимость (вопросов: 12)

  Будь-то препараты по рецепту, незаконные наркотики или препараты в свободной продаже, если вы попали в зависимость, ваша жизнь начинает движение по наклонной вниз, и вы тянете тех, кто вас любит, с собой...Симптоми хвороби - Болі ниркові

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль ниркова -

У нормі в організмі людини є дві нирки. Вони розташовані по обидва боки хребетного стовпа на рівні XI грудного і III поперекового хребців. Права нирка розташована трохи нижче лівої, оскільки зверху вона межує з печінкою. Нирки мають бобовидну форму. Розміри однієї нирки становлять приблизно 10-12 см у довжину, 5-6 см завширшки і 3 см у товщину. Маса нирки дорослої людини складає приблизно 120-300 гр.

Кровопостачання нирок здійснюється нирковими артеріями які відходять безпосередньо від аорти. З чревного сплетення в нирки проникають нерви, які здійснюють нервову регуляцію функції нирок, а також забезпечують чутливість ниркової капсули.

Кожна нирка складається з міцної капсули, паренхіми (тканини нирки) і системи накопичення і виведення сечі. Капсула нирки являє собою щільний чохол зі сполучної тканини, що покриває нирку зовні. Паренхіма нирки представлена зовнішнім шаром коркової речовини і внутрішнім шаром мозкової речовини, що становлять внутрішню частину органу. Система накопичення сечі представлена нирковими чашечками, які впадають у ниркову миску. Ниркова балія переходить безпосередньо в сечовід. Правий і лівий сечоводи впадають у сечовий міхур.

Утворення сечі це одна з найважливіших функцій нирок, яка сприяє підтриманню сталості внутрішнього середовища організму (гомеостазу).

Утворення сечі відбувається на рівні нефронів і вивідних канальців.

У цілому процес утворення сечі можна розділити на три етапи: фільтрація, реабсорбація і секреція.

При яких захворюваннях виникає Біль ниркова:

Ниркова біль

Фахівці переконані, щоб зрозуміти, що у вас виникли проблеми саме з нирками досить складно, адже больові відчуття при хворобах нирок можуть бути схожі на жовчну кольку, на приступ апендициту, на порушення в роботі кишечнику, та ін

Ниркова біль найчастіше супроводжує такі хронічні захворювання, як:

 • Пієлонефрит (запалення ниркових мисок) - несильна біль, що носить гнітючий характер, який спостерігається в боці, частіше буває двостороннім;
 • Гломерулонефрит;
 • Хронічна ниркова недостатність;
 • Рак нирки;
 • Нефроптоз (опущення нирки);
 • Доброякісні пухлини нирок (аденома, фіброма);
 • Гідронефроз нирки;
 • Сечокам'яна хвороба.

Найбільш часті ознаки запальних захворювань нирок: посилюється біль в боці і нижній частині живота, біль у спині, чутливість при доторканні, висока температура, озноб, нудота, блювання, часте сечовипускання.

Найчастіше нирковий біль може свідчити і про захворювання, безпосередньо не пов'язаних з нирками, тому краще відразу, при перших же симптомах звернутися до лікаря-уролога для з'ясування причин болю.

Симптоми захворювань нирок:

 • Болі в ділянці нирок, попереку;
 • Різке зменшення кількості виділюваної за добу сечі;
 • Каламутна сеча, наявність крові, піску, дрібних каменів в сечі;
 • Прискорені позиви на сечовипускання з виділенням незначної кількості сечі;
 • Відчуття печіння при сечовипусканні;
 • Погіршення зору, шкірний свербіж.

 

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль ниркова:

 • Уролог;
 • Нефролог;
 • Онколог.

Ви відчуваєте Болю ниркового? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить нирка? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.